zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

Problem z kompem (raz jeszcze)



Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Pisze o tym jeszcze raz, bowiem przez ten okres namierzylem dokladniej zrodlo, przyczyny i wzialem ewentualne poprawki. Licze sie, ze moze na podstawie tych informacji znajde pomoc. Poza tym pisze to dla tasmana i Siergieja, ktorzy wczoraj mnie molestowali na TS-ie, zebym wyjasnil co i jak. A wiec pisze wszystko dokladnie:

Otoz od jakiegos czasu moj komp fiksuje. Zaczelo sie to dokladnie wtedy, kiedy zainstalowalem dwa programy, a mianowicie Adobe Photoshop Lightroom i Adobe Photoshop Elements. Prawdopodobnie przyczyna jest raczej Elements, jednakze programy zainstalowalem w krotkim odstepie czasu, wiec nie moge za to uciac glowy. Programy sciagnalem odpowiednio - Lightroom z Gigsow, Elements z Torrenty Org. Przypuszczam, ze wina lezy po stronie cracka, chyba on mi uszkodzil jakas wazna czesc systemu. Elements odinstalowalem.

Kiedy sie objawia problem:

Problem pojawia sie wtedy, kiedy zainstaluje nowy program lub gre. Wszystko, co mam zainstalowane przed Photoshopami dziala w sumie poprawnie. Jednakze ostatnio zainstalowalem kilka roznych programow i gre, ktore musialem odinstalowac i przywrocic stan kompa sprzed ich instalacji, aby komp wrocil do normalnosci. Oczywiscie zdarza mu sie fiksowac i bez instalacji nowosci, ale jest to sporadyczne. Niestety nie udalo mi sie przywrocic stanu kompa sprzed okresu instalacyjnego Photoshopow. Zreszta teraz by mi to ostro namieszalo w kompie.

Co powoduje wystapienie problemu:

Sa ta kilka niezalezne problemy. Przyczyn kilka, ale skutek identyczny. Skutek opisze pozniej, teraz przyczyny. Tak wiec problem wystepuje (nie zawsze, ale nagminnie) przy przykladowych operacjach.

- Wchodze w Menu Start, nawiguje po nim i wystepuje nagle problem
- Jestem w Menu Start, klikam PPM na ikonce i wystepuje nagle problem
- Jak wyzej, kiedy zmieniam sktotowi nazwe lub wchodze we wlasciwosci
- Klikam na skrot do dysku C, D lub E na pasku i wystepuje nagle problem
- Zaznaczam plik, uzywam skrotu CTRL+C i wystepuje nagle problem
- Probuje wkleic cos przez CTRL+V i wystepuje nagle problem

Na czym polega sam problem:

Przy probie zrobienia ktorejs z czynnosci opisanej powyzej wystepuje problem. Problem objawia sie w nastepujacy sposob.

Nagle komp sie zatrzymuje (zawiesza). Calkowicie znika pasek z odpalonymi programami, Menu Start, zegarem itd na dole oraz ikonki na pulpicie. Czasem wszystko powroci samo do normalnosci, czyli po kilku sekundach pasek wraca, odbudowuje sie jego stan, pojawiaja sie ikonki obok zegara oraz ikonki i opisy programow na pasku. Niestety, jesli mialem otwarty jakis folder, to on sie juz nie przywraca. Musze odpalic go ponownie.

Czasem jednak komp nie chce wrocic do normalnosci i musze wejsc w Menadzera Zadan poprzez CTRL + ALT + DEL. Wtedy widze odpalona aplikacje o nazwie drwtsn32.exe. Musze ja zabic, aby komp wrocil do normalnosci. Niestety musze ja zabijac kilka razy, uparcie nie chce dac sie wylaczyc, dopiero po paru probach komp sie przywraca i wtedy jeszcze raz zabijam i sie wylacza drwtsn32.exe. Napisze jeszcze, ze drwtsn.exe wystepuje dwa razy na liscie odpalonych procesow.

Konkluzje:

Jak juz pisalem, nie znalazlem odpowiedzi na problem. Szukalem w Googlach, ale nie znalazlem. Moze zle szukalem. Jednak wszedlem do Podgladu Zdarzen w Panelu sterowania i znalazlem mnostwo wpisow, ktore wyswietlam na ekranie:



Dla dociekliwych, opis poszczegolnych bledow:

Winlogon:
Kod:
Powłoka systemowa została nagle zatrzymana i uruchomiono Explorer.exe.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.


DrWatson:
Kod:
Aplikacja C:\WINDOWS\explorer.exe wygenerowała błąd aplikacji. Błąd wystąpił na 09/07/2008 @ 23:00:57.578. Wygenerowany wyjątek to c0000005 pod adresem 7C9106C3 (ntdll!RtlAllocateHeap).

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.


Jak widac, wywala sie explorer.exe, czyli powwloka systemu Windows. Czemu? Cholera wie. Jesli nie znajde odpowiedzi i nie naprawie kompa, czeka mnie reinstal. Nie moge bowiem zainstalowac zadnego programu ani gry - pojawiaja sie wtedy problemy. Ale reinstal Windowsa tez mi sie nie usmiecha. Teraz tego nie moge zrobic, jestem w stanie sciagania dwoch seriali, poza tym musze podociagac inne rzeczy, po czym powypalac. Zatem przez najblizsze 2 tygodnie nawet nie ma szans na reinstal. A pozniej... No coz, wolalbym uniknac reinstalu. Mam poinstalowane kupe roznych rzeczy, kazda reinstalacja to godzinne dlubania. A jak przypomne sobie, ile czasu zajelo mi swego czasu znalezienie odpowiednich sterownikow do grafy (mialem problem z CS-em) to szlag mnie trafia jak bede musial przechodzic przez to raz jeszcze.

Na koniec dodam, ze skanowalem program MKS Online oraz SpyBotem. Nic nie znalazly. HijackThis takze nie znalazl nic podejrzanego. Probowalem skanowac Ad Aware 2008, ale ten program sie zjebal, proba odpalenia pokazuje komunikat:

Kod:
System error: 1810 has occured. Description: Service is not online. Application terminates.


Niestety, ten sam komunikat mam na laptopie, zatem to nie wina kompa tylko programu.

Macie jeszcze na koniec zrzut procesow w Menadzerze Zadan. Na czerwono zaznaczylem procesy odpalonych programow i ktorych jestem pewny na 100%, ze to nie one moga powodowac sensacje:



Jesli ktos ma jakies pomysly, to prosze o pomoc, porade, sugestie.


............................................
Pon Wrz 08, 2008 6:09 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


ajt
Mr. Foch


Commander
::: 2671 :::
STEAM_0:1:12257932
wiek: 36
spools.exe
Cytat:
Harmful trojan horse program. May cause system errors to pop up, listing the file spools.exe in the dialog. Remove immediately.


Ja mam sugestie. Tryb awaryjny i wypieprz dziada zanim ci się do reszty skaszani komputer.

edit>
Ups faktycznie drobna literówka.



Ostatnio zmieniony przez ajt dnia Pon Wrz 08, 2008 8:01 am, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Pon Wrz 08, 2008 7:40 am


•  100+ Club Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
ajt, to jest spoolsv.exe a nie spools.exe
Bufor wydruku czy cos takiego a nie trojan.

Ja wiem, ze trojany lubia udawac nazwy znanych procesow.
Kiedys znalazlem proces lsas.exe, ktory udawal lsass.exe i okazal sie trojanem.


............................................
Pon Wrz 08, 2008 7:51 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


myhas
miriam


Lieutenant Commander
::: 2324 :::
STEAM_0:0:896136
wiek: 36
Wydaje mi się, żę powinno pomóc

:: LINK ::


............................................
Pon Wrz 08, 2008 8:40 am


•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Czlaper


Commander
::: 2858 :::
STEAM_0:0:4963561
wiek: 36
crypserv.exe jest czyms ala psiservice z corela.
Tez jest dolaczony do jakiegos programu jako zabezpieczenie antypirackie. Skoro PSIservice powodowal problemy moze i ta meda cos miesza?

Jeszcze ten unsecapp mi cos nie pasi choc to podobno aplikacja wingrozy, ale sam nie wiem


............................................
Pon Wrz 08, 2008 10:19 am


•  Anarchy Squad
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Nie Czlaper, Crypserv mam od poczatku i mialem zawsze. On sie prawdopodobnie instaluje z SWiSH-em. Nie powoduje problemow. unsecapp tez mam od jakiegos czasu i tez nie powodowal problemow.

Myhas, super. Moze pomoze. Tylko jakby mi ktos to jakos przelozyl na jezyk polski, szczegolnie od punktu trzeciego.


............................................
Pon Wrz 08, 2008 10:42 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


myhas
miriam


Lieutenant Commander
::: 2324 :::
STEAM_0:0:896136
wiek: 36
Karbulot napisał:
Myhas, super. Moze pomoze. Tylko jakby mi ktos to jakos przelozyl na jezyk polski, szczegolnie od punktu trzeciego.

:: LINK ::


............................................
Pon Wrz 08, 2008 10:46 am


•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Niestety, nie pomoglo. Doktora Watsona nie ma i sie nie odpala, ale blad wystepuje dalej. Tylko teraz wywala mi na przyklad taki komunikat:



Albo taki:



Tak sie dzieje, kiedy probuje przykladowo zmienic nazwe skrotu w menu start, badz tez wejsc w jego wlasciwosci.

Zyskalem tylko tyle, ze nie musze zabijac procesow watsona w Menadzerze Zadan. Ale explorer wywala sie dalej.


............................................
Pon Wrz 08, 2008 11:05 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


M@d Bob


Lieutenant Commander
::: 2496 :::
STEAM_0:0:1818936
wiek: 59
Nie wiem co to, ale pierwszy komunikat pt"Pamięć nie może być written" miałem jak mi zaczynała padać pamięć w kompie i po wymianie pamięci ustało...
Czy taki komunikat może być również powodowany przez szkodliwe oprogramowanie nie wiem.


............................................
Pon Wrz 08, 2008 10:08 pm


•  Adults only
•  BORG Member
•  Clan STORM
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Pamieci wymienialem kilka dni temu na nowe. Ale na poprzednich juz mialem ten problem. Raczej to nie moze byc wina pamieci.


............................................
Pon Wrz 08, 2008 10:18 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


judas
Chorazy Torpeda


Lieutenant Junior Grade
::: 1398 :::
STEAM_0:1:14866256
wiek: 34
Hmm, a próbowałeś HiJackThis przeskanować kompa? Sprawdza on procesy itp., zapisuje wyniki w notatniku, a nestępnie na stronce hijackthis.de wkleja się logfile i tam następuje ważniejsze skanowanie i następnie wyświetla, które procesy są bezpieczne, a które mogą powodować błędne działanie windowsa. No i oczywiście wykrywa trojany, wirusy itp.


@edit
Aha, zapomniałem dodać, że rejestr też jest przez ten program skanowany



WHOOOPS! Czytałem, czytałem i to ominąłem. Skasujcie tego posta w takim razie, bo nic nie wnosi



Ostatnio zmieniony przez judas dnia Wto Wrz 09, 2008 10:11 am, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Pon Wrz 08, 2008 10:38 pm


•  BORG Member
•  Moderatorzy
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
judas napisał:
Hmm, a próbowałeś HiJackThis przeskanować kompa?

Karbulot napisał:
Na koniec dodam, ze skanowalem program MKS Online oraz SpyBotem. Nic nie znalazly. HijackThis takze nie znalazl nic podejrzanego.




............................................
Pon Wrz 08, 2008 11:06 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004