zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

Rozgrzewanie silnika



Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 2 z 2
Idź do strony Poprzedni  1, 2

presto
c18 | Fedra


Captain
::: 3577 :::
STEAM_0:0:8406115
wiek: 51
!marysia! napisał:
Lepiej jadąc. Części w silniku są szybciej smarowane. Olej szybciej dociera do wszystkich miejsc.


I tak samo sobie wykombinowalem.
A kumpel na to, że jak chcę zrypać silnik to proszę bardzo heh. I stąd to pytanie.


............................................
Wto Sty 26, 2010 1:29 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


b_koz!
God is a DJ


Chief Junior Grade
::: 369 :::
STEAM_0:1:6899106
wiek: 40
raczej nie chodzi o to czy stoi czy jedzie tylko o to zeby nie katowac go obrotami.


............................................
Wto Sty 26, 2010 2:15 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


inser


Fleet Recruit
::: 3 :::
STEAM_0:1:4019827
wiek: 44
mam 2 busy diesle i rano ok 6 normalnie je rozpalam ok 15 minut czekamy w tym czasie towar na pake ew przeladunek. U mnie rano jest ok -25 wiec jak je tankuje wczesniej to na zbiornik paliwa dolewam 50tke (doslownie) takiego plynu orlenu przeciw zamarzaniu ropy i jak narazie nie mialem zadnego problemu. A zeby szybciej sie zagrzal to najprosciej zaslonic chlodnice jakas dykta, tektura i wtedy szybko lapie temperaturke. I tak jak wyzej kolega wspomnial nie katowac zimnego silnika obrotami...


............................................
Sro Sty 27, 2010 7:02 am


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


KEME


Lieutenant Commander
::: 2010 :::
STEAM_0:0:3520676
wiek: 38
presto napisał:
!marysia! napisał:
Lepiej jadąc. Części w silniku są szybciej smarowane. Olej szybciej dociera do wszystkich miejsc.


I tak samo sobie wykombinowalem.
A kumpel na to, że jak chcę zrypać silnik to proszę bardzo heh. I stąd to pytanie.

Taką teorię przedwczoraj potwierdził jakiś mastah mechaniki w TVNowskich Faktach. Lepiej w mrozy od razu ruszać bo rzekomo zmniejsza to ryzyko uszkodzeń oraz zmniejsza niebezpieczeństwo zamarzania paliwa w filtrze i przewodach
Pozdrawiam


............................................
Sro Sty 27, 2010 9:02 am


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Gandalf Szary
c18 | Ugly Betty


Commander
::: 2738 :::
STEAM_0:1:135014
wiek: 47
Ja tez opdalam, czekam pare sekund i jade. Tzn robilbym tak ale ostatnio nocuje (samochod jakbyco ) w garazu to nie tak zimno


............................................
Sro Sty 27, 2010 9:09 am


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan FoD & V.S.
•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


-=Bart=-
[trabi|sq]


Ensign
::: 853 :::
STEAM_0:0:7184405
wiek: 44
odpalic i jechac, nie przekraczac 2000 obr/min.. jechac na biegach 1,2,3 az sie rozgrzeje.. ale jechac.. nie stac nie skrobac szyb.. co ciekawe jest artykul z jakiejs politechniki co badali wplyw dodatkow do paliwa na wlasciwosci silnika w niskich temperaturach (wniosek: nie szkodzi, a poprawia nie wiele bo max w 3-5%). Miałem 3 dodatki w bagazniku jak byly te mrozy: skydda, xeramica i stp... skydd - przynajmniej mi nie zamarzl... xeramic - zrobila sie galareta to nie ryzykowalem wlewania, stp - hgw, raczej nic nie pomogl. Duzo w dieselkach zalezy tez od filtra paliwa - ja mam dobry bo Knechta - moze i za dobry.. za dokladny na zime.. niektorzy zalecja tani zamiennik ktory przepuszcza wiecej.. (jak sie wytraci parafinka i zrobi kaszka to ja z moim dobrym filtrem daleko nie ujade..) Na zakonczenie dodam ze w dieselkach nie tyle wazne jest ruszanie od razu czy grzanie silnika na postoju..co po podrózy trzeba dac ostygnac turbinie...czyli za szybko nie gasic samochodu jak sie dojedzie na miejsce..


............................................
Sro Sty 27, 2010 6:46 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


M@d Bob


Lieutenant Commander
::: 2496 :::
STEAM_0:0:1818936
wiek: 59
Jak ruszasz od razu, to masz gęsty olej, który nie smaruje poprawnie silnika, a silnik jak jedziesz ma wyższe obroty niż na luzie i do tego musi przenosić obciążenia co zwiększa siły tarcia (nacisk) tłoków w cylindrach, na korbowodzie itd...

Co do ryzyka "zamarznięcia" to sorry, ale jak wam w nocy nie zamarzło, to wam podczas rozgrzewania się silnika nie zamarznie, a jak zamarzło, to bardziej nie zamarznie, co najwyżej odmarznie - i to szybciej niż w ruchu, bo jak stoi, to ciepło gromadzi się pod maską i ogrzewa przewody i osprzęt, a jak jedziesz to pęd powietrza na to nie pozwala...

Pół żartem- pół serio analogia do oleju - kiedy lepiej posmarujesz chleb masłem - zaraz po wyjęciu z lodówki, czy jak trochę się ogrzeje?

"ekonomicznie" jest od razu jechać, bo nie kopcisz paliwa na postoju, pytanie czy równoważy to szybszy remont silnika ...

Jakby jechanie od razu było takie "zdrowe", to w fabrycznej instrukcji 4 suwowego skutera nie pisaliby o 5 minutach rozgrzewania silnika przed ruszeniem (nawet latem) ...


............................................
Sro Sty 27, 2010 7:24 pm


•  Adults only
•  BORG Member
•  Clan STORM
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


judas
Chorazy Torpeda


Lieutenant Junior Grade
::: 1398 :::
STEAM_0:1:14866256
wiek: 34
Ja odpalam samochód, idę odśnieżać, jeśli zachodzi taka potrzeba i po jakichś 5 minutach ruszam i nie piłuję go, dopóki nie złapie odpowiedniej temperatury. A kiedy odśnieżać nie trzeba, to czekam ok. 5 minut, bo niestety ZETEC Forda z 1997 roku przy mrozach przez pierwsze minuty pracuje jak diesel starej generacji No i potem jazda


............................................
Sro Sty 27, 2010 7:50 pm


•  BORG Member
•  Moderatorzy
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 2 z 2
Idź do strony Poprzedni  1, 2


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004