zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

Szukanie pracy



Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 3 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

MEC
The Janitor


Captain
::: 3104 :::
STEAM_0:1:2431296
wiek: 42
Emiliano napisał:
Słucham?

Czuję się zaatakowany, nie pierwszy raz zresztą przez Ciebie. I z całym szacunkiem dla Twojej osoby, to nie ja, a Ty za wygodnym życiem wyjechałeś do Holandii, bo najwyraźniej tutaj nie umiałeś sobie poradzić!

Arogancja mówisz...

Mam niecałe 21 lat, studiuje prawo na drugim roku. Nikt w mojej rodzinie nie jest prawnikiem, nie mam na razie żadnych koneksji. Mimo to udało mi się dostać na praktyki do kancelarii komorniczej, w której pracowałem za darmo przez 2 miesiące. Na koniec, ponieważ najwyraźniej sobie dobrze radziłem dostałem trochę kasy i propozycję pracy w wakacje, z której skorzystałem.
Do tego wszystkiego doszedłem sam i chociaż to nic wielkiego, to jestem z tego dumny, bo zawdzięczam to sobie i swojej ciężkiej pracy!

Dlatego smutno mi czytać to co piszesz, tym bardziej, że w ogóle mnie nie znasz, nigdy nie widziałeś mnie na oczy, ale jesteś w stanie szafować opiniami na lewo i prawo.

700 złotych... to jest kapitalizm, główkujesz to sobie poradzisz. Ty nie dałeś rady, więc wyjechałeś. Twój wybór, Twoje życie ale nie mierz innych swoją miarą, ok?

Pozdrawiam


wyjaśnij mi jedno - czy w życiu nie chodzi właśnie o to, by żyć godnie i wygodnie?
Jeśli mój kraj na to mi nie pozwala, to nie będę siedział tam i narzekał i żył "byle do pierwszego"
Tutaj po roku kupiłem dom i żyję normalnie - nie odmawiam sobie codziennych przyjemności. Bardzo lubię swoją pracę i na nią nie narzekam, a oglądając wiadomości zbiera mi się na śmiech, kiedy widzę jak załatwiają swoją prywatę za publiczne pieniądze i wykopują tematy sprzed 30 lat...
Jeśli to lubisz, to Twój wybór i tak jak napisałem wcześniej - Życzę CI, aby stało się dla Ciebie tak jak piszesz, lecz z doświadczenia wiem, że życie skopie Cię niejeden raz,a wtedy przypomnisz sobie jaki byłeś głupi i naiwny, lecz widać to jest lekcja, którą musisz samemu przerobić, tylko proszę nie wmawiaj mi, że jest inaczej.


............................................
Nie Wrz 18, 2011 12:00 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


tasman
>..<


Captain
::: 3254 :::
STEAM_0:1:9779534
wiek: 39
Chciałem coś napisać, ale lepiej w głupie dyskusje wchodzić nie będę, bo to zawsze się źle kończy.



W każdym razie MECu, brawo.



............................................
Nie Wrz 18, 2011 1:41 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Moderatorzy
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


qki
qki


Chief Warrant Officer
::: 672 :::
STEAM_0:1:10962675

Ja wiem, że humaniści nie rozumieją dlaczego ten koleś się oburzył. Rzeczywiście po części chodzi o ambicje. Studia w szczególności związane z elektroniką są jednymi z najtrudniejszych przynajmniej patrząc na statystykę zdawalności na mojej uczelni. Jednak najważniejszą rzeczą jest tzw dewaluacja zawodu która na studiach humanistycznych osiągnęła apogeum i do pracy w biedronce potrzebna jest znajomość 2 języków oraz magisterka albo bycie w grupie 50% ludzi bezrobotnych po studiach. Także może trochę przesadzam jednak co by się stało jakby każdy inżynier zgadzał się na kopanie rowów? Tu chodzi o przyszłość i żeby ludzie co mogę powiedzieć nie mają po drodze do uczenia się oraz nei są zbyt zamożni mieli szanse pracować w tym kraju na przykład przy kopaniu rowów, a nie brać zasiłki. Już od wielu lat uważam, że problemem są tu pracodawcy. Głownie ci co w ogólnie nie przeprowadzają rozmów kwalifikacyjnych. Także można zgadzać się na kase <2000 zł i dodatkowe obowiązki, ale na stażu lub praktykach, ale nie ścierpię jak inżynierowie zgadzają się na jakieś 1700 zł czy podobne kwoty bo tylko psują przyszłość przyszłych wykształconym inżynierom.


............................................
Nie Wrz 18, 2011 2:34 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Emiliano


Captain
::: 3262 :::
STEAM_0:0:1838071
wiek: 33
MEC napisał:
Emiliano napisał:
Słucham?

Czuję się zaatakowany, nie pierwszy raz zresztą przez Ciebie. I z całym szacunkiem dla Twojej osoby, to nie ja, a Ty za wygodnym życiem wyjechałeś do Holandii, bo najwyraźniej tutaj nie umiałeś sobie poradzić!

Arogancja mówisz...

Mam niecałe 21 lat, studiuje prawo na drugim roku. Nikt w mojej rodzinie nie jest prawnikiem, nie mam na razie żadnych koneksji. Mimo to udało mi się dostać na praktyki do kancelarii komorniczej, w której pracowałem za darmo przez 2 miesiące. Na koniec, ponieważ najwyraźniej sobie dobrze radziłem dostałem trochę kasy i propozycję pracy w wakacje, z której skorzystałem.
Do tego wszystkiego doszedłem sam i chociaż to nic wielkiego, to jestem z tego dumny, bo zawdzięczam to sobie i swojej ciężkiej pracy!

Dlatego smutno mi czytać to co piszesz, tym bardziej, że w ogóle mnie nie znasz, nigdy nie widziałeś mnie na oczy, ale jesteś w stanie szafować opiniami na lewo i prawo.

700 złotych... to jest kapitalizm, główkujesz to sobie poradzisz. Ty nie dałeś rady, więc wyjechałeś. Twój wybór, Twoje życie ale nie mierz innych swoją miarą, ok?

Pozdrawiam


wyjaśnij mi jedno - czy w życiu nie chodzi właśnie o to, by żyć godnie i wygodnie?
Jeśli mój kraj na to mi nie pozwala, to nie będę siedział tam i narzekał i żył "byle do pierwszego"
Tutaj po roku kupiłem dom i żyję normalnie - nie odmawiam sobie codziennych przyjemności. Bardzo lubię swoją pracę i na nią nie narzekam, a oglądając wiadomości zbiera mi się na śmiech, kiedy widzę jak załatwiają swoją prywatę za publiczne pieniądze i wykopują tematy sprzed 30 lat...
Jeśli to lubisz, to Twój wybór i tak jak napisałem wcześniej - Życzę CI, aby stało się dla Ciebie tak jak piszesz, lecz z doświadczenia wiem, że życie skopie Cię niejeden raz,a wtedy przypomnisz sobie jaki byłeś głupi i naiwny, lecz widać to jest lekcja, którą musisz samemu przerobić, tylko proszę nie wmawiaj mi, że jest inaczej.


To smutne, że celem Twojego życia jest wyłącznie wygoda i przyjemność, a w swojej wypowiedzi w gruncie rzeczy do tego sprowadziłeś swój żywot.
Nie chcę aby to zabrzmiało patetycznie, ale ja mam swoje cele, ambicje, marzenia i kocham ten kraj, po prostu to mój kraj i jaki by nie był czuję się w nim wspaniale. Może i jestem idealistą i to z wiekiem mi minie (oby nie!), ale sądzę, że trzeba próbować zmienić świat. Swoje w życiu już przeszedłem, ty nie masz o tym bladego pojęcia i już skończ z tym moralizatorskim tonem, jesteś 9 lat starszy,(klasyczny tekst z internetu - nie, raczej nie mógłbyś być moim ojce), a zachowujesz się jakby Twój bagaż doświadczeń był większy niż mojego dziadka. Nie jest tak, że mam różowe, kolorowe życie i forsa mi spada z nieba. Też pragnę być dobrze sytuowany, pragnę objechać świat dookoła, a na to trzeba kasy. Jednak mam również inne ambicje, których najwyraźniej Tobie brakuje.
Jeśli jednak jesteś szczęśliwy, to świetnie i cieszy mnie to bardzo, ale powtórzę - nie mierz ludzi swoją miarą.

p.s.


:::  Link do oryginalnej strony z filmem w serwisie YouTube  :::


Właśnie takie myślenie jak Twoje przez 50 lat niszczyło ten kraj.
Pozdrawiam


............................................
Nie Wrz 18, 2011 2:46 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Alexei Stukov
c18 | Alexis


Vice Admiral
::: 8208 :::
STEAM_0:0:11395938
wiek: 42
No ja się nie zgodzę, bambosz. To TEN kraj przez 50 lat niszczył ludzi myślących jak MEC.


............................................
Nie Wrz 18, 2011 3:03 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan STORM
•  Cytrynka18
•  Sztab BORG
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


MEC
The Janitor


Captain
::: 3104 :::
STEAM_0:1:2431296
wiek: 42
nie będę cytował, bo wydłuża to niepotrzebnie post.

Bamboszku maleńki. Nie znasz mnie wogóle. W skrócie: skończyłem liceum ogólnokształcące, studiowałem Filozofię - matkę nauk, a obecnie pracuję w Data Center jako Provisioning Engineer i szykuję się obecnie do awansu. Wcześniej pracowałem w Proline oddział Gliwice na stanowisku kierownika Serwisu Komputerowego + wiele innych prac przed i po (również pracowałem w wojsku przez półtora roku).
Pomimo kierunku studiów wykonuję pracę o zupełnie innym charakterze w innym kraju niż Polska, gdyż tutaj mam możliwość stworzenia odpowiedniej podstawy dla mojej rodziny ( w tym mojego półrocznego synka ) i jednocześnie realizować powoli własne marzenia nie niszcząc " normalności ". Jeśli to nazywasz brakiem ambicji, to w takim razie stwierdzam, że jesteś jednym z tych nieszczęśliwych polskich martyro-masochistów, którzy przekładają dobro sztucznego tworu zwanego narodem ponad dobro naturalnego tworu zwanego rodziną i samorozwojem. Obecnie znam dwa języki biegle (pol, ang) jeden podstawowo (niem) i jeden rozwojowo (nl). Spektrum rozwojowe mojej osoby sięga od Gombrowicza po kalkulację maski podsieci w myślach bez potrzeby zapisu, a historia osobista starczyłaby na kilka dobrych książek.
Tak jestem pewien, że doświadczenie życiowe mam nieporównywalnie większe od Twojego. Na pewno nie takie samo, ale w dalszym ciągu niebotycznie większe.

Pozdrawiam


............................................
Nie Wrz 18, 2011 4:11 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Gandalf Szary
c18 | Ugly Betty


Commander
::: 2738 :::
STEAM_0:1:135014
wiek: 47
Licytacji ciag dalszy


............................................
Nie Wrz 18, 2011 6:30 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan FoD & V.S.
•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Maker


Boardowy PoKeMoN
::: 2129 :::
STEAM_1:1:10864643
wiek: 31
Z tego co widze to podforum nazywa sie "forum na luzie"...


............................................
Nie Wrz 18, 2011 6:38 pm


•  BORG Member
•  Cytrynka18
•  Kompoty
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Czlaper


Commander
::: 2858 :::
STEAM_0:0:4963561
wiek: 36
Maker' napisał:
Z tego co widze to podforum nazywa sie "forum na luzie"...

Ale w czym problem, przeciez wszystko się zgadza. Nie powiesz mi chyba, że czytanie tego wszystkiego nie jest dobrą rozrywką


............................................
Nie Wrz 18, 2011 6:46 pm


•  Anarchy Squad
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Emiliano


Captain
::: 3262 :::
STEAM_0:0:1838071
wiek: 33
MEC napisał:
nie będę cytował, bo wydłuża to niepotrzebnie post.

Bamboszku maleńki. Nie znasz mnie wogóle. W skrócie: skończyłem liceum ogólnokształcące, studiowałem Filozofię - matkę nauk, a obecnie pracuję w Data Center jako Provisioning Engineer i szykuję się obecnie do awansu. Wcześniej pracowałem w Proline oddział Gliwice na stanowisku kierownika Serwisu Komputerowego + wiele innych prac przed i po (również pracowałem w wojsku przez półtora roku).
Pomimo kierunku studiów wykonuję pracę o zupełnie innym charakterze w innym kraju niż Polska, gdyż tutaj mam możliwość stworzenia odpowiedniej podstawy dla mojej rodziny ( w tym mojego półrocznego synka ) i jednocześnie realizować powoli własne marzenia nie niszcząc " normalności ". Jeśli to nazywasz brakiem ambicji, to w takim razie stwierdzam, że jesteś jednym z tych nieszczęśliwych polskich martyro-masochistów, którzy przekładają dobro sztucznego tworu zwanego narodem ponad dobro naturalnego tworu zwanego rodziną i samorozwojem. Obecnie znam dwa języki biegle (pol, ang) jeden podstawowo (niem) i jeden rozwojowo (nl). Spektrum rozwojowe mojej osoby sięga od Gombrowicza po kalkulację maski podsieci w myślach bez potrzeby zapisu, a historia osobista starczyłaby na kilka dobrych książek.
Tak jestem pewien, że doświadczenie życiowe mam nieporównywalnie większe od Twojego. Na pewno nie takie samo, ale w dalszym ciągu niebotycznie większe.

Pozdrawiam


Widzę, że po prostu mamy inne wartości. Wierzę , że ciężką pracą w tym kraju można osiągnąć wiele. Jeśli dla Was istnieje taki próg przyzwoitości, który zabrania oferowania inżynierowi pracy przy kopaniu rowów to ja pytam - dlaczego?
Czy Ty myśląc o swoim półrocznym synu nie kierowałbyś się własnym partykularnym interesem jeśli przyniosłoby Ci to korzyść? Dla Ciebie pracodawca to jakiś Bóg, który nie musi zarabiać pieniędzy? Nie rozumiem.
W tym kraju właśnie pokutuje takie myślenie - że coś się z urzędu należy. Skończyłeś studia - więc z automatu masz otrzymać dobrą pracę i sowite zarobki. Nie ma znaczenia fakt, że takich jak Ty jest kilkadziesiąt tysięcy, przecież przyzwoitość zabrania wprowadzić konkurencję.
Rzygać mi się chcę patrząc na takie podejście, bo premiuje się mierność i nieróbstwo.
Ale najlepsze w tym wszystkim jest to powtarzanie - zobaczysz, życie Cię jeszcze naprostuje! Ha! Sorki ale jesteś kolejną z rzędu osobą, która mi tak gada. Gdybym słuchał takich jak Ty to może faktycznie skończyłbym na kopaniu rowów.
Trzeba mieć marzenia i ambicje, które wykraczają poza kupno jakiegoś wielkiego telewizora. Tego Wam wszystkim życzę i kończę dyskusję.

P.S. Człaper - zauważyłem, że Ty chyba masz coś ciekawego do powiedzenia tylko w temacie komputerów. Zresztą, co ciekawe jak się na żywo widzieliśmy to jakiś odważny i skory do rozmowy nie byłeś. Może zatem pozostań przy swojej specjalności, a nie kryjesz się za ciekłokrystalicznym ekranem i tylko mi bez żadnych kontrargumentów jedziesz, okej?

Pozdrawiam


............................................
Nie Wrz 18, 2011 7:09 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


MEC
The Janitor


Captain
::: 3104 :::
STEAM_0:1:2431296
wiek: 42
Czlaper napisał:
Maker' napisał:
Z tego co widze to podforum nazywa sie "forum na luzie"...

Ale w czym problem, przeciez wszystko się zgadza. Nie powiesz mi chyba, że czytanie tego wszystkiego nie jest dobrą rozrywką


dla mnie cała ta dyskusja jest niezłą zabawą



@ Bamboszek

Ciekawie przeinaczasz moje słowa - naprawdę uważasz, że jestem osobą, która nie pracuje ciężko? no toś teraz wykazał się twórczością radosną... buahahaha
Wyjechałem z Polski bo tam można było ciężką pracą się jedynie garba i wrzodów dorobić, bo uczciwie niczego nie osiągniesz, a że kombinatorem nie jestem, to pozostałoby mi tylko ciułanie od pierwszego do pierwszego bez większych perspektyw


............................................
Nie Wrz 18, 2011 7:11 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Emiliano


Captain
::: 3262 :::
STEAM_0:0:1838071
wiek: 33
MEC napisał:
[
Ciekawie przeinaczasz moje słowa - naprawdę uważasz, że jestem osobą, która nie pracuje ciężko? no toś teraz wykazał się twórczością radosną... buahahaha


Przecież wyraźnie napisałem :

Cytat:
Wierzę , że ciężką pracą w tym kraju można osiągnąć wiele.


Gdzie tu radosna twórczość? Gdzie tu jakieś oskarżenie czy zarzut, że Ty ciężko nie pracujesz? Przecież ja nie wiem jaką Ty masz prace i w ogóle nie poruszyłem tego tematu.
Ja tylko wyraziłem swoją opinię, a właściwie nadzieję, że faktycznie ciężko pracując można coś w Polsce osiągnąć. Można, a nie z automatu się osiągnie.
Cytat:
Wyjechałem z Polski bo tam można było ciężką pracą się jedynie garba i wrzodów dorobić, bo uczciwie niczego nie osiągniesz, a że kombinatorem nie jestem, to pozostałoby mi tylko ciułanie od pierwszego do pierwszego bez większych perspektyw

Wniosek z tego taki, że każdy kto tu się dorobił to musiał być kombinatorem. Paradoksalnie Ty, który jesteś taki kosmopolityczny... piszesz tak polsko.
Dlatego pisz sobie dalej - a to czy dostanę od życia kopa w dupę, to się okaże. Na pewno nie będę przyjmował takiego pesymistycznego założenia jak Ty, bo to faktycznie skazałoby mnie na klęskę, której nie mam wątpliwości, życzysz wszystkim tutaj, bo Tobie akurat się nie udało.

No już naprawdę odpuszczam - ciesz się zwycięstwem

Pozdrawiam


............................................
Nie Wrz 18, 2011 7:48 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


MEC
The Janitor


Captain
::: 3104 :::
STEAM_0:1:2431296
wiek: 42
Emiliano napisał:


No już naprawdę odpuszczam



Miło mi to słyszeć i nawiązując do Twoich słów, że wielu ludzi Tobie już mówiło, że życie Ciebie naprostuje, to przypomnę CI stare powiedzenie: " Jeśli wszyscy CI mówią, że jesteś słoniem, to może jednak warto spojrzeć w to lustro i przyjrzeć się tej trąbie i wielkim uszom".

Powodzenia Ci życzę


............................................
Nie Wrz 18, 2011 8:09 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Maker


Boardowy PoKeMoN
::: 2129 :::
STEAM_1:1:10864643
wiek: 31
"Odpuszczam dyskusje"

"Teraz naprawde odpuszczam"

Brzmi troche jak takie grozenie niesfornemu dzieciakowi przez matke, by go uspokoic

Usmialem sie, dzieki Panowie!


............................................
Nie Wrz 18, 2011 9:49 pm


•  BORG Member
•  Cytrynka18
•  Kompoty
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


MEC
The Janitor


Captain
::: 3104 :::
STEAM_0:1:2431296
wiek: 42
Maker' napisał:
"Odpuszczam dyskusje"

"Teraz naprawde odpuszczam"

Brzmi troche jak takie grozenie niesfornemu dzieciakowi przez matke, by go uspokoic

Usmialem sie, dzieki Panowie!


Zawsze do usług


............................................
Nie Wrz 18, 2011 10:17 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 3 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004