zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

AborcjaNapisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Kabushi
Szarru-kin


Administrator
::: 5966 :::
STEAM_0:0:11060447
wiek: 36
2020.05.20 Rush Limbaugh: Aborcja :: LINK ::

"Wczoraj na lekcji czytaliśmy kolejny fragment z książki Rusha Limbaugh „The Way Things Ought To Be”, tym razem jego refleksje antyaborcyjne, i to co się nam trafiło zrobiło na nas takie wrażenie, że przetłumaczyłem kilka z tych zdań i zdecydowałem się je dziś tu zamieścić. Polecam. Całkowicie w oderwaniu od bieżących kontekstów i bez szczególnych intencji. Tylko przez to, że uważam ten tekst zwyczajnie za bardzo mocny. I tyle.
Czemu radykałom walczącym o prawo wyboru tak bardzo zależy na tym, by kobiecie, która decyduje się nie przerywać ciąży, jej prawo wyboru wybić z głowy? Wyobraźmy sobie jedną z nich, jak udaje się do kliniki prowadzonej przez organizację Planned Parenthood po to by dokonać aborcji. Tuż przed wejściem zostaje zatrzymana przez aktywistów Operation Rescue, którzy informują ją, że mają przygotowane dla niej schronienie, gdzie może zamieszkać i otrzymać wszelką potrzebną opiekę. Może urodzić swoje dziecko i nawet jeśli zdecyduje się je oddać do adopcji, ono przynajmniej będzie żyło. A zatem czemu w tego typu sytuacji radykalne feministki wpadają w aż taką wściekłość? Jakie interesy są zagrożone? Po co dostawać aż takiej cholery, gdy kobieta chcąca przerwać ciążę zmienia zdanie, a rzekomą wartością jest prawo wyboru?
Otóż pierwszym powodem owej irytacji jest to, że aborcja to paliwo napędzające ich polityczne interesy. To ona stanowi sakrament feministycznej religii. W tym zatem tkwi definicja i faktyczny interes feminazistów, czyli radykalnych feministek, których celem jest dopilnowanie, by przeprowadzano tak dużo aborcji, jak to tylko jest możliwe. Oto główny sposób na zachowanie władzy. Drugim z powodów, dlaczego one się aż tak denerwują, są pieniądze. Ile razy wzbudzane są jakiekolwiek publiczne kontrowersje, powinniśmy zawsze w tle szukać ewentualnych pieniędzy. Wspomniałem kiedyś, że pogoń za pieniądzem stanowi bardzo często wytłumaczenie, czemu ludzie mają takie a nie inne poglądy. Aborcja to w naszym kraju naprawdę wielki biznes. Pomyślcie tylko: 1,5 milionów aborcji rocznie, powiedzmy że każda po 300 dolarów, a to w sumie rok rocznie daje 450 milionów dolarów. Mówimy o naprawdę wielkich pieniądzach, które zarabia się na przerywaniu ciąży.
Kiedy na początku lat 80. Francuzi wymyślili tabletkę RU-486, przeciwko niej protestowali nie tylko przedstawiciele ruchów pro-life. Również swoje wątpliwości wyrażało wielu proaborcyjnych działaczy, często nawet występując bezpośrednio przeciwko wprowadzaniu jej do sprzedaży. Czemu? A temu mianowicie, że owa tabletka wyprowadziła aborcję, a przy tym też ogromne pieniądze, z aborcyjnych klinik i zamknęła ją w prywatnej przestrzeni ubikacji. I to wtedy dopiero, gdy działacze zorientowali się, że walka z ową francuską tabletką szkodzi ich publicznemu wizerunkowi, zdecydowali się zmienić front. "

_________________________________________________

Moim zdaniem przedstawione wytłumaczenie jest daleko niepełne, co więcej mam całkowitą pewność, że obie strony sporu aborcyjnego CELOWO pomijają pewne bardzo istotne, a kto wie czy nie znacznie ważniejsze powody istniejącego stanu rzeczy.
Każdy obserwator życia politycznego rozumie chyba, że poważna władza zawsze dąży do wyhodowania sobie takiej opozycji, która jej nigdy poważnie nie zagrozi. Podobnie ludzie reprezentujący przemysł ukryty pod obłudną nazwą Planned Parenthood, muszą sponsorować różne ruchy antyaborcyjne, które z pełnym poświęceniem będą realizować nieskuteczną misję walki z aborcją. Przykładem takiego działania jest wypisywanie kretynizmów o tym, że martwe płody wykorzystuje się w przemyśle spożywczym, żeby następnie różne autorytety naukowe, zgodnie z prawdą mogły komunikować, że to oczywista nieprawda. :: LINK ::
Kolejną sprawą jest zestawienie kwoty 450 milionów $ z 1,5 miliona aborcji dokonywanych w USA. ( na świecie przeprowadza się ich ok. 45 milionów rocznie :: LINK :: ) W USA w 2014r. działało legalnie 1671 klinik aborcyjnych :: LINK :: średnio zatem wypada średnio po 256 000 $ na klinikę. Dużo to czy niedużo - trudno orzec, ale niech po odliczeniu kosztów wszelakich pozostanie połowa czyli ok. 128 000 $ przed opodatkowaniem. Otrzymujemy kwotę, z której każda amerykańska klinika mogłaby chyba chyba zrezygnować, bez obawy o swoją kondycję finansową. Podejrzewam, że nawet wówczas gdyby potencjalny zysk okazał się dwukrotnie wyższy.
Innym nie wymagającym tłumaczenia faktem jest prosty wniosek, że jedna aborcja to jeden człowiek mniej.

Aby posunąć się dalej musimy przyswoić sobie kilka definicji:

Funkcje łożyska :: LINK ::

Zasadniczą funkcją łożyska jest wymiana gazów (O2 i CO2), produktów energetycznych i budulcowych oraz ich metabolitów pomiędzy krwią matki a krwią płodu. (...) Drugą ważną funkcją łożyska jest wytwarzanie hormonów. Poczynając od 10. tygodnia ciąży (licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) łożysko jako gruczoł wewnętrznego wydzielania, stopniowo przejmuje produkcję hormonów, zastępując w ten sposób czynność ciałka żółtego ciążowego[2]. Wytwarza gonadotropinę kosmówkową, somatomammotropinę kosmówkową, relaksynę, testosteron, progesteron i estrogeny: estron (E1), estradiol (E2), estriol (E3) – wytwarzane w łożysku w syncytiotrofoblaście i estetrol (E4) – wytwarzany w wątrobie płodu. Dzięki obecności enzymów zachodzi w łożysku przemiana hormonów steroidowych. Łożysko stanowi naturalną barierę immunologiczną, dzięki której organizm matki wykazuje wybiórczą tolerancję na antygenowo często obcy organizm płodu.
Starzenie się łożyska
Łożysko podlega procesom starzenia, upośledzającym jego wydolność funkcjonalną. Polega to na zarastaniu naczyń łożyskowych, odkładaniu się wapnia w kosmkach, stłuszczeniu, zwłóknieniu, dlatego ciąża przenoszona stanowi zagrożenie dla płodu.

Krew pępowinowa :: LINK :: stanowi źródło krwiotwórczych komórek macierzystych oraz komórek mezenchymy :: LINK :: . Ta krew jest jedynym źródłem komórek macierzystych niewymagającym używania metod inwazyjnych u dawcy. Pobranie krwi pępowinowej jest prostym, krótko trwającym zabiegiem nie powodującym żadnego zagrożenia ani dla noworodka ani dla matki. Do niedawna łożysko i pępowina były utylizowane tuż po porodzie. Obecnie krew pępowinowa może być przechowywana przez kilkadziesiąt lat np. w bankach krwi.
O czym Wikipedia się tu nie rozpisuje? Ano o tym, że macierzyste komórki krwiotwórcze, mogące przekształcać się tylko w komórki składników krwi, nie są zatem totipotencjalne jak np. komórki zarodków.

Mezenchyma :: LINK :: tkanka łączna zarodkowa. Występuje tylko w okresie zarodkowym. Z niej powstają wszystkie rodzaje tkanek łącznych, tkanka kostna, tkanka chrzęstna, tkanka mięśniowa (w tym komórki tkanki mięśniowej poprzecznie prążkowanej typu sercowego)[1][2]. Jej gwiaździste komórki mają charakter totipotencjalny. Galaretowata substancja podstawowa tkanki łącznej zarodkowej pozbawiona jest włókien." Dalej z angielskiej wiki : :: LINK :: "Mezenchymalne komórki macierzyste w ciele mogą być aktywowane i mobilizowane w razie potrzeby. Jednak wydajność jest niska. Na przykład uszkodzenie mięśni leczy się bardzo powoli, ale dalsze badania mechanizmów działania MSC mogą zapewnić możliwości zwiększenia ich zdolności do naprawy tkanek. Badania kliniczne badające skuteczność mezenchymalnych komórek macierzystych w leczeniu chorób są w fazie wstępnej, szczególnie w celu zrozumienia chorób autoimmunologicznych, choroby przeszczep przeciwko gospodarzowi, choroby Crohna , stwardnienia rozsianego , tocznia rumieniowatego układowego i stwardnienia układowego. Od 2014r. brak badań klinicznych dostarczających bezsprzecznych dowodów na skuteczność tych terapii, a w metodach badawczych istnieje wiele niespójności i problemów."


Zarodkowe komórki macierzyste :: LINK :: pierwotne komórki zarodkowe – komórki mogące dać początek każdej tkance. Komórki macierzyste pięciodniowego zarodka mogą rozwinąć się w dowolny typ komórek i zastąpić te uszkodzone, których organizm nie jest w stanie odtworzyć. (kluczowe słowo zarodek)

Zarodek ludzki :: LINK :: osobnik ludzki we wczesnym etapie rozwoju zwanym zarodkowym. Terminem tym określa się osobnika od zapłodnienia do końca ok. 9 tygodnia kiedy to zaczyna się kostnienie czyli rozpoczyna się proces powstawania kości.

Polecam obejrzenie również pewnego materiału reklamowego:::  Link do oryginalnej strony z filmem w serwisie YouTube  :::W filmie tym profesor Anthony Atala urolog :: LINK :: stwierdził, że do komórek których nie mogą pobrać do namnażania od pacjenta należą komórki serca, wątroby, trzustki i nerwów i do hodowli tychże muszą stosować właśnie komórki macierzyste. W styczniu 2007r. "wraz z badaczami z Uniwersytetu Harvarda i jak opisano w czasopiśmie Nature Biotechnology Atala ogłosił, że z wód płodowych ciężarnych kobiet można pobierać komórki macierzyste. :: LINK :: Komórki te są pluripotentne, co oznacza, że można nimi manipulować w celu rozróżnienia na różne rodzaje dojrzałych komórek tworzących tkanki nerwowe, mięśniowe, kostne i inne, unikając jednocześnie problemu powstawania guza i obaw etycznych związanych z embrionalnymi komórkami macierzystymi." no ale czego to naukowcy już nie ogłaszali...:::  Link do oryginalnej strony z filmem w serwisie YouTube  :::* * *

Jak więc widzimy, tym co napędza naprawdę biznes aborcyjny, nie jest raczej marne 300 czy nawet 1000$ za zabieg, ale dziesiątki czy nawet setki miliardów dolarów, które gotowi są zapłacić nie tylko ludzie chorzy w sensie medycznym, ale także ci ogarnięci ułudą wiecznej młodości czy wizją hiperwieczności, za skuteczną kurację lub leki bez względu na to, w jaki sposób pozyskane...


............................................
Sro Maj 20, 2020 12:41 pm


•  Administracja
•  Adults only
•  BORG Member
•  Cytrynka18
•  Moderatorzy
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004