zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

Broń palnaNapisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Kabushi
Szarru-kin


Administrator
::: 5966 :::
STEAM_0:0:11060447
wiek: 36
Beginners Guide To Pistol Shooting - How To Become An Expert:::  Link do oryginalnej strony z filmem w serwisie YouTube  :::Basic Pistol Shooting Fundamentals:::  Link do oryginalnej strony z filmem w serwisie YouTube  :::Israeli Combat Shooting with Masada Tactical:::  Link do oryginalnej strony z filmem w serwisie YouTube  :::Israeli Tactical Handgun Operation:::  Link do oryginalnej strony z filmem w serwisie YouTube  :::

Ostatnio zmieniony przez Kabushi dnia Nie Sty 08, 2017 12:49 am, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Sro Lis 25, 2015 12:04 am


•  Administracja
•  Adults only
•  BORG Member
•  Cytrynka18
•  Moderatorzy
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Kabushi
Szarru-kin


Administrator
::: 5966 :::
STEAM_0:0:11060447
wiek: 36
2015.12.20 Przechowywanie broni. :: LINK ::


Ustawa o Broni i Amunicji z 21 maja 1999r. :: LINK ::
Nowe Rozporządzenie - finalna wersja wchodząca w życie. :: LINK ::
Nowe Rozporządzenie + komentarz - czyli jak uzasadniali konieczność zmiany przepisów. :: LINK ::


3. Gdzie i jak się przechowuje?

"Broń trzeba przechowywać w magazynie broni lub w szafie S1, – bardzo ok. Było o to dużo szumu ale umówmy się że szafa S1 ma blachę nie wiele mocniejszą niż szafki metalowe na ubrania. Robione są ze stali konstrukcyjnej, zewnętrzny płaszcz ma około 3mm. Niektóre ważą 20 kilogramów. Ceny szaf zaczynają się od 600 zł i trzeba powiedzieć sobie jasno że to jest minimalny standard. Jak kogoś stać na broń i amunicje to stać na wymianę szafy przez 5 lat. Równocześnie jeśli masz własny super sejf to masz przechowywać broń w "urządzeniach które spełniają minimalnie wymogi klasy S1 według normy PN-EN 14450". Więc sprawdź czy spełniasz te wymogi, przygotuj sobie na to papiery potwierdzające spełnienie i trzymaj gdzie trzymałeś.
- Skończyło się mocowanie do elementów konstrukcyjnych budynku. Wystarczy że jest S1.
- Broń musi być rozładowana i mieć odłączony magazynek. Albo nie. To zależy od tego jak będziemy interpretować przepis – czy dotyczy jedynie magazynów broni czy każdego obywatela posiadającego broń - no spoko. ten magazynek krytyczny jest faktycznie, akurat wolę mieć magazynek w broni a nie mieć osobnego pudełka w którym będę sobie wyszukiwał magazynek do konkretnego pistoletu. Idiotyzm.
- Amunicja do broni palnej jest przechowywana w 1)pudełkach lub pojemnikach, w sposób uniemożliwiający uderzenie w spłonkę naboju; 2) nie jest przechowywana w magazynkach nabojowych. Jak wyżej.
Ja bym generalnie tych magazynków załadowanych nie eksponował - wielu producentów sprzedaje amunicje w stanie „sypkim”, wielu przechowuje amunicje w pudełkach typu MTM. Już widzę dyskusje przy inspekcji magazynów broni.6. Kolekcjonerzy.

Osoby posiadające broń i amunicję do broni palnej w celach kolekcjonerskich oraz pamiątkowych, w przypadku przechowywania tej broni i amunicji poza urządzeniami, o których mowa w § 5 ust. 1, mogą je przechowywać (i tu było fajnie. Wcześniej było tak że wystarczało odpowiednie pomieszczenie i można było sobie spokojnie zawiesić flintę dziadka na ścianie. Teraz niestety musimy przechowywać ale: ) w gablotach przeznaczonych do przechowywania broni po spełnieniu określonych warunków. No więc niby fajnie bo możemy w końcu wyeksponować broń w gablocie i nie fajnie, bo już nie można w swoim magazynie broni swobodnie porozkładać pod ścianami swoich karaboli i amunicji do nich.

8. Noszenie a transport broni.

- Broń palną nosi się w kaburach lub futerałach.
- Broń palną przeznaczoną do ochrony osobistej nosi się w sposób jak najmniej widoczny, w kaburze przylegającej do ciała.
- Broń palną nieprzeznaczoną do ochrony osobistej, o ile jest to możliwe, ze względu na jej ilość i wielkość, nosi się w sposób określony w ust. 2.
- Broń palną przeznaczoną do celów łowieckich w obwodach łowieckich nosi się w czasie polowania w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art. 43 ust. 3 ustawy z dnia 13 października 1995 r. – Prawo łowieckie (Dz. U. z 2013 r. poz. 1226, z późn. zmian).


Taaaaak już widzę mistrzów przed lustrem przymierzających swoje kabury a la porucznik Borewicz. Połowa sportowców w Polsce będzie prężyć klaty i przymierzać świeżo nabyte kabury. Jak ktoś nosił chwilę dłużej broń to wie, że jest to po pierwsze nie wygodne, przeszkadza przy wizytach w toalecie bo spodnie lecą do kostek , przeszkadza w samochodzie bo kabura czy pistolet uwiera, no i jest to kompletnie całkowicie nie potrzebne. Osobiście noszę (pardon, przemieszczam się z bronią) tylko gdy jadę na strzelnicę, pokaz/wystawę czy zawody i mam przy sobie inną broń długą czy krótką. Tak dla zasady bo przede wszystkim to co pozwala chronić Ciebie i broń którą transportujesz to to co masz między uszami i ogólna świadomość sytuacyjna. Rozglądam się, jestem w miarę czujny, chowam i wyjmuję broń tak by nie zwracać na siebie uwagi, wiem czy ktoś za mną jedzie lub nie. I to jest najlepszy sposób na ochronę przewożonej broni.No ale tak na serio to jest ok. Bo w końcu się robi normalniej. Wcześniej rozporządzenie mające niższą rangę niż ustawa zabraniało także noszenia broni sportowej (było: ”Broń do celów sportowych przenosi się bez amunicji w komorze nabojowej i magazynkach nabojowych.”). Warto dodać co mówi UoBiA na temat noszenia broni:

7. Właściwy organ Policji możne w pozwoleniu na broń ograniczyć lub wykluczyć możliwość jej noszenia, co potwierdza się w legitymacji posiadacza broni.
8. Zabrania się noszenia broni posiadanej na podstawie pozwolenia do celów kolekcjonerskich lub pamiątkowych bez zgody właściwego organu Policji.
9. W rozumieniu ustawy noszenie broni oznacza każdy sposobi przemieszczania załadowanej broni przez osobę posiadającą broń.


Czyli noszenie to przemieszczanie się z bronią załadowaną, czyli taką która ma magazynek z amunicją podpięty do broni. Teraz zapisu dot. broni sportowej nie ma i sportowcy też mogą nosić broń (czyli mieć magazynek z amunicją wpięty do broni). Co mają robić kolekcjonerzy? Dwie możliwości – poprosić właściwy organ policji o zgodę na noszenie broni. Ustawa daje taką możliwość. W końcu przemieszczając się na wystawę czy pokaz z 5 egzemplarzami rozładowanej broni narażamy się na napad. Interes społeczny wymaga by Policja takie pozwolenie udzieliła. Wyślę oczywiście takie pismo o zgodę dam wam znać jak odpowiedź ))) Alternatywnie: broń w kaburze, magazynek z amunicją w drugiej, dobycie i załadowanie zajmuje sekundy. Można sobie poćwiczyć i kompletnie nie przejmować się tematem noszenia broni.

Ps. Noszenie broni wymaga transportowania jej w kaburze czy futerale. Oczywiście transport rozładowanej broni nie będący noszeniem nie wymaga przemieszczania się z bronią w kaburze lub futerale. Można na przykład używać coś co nazywa się clipdraw.
Mój Glock26 ma takie ustrojstwo. Ten pasek metalu pozwala na włożenie broni za pas spodni na takiej wysokości że albo wystaje gotowy do pochwycenia, albo chowa się kompletnie za paskiem w ten sposób że można chodzić w koszuli nie przejmując się tym że kształt broni będzie gdzieś widoczny."

______________________________________________________________

Jeżeli kogoś interesuje problematyka związana z ewolucją i zmianami przepisów odnośnie użytkowania, posiadania czy przechowywania broni polecam ten artykuł :: LINK ::


............................................
Pią Gru 25, 2015 12:04 pm


•  Administracja
•  Adults only
•  BORG Member
•  Cytrynka18
•  Moderatorzy
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Kabushi
Szarru-kin


Administrator
::: 5966 :::
STEAM_0:0:11060447
wiek: 36
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Kabushi
Szarru-kin


Administrator
::: 5966 :::
STEAM_0:0:11060447
wiek: 36
2020.05.21 Zasięg maksymalny, zasięg rażenia i zasięg skuteczny:::  Link do oryginalnej strony z filmem w serwisie YouTube  :::
............................................
Czw Maj 21, 2020 12:42 pm


•  Administracja
•  Adults only
•  BORG Member
•  Cytrynka18
•  Moderatorzy
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004