zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

Perfumeria



Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Kabushi
Szarru-kin


Administrator
::: 6193 :::
STEAM_0:0:11060447
wiek: 40
2021.03.25 7 Sprawdzonych Sposobów Jak Sprawdzić, czy Perfumy są Oryginalne :: LINK ::


Decydując się na zakup zapachu, chcesz mieć pewność, że nie jest podrobiony. Ale jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne?
Istnieje kilka prostych sposobów, żeby odróżnić podróbkę od oryginalnych perfum. Po pierwsze przeanalizuj, jak wygląda opakowanie. Po drugie zwróć uwagę na flakon. Po trzecie przetestuj sam zapach i sprawdź jego cenę.
Chociaż jest bardziej prawdopodobne, że znajdziesz podrobione perfumy na bazarze, to starannie wykonane podróbki mogą znaleźć się też w niejednej perfumerii.
Zakup podrobionych perfum nie tylko sprawia, że stajemy się ofiarą oszustwa, ale też może zaszkodzić naszemu zdrowiu.
Zobacz 7 sposobów, jak kupić oryginalne perfumy męskie i damskie.
Jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne, czy to podróbka?

1. Pudełko perfum

Pudełko jest pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jeśli chcesz skutecznie odróżnić oryginalne perfumy od podróbki. Przyjrzyj się bliżej napisom, nadrukom i folii.
Jakość napisów i nadruków

Łatwo stwierdzić, że perfumy są podrobione, jeśli w ich nazwie lub opisie na opakowaniu są literówki czy błędy gramatyczne. W oryginalnych perfumach nigdy nie znajdziesz tego typu blamaży.
Różnica w nazwie zapachów nie musi być znacząca, bo nawet gdy różni się tylko jedną literką lub akcentem, producent podróbki perfum prawdopodobnie uniknąłby odpowiedzialności za fałszowanie.
Jeśli nie zauważysz żadnych błędów w pisowni, przeanalizuj, jak prezentują się pozostałe nadruki.
Wszystkie teksty na pudełku są napisane charakterystyczną dla danych perfum czcionką i wydrukowane w odpowiedni kolorze. Jeśli opakowanie różni się pod tym względem od oryginału, to na pewno masz do czynienia z podróbką.

Poza tym w oryginalnych perfumach wszystkie linie są równe. Jeśli na pudełku umieszczono ozdobne elementy, to są one symetryczne i wykonane z materiałów wysokiej jakości.
Wszystkie małe napisy i kody kreskowe powinny być wyraźnie wydrukowane i czytelne.

Zobacz na zdjęciu poniżej, z jaką dbałością wydrukowane są wszystkie oznaczenia w oryginalnych perfumach po lewej stronie. Zauważysz też błąd w znaku recyklingu w podróbce po prawej stronie - odwrócone kolory strzałek. Pamiętaj, że czarna strzałka zawsze jest na górze.

- Zgodność informacji

Informacje na opakowaniu muszą zgadzać się z tymi oficjalnymi na stronie internetowej producenta. Sprawdź miejsce produkcji perfum, ich skład i pojemność.
Jeśli na oficjalnej stronie sprzedaje się perfumy we flakonach 30, 50 i 100 ml, a ty masz w ręku 75 ml, z prawdopodobnie jest to podróbka.

- Skład perfum

Skład perfum pomoże ci w szybki sposób sprawdzić, czy perfumy są oryginalne. Przeanalizuj listę składników, poprawność ich pisowni i sposób ich rozmieszczenia.
Chociaż często czcionka użyta do zapisania składu i jej wielkość są bardzo podobne w oryginalnych i podrobionych perfumach, to najczęściej obie listy różnią się rodzajem użytych składników.
Poza tym niektóre z nich mogą być zapisane nieprawidłowo (na przykład Benzyl Salicylate). Po trzecie listy składników oryginalnych perfum i podróbek mogą różnić się rozmieszczeniem składników.
O ile graficzne przedstawienie listy będzie trudne do zweryfikowania podczas zakupów, to dokładny spis składników znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej producenta. Jeśli perfumy różnią się składem, to z pewnością są podrobione.

- Folia na pudełku

Sprawdź jakość folii celofanowej. W oryginalnych perfumach jest ona idealnie przezroczysta, czysta i dosyć gruba. Musi też dokładnie opinać pudełko w taki sposób, aby opakowanie się nie ruszało.
Niewłaściwie owinięte pudełko jest jednym z sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z podrobionymi perfumami.

- Proste łączenia folii

Jeśli łączenia folii są wykonane w nieatrakcyjny sposób (są zbyt szerokie, nierówne lub użyto zbyt dużo kleju), perfumy prawdopodobnie nie są oryginalne.
W oryginalnych perfumach zarówno łączenia folii, jak i sam celofan zawsze są nieskazitelne.

- Tekturowe zabezpieczenie perfum w środku

Tekturowe zabezpieczenie perfum ma chronić flakon przed stłuczeniem poprzez utrzymanie go nieruchomo w pudełku. Najczęściej, nawet kiedy porządnie potrząśniesz opakowaniem, perfumy 'nie latają' w środku.

Nawet jeśli rola mocowania jest tylko techniczna, to jest ono wykonane z kartonu o wysokiej jakości. Producent dba też o jego właściwy wygląd - kolorystykę, symetrię, proste łączenia.

Zanim wyciągniesz wnioski, pamiętaj o dwóch rzeczach.

Po pierwsze wiele oryginalnych perfum nie ma oficjalnego opakowania. Mowa o tak zwanych testerach, które mają tę samą jakość co oryginalne produkty, ale są pakowane w opakowania techniczne. Nie należy zapominać, że chociaż testery jak najbardziej nadają się do użytku osobistego, to raczej nie podarujemy ich nikomu w prezencie.
Po drugie istnieje pewne prawdopodobieństwo, że opakowanie zostało uszkodzone wskutek niewłaściwego transportu. Dystrybutorzy działający przez internet bardzo często korzystają z usług firm kurierskich. Chociaż i sklep i firma transportowa dbają o bezpieczeństwo przesyłki, to może się zdarzyć, że w trakcie przewozu pudełko perfum zostanie uszkodzone.

- Flakon

Jeśli opakowanie nie wzbudziło twoich podejrzeń, dokładnie sprawdź butelkę. Żeby odróżnić oryginalne perfumy od podróbek, zwróć uwagę na wykonanie i kształt buteleczki, kolor perfum, korek i atomizer.

- Faktura i kształt flakonu

Flakon musi wyglądać doskonale - jego powierzchnia powinna być gładka, bez wybrzuszeń i bąbelków w szkle, bez wad odlewania i zmian w kolorze. Napis powinien być wyraźny, bez żadnych smug.

- Kolor perfum

Podczas sprawdzania oryginalności perfum oceń kolor samej cieczy. Zasadniczo barwa perfum naturalnie jest płowa lub ciemnożółta. Czasami za pomocą barwników uzyskuje się zielonkawe, różowawe lub liliowe odcienie. Można też pozbawić ją koloru, co zrobiono na przykład w Chanel L'Eau.
Twój niepokój powinien wzbudzić jaskrawy, „chemiczny” kolor. Zatem jeśli widzisz perfumy znanej marki w nietypowym dla nich kolorze, w żadnym wypadku ich nie kupuj.
Podrobione perfumy mogą być ciemniejsze i bardziej intensywne w kolorze. Co więcej, najczęściej sposób zapisu logo marki i nazwy perfum będą różnić się od oryginału.
Jest też jeden szczegół, na który zwykle nie zwracamy uwagi, a ma on kluczowe znaczenie przy sprawdzaniu oryginalności perfum - atomizer.

- Atomizer

Atomizer może nam powiedzieć naprawdę dużo o perfumach. Oryginalne perfumy mają zwykle cienką rurkę, która delikatnie dotyka dna. W podróbce rurka jest znacznie grubsza i zupełnie niedopasowana do wysokości butelki.
Jeśli przyjrzysz się uważnie, przy szyjce flakonu często widać pompkę (to ta biała część, która łączy rurkę z kapturkiem). W oryginale jest ona oczywiście niewidoczna.
Zwróć też uwagę na dyszę atomizera - szczególnie jej kolor, kształt i sposób działania. Możesz poprosić sprzedawcę o test. Jeśli atomizer leje się podczas aplikacji, perfumy z pewnością są podrobione.
Atomizery w oryginalnych perfumach są zwykle naprawdę dobrej jakości i mają kilka trybów pracy. Dzięki temu jeden spray może wypuścić delikatną lub obfitą chmurę - w zależności od tego, jak mocno naciśniesz spust.

- Korek

Dobrym sposobem, żeby sprawdzić oryginalność perfum, jest dokładne przeanalizowanie korka.
Zatyczka powinna idealnie pasować do flakonu. Nie może wypadać po odwróceniu perfum do góry nogami.
Korek oryginalnych perfum jest zwykle pod każdym względem symetryczny. Wyjątek mogą stanowić perfumy, które w zamyśle stosują brak symetrii w projekcie flakonu.

3. Kompozycja perfum

Kompozycja zapachowa pozwoli ci odróżnić podróbkę perfum od oryginału.
Nad zapachem oryginalnych perfum pracują perfumiarze. Chociaż jedne podobają nam się bardziej, inne mniej, to wszystkie są efektem pracy ekspertów w tej dziedzinie. Nie muszę dodawać, że odwzorowanie ich 1:1 jest niezwykle trudne.
Kompozycja składa się z nuty głowy, serca i bazy. Z każdą minutą od momentu, kiedy aplikujemy perfumy na skórę, jej zapach się zmienia. Najlżejsze nuty zapachowe głowy ulatniają się po około 20 minutach, a po kilku godzinach na skórze pozostają nuty bazy. Wszystkie fazy projekcji pachną inaczej, ale każda z nich jest rozplanowana z zamysłem.
Podrobione perfumy będą przypominały oryginalną kompozycję tylko do pewnego stopnia. Wprawiony nos zwykle wyczuje różnicę już od pierwszych minut, mniej doświadczony po około 15-20 minutach.
Kompozycja podrobionych perfum jest ostrzejsza, bardziej chemiczna i wyraźnie wyczujesz w niej alkohol. Jej początkowy zapach, który ma przypominać markowe perfumy, znika po około 15 minutach i pozostawia chemiczne substancje bazowe, które znacznie różnią się od oryginału.
Jeśli masz wątpliwości co do oryginalności perfum, NIGDY NIE APLIKUJ ICH bezpośrednio na skórę, ponieważ użyte substancje chemiczne są zwykle bardzo niskiej jakości i mogą być naprawdę szkodliwe dla zdrowia. Z badań laboratoryjnych wynika, że podróbki mogą zawierać bakterie, metale ciężkie, substancje toksyczne, a nawet mocz.

4. Kod kreskowy

Perfumy oficjalnie dostarczone do Polski są certyfikowane i zgodnie z wymogami muszą być oznakowane w języku polskim adresem producenta, datą ważności i kodem kreskowym.
Kod kreskowy na opakowaniu wskazuje miejsce i czas produkcji perfum. Należy pamiętać, że te same perfumy mogą być produkowane w różnych miejscach na świecie, a przez to mogą mieć różne kody kreskowe.
Kody kreskowe perfum produkowanych we Francji zaczynają się od liczb 30-37, kod dla produkcji angielskiej to 50, niemieckiej 400-440, hiszpańskiej 84, włoskiej 80-83, a amerykańskiej i kanadyjskiej 00-09.

Wszystkie kody kreskowe możesz sprawdzić TU :: LINK ::

Pamiętaj jednak, że ten element najłatwiej podrobić. Łatwiej jest stworzyć kod w programie graficznym, niż wyprodukować flakon, stworzyć podróbkę opakowania i zadbać o wygląd samych perfum.

5. Numer seryjny perfum

Bez wątpienia numer seryjny pomoże ci rozpoznać oryginalne perfumy, ale w podróbkach wysokiej jakości kopiuje się również ten element.
Numer seryjny musi być wybity lub wydrukowany na spodzie kartonowego pudełka. Musi się on pokrywać się z liczbami wygrawerowanymi lub wypiaskowanymi na spodzie butelki.
(Nie wiem na ile wiarygodna jest TA strona :: LINK :: ale jest to jedna z wielu wyszukiwarek, które rzekomo pomagają sprawdzić kody perfum )

6. Cena perfum

To oczywiste, że markowe perfumy są droższe, ale niska cena nie zawsze oznacza, że masz do czynienia z podróbką. Jeśli jednak znajdziesz podejrzanie tanie perfumy, zachowaj ostrożność.
Różnice między sklepami mogą być naprawdę znaczące - na przykład za perfumy damskie Chloe Nomade w Sephorze zapłacisz 285 złotych, a w Notino 160 złotych (za tę samą pojemność). Jednak obaj dystrybutorzy są renomowani i gwarantują oryginalność sprzedawanych produktów.
Niektórzy sprzedawcy oferują 'peny', które przedstawiają jako testery perfum lub perfumetki. To bardzo tanie i niestety bardzo powszechne podróbki perfum. Bez względu na markę i zapach, wszystkie są zapakowane w takie same, podłużne butelki o pojemności 20 lub 30 ml.
Są one niebezpieczne dla zdrowia, dlatego za wszelką cenę ich unikaj.
Producenci podróbek to oszuści. Jeśli nadal wątpliwości, zobacz zdjęcie z akcji warszawskiej policji w nielegalnej rozlewni perfum w Pruszkowie.
Wszystkie podrabiane perfumy rozlewane były w szokujących warunkach i zawierały niebezpieczne dla zdrowia substancje. Nie daj się oszukać, nigdy nie kupuj tego typu zapachów.

7. Sprzedawca

Najskuteczniejszym sposobem, żeby odróżnić oryginalne perfumy od podróbki, jest robienie zakupów u sprawdzonych sprzedawców.

Jest wiele rodzajów sklepów sprzedających perfumy, przez co warto zapoznać się z korzyściami i zagrożeniami, które wiążą się z każdym z nich.

Najbezpieczniejsze są duże sieci handlowe lub najlepsze perfumerie internetowe. W obu przypadkach sklepy dysponują certyfikatami oryginalności, a poza tym możesz porozmawiać z pracownikami, a nawet zwrócić towar, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Zachowaj ostrożność, robiąc zakupy na wszelkiego rodzaju bazarach, gdzie nie masz możliwości zwrotu towaru. Przed zakupem zawsze dokładnie sprawdź perfumy i w razie możliwości postaraj się o dane kontaktowe sprzedawcy. Okażą się przydatne, jeśli odkryjesz, że perfumy są podrobione.

Nie wahaj się zadawać sprzedawcy konkretnych pytań na podstawie informacji zawartych w tym artykule. Na przykład: „czy mogę dowiedzieć się, jaki jest numer seryjny tego produktu?” albo „czy mogę prosić o przesłanie dokładnych zdjęć flakonu i pudełka?”.

Kupując na platformach takich jak Allegro, warto sprawdzić opinie o sprzedawcy i produkcie. Upewnij się, że przeszedł on pełną weryfikację. Dzięki temu zyskasz pewność, że podał swoje informacje kontaktowe. Przeczytaj politykę zwrotu, a jeśli takiej nie ma, zażądaj określenia warunków zwrotu. Masz prawo zwrócić nieużywany produkt przez 14 dni od jego zakupu.

Od kompozycji, pudełka po korek flakonu - każdy szczegół oryginalnych perfum jest przemyślany. Kiedy dokładnie obejrzysz podrobione perfumy, znajdziesz w nich wiele niedoskonałości.

Daj znać w komentarzu, jakie techniki stosujesz, żeby odróżnić podróbkę od oryginału.


............................................
Czw Mar 25, 2021 11:43 pm


•  Administracja
•  Adults only
•  BORG Member
•  Cytrynka18
•  Moderatorzy
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004