zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

HTML Validator



Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1

Rymek


Lieutenant Commander
::: 2224 :::

:: LINK ::

to powinno dac do myslenia jak napisany jest serwis i dlaczego poprawnie nie wyswietla sie w np Operze i Firefoxie (w fireofoxie 1.0 nie zmieniaja sie buttony w menu po najechaniu myszka). Jakby strona byla zgodna z HTML4.0 to wyswietlanie byloby poprawne. To jest tylko kod samych newsow serwisu, proponuje validatorem przejechac wszystko na stronie - menu, Hot Newsy itp zeby miec calkowity obraz...

Tym wywodem chcialbym zakonczyc jakoby inne przegladarki "zle interpretowaly" kod strony.

P.S.
Usun mnie Karbulocie w koncu ze skladu...


............................................
Sro Lut 02, 2005 11:30 am


•  Clan ReserVoir Dogs
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Mientus
Zla Halina


Administrator
::: 3168 :::
STEAM_0:1:1277260
wiek: 47
Cześć Rymek stara dupo
Ty jeszcze żyjesz ??


............................................
Sro Lut 02, 2005 11:44 am


•  Administracja
•  BORG Member
•  Clan STORM
•  Clan XaNaX
•  Head Admini
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


lonik
inż. lonik


Commander
::: 2776 :::
STEAM_0:1:581489; STEAM_0:0:1171840
wiek: 39
hahha i kto tu zawital stara dupa nie kasuj go nie zasluzyl na to


............................................
Sro Lut 02, 2005 12:02 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan STORM
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Brunon
The Stig


Vice Admiral
::: 6974 :::
STEAM_0:1:9958739
wiek: 41
Ano zyje zyje, ale po odejsciu z BORG zaczal duzo pic, zapuscil brode, ze wyglada jak niedzwiedz. Rozmawialem z nim, mowilem, ze w kazdej chwili moze wrocic do nas, no i zeby przestal pic, ale nie slucha sie mnie. Moze razem pomozemy mu, co ? :rotfl: :rotfl: :rotfl:


............................................
Sro Lut 02, 2005 12:02 pm


•  100+ Club Member
•  Adults only
•  Clan STORM
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Ten validator to sobie mozna w dupe wsadzic. Lamerskie gowno jakies. Na przyklad:

Kod:
Line 68, column 33: general entity "nbsp" not defined and no default entity
<tr><td height="20" colspan="6">&nbsp;</td></tr>


Od kiedy to nie mozna stosowac twardych spacji? Ktorymi sie pozycjonuje wciecia?

Kod:
Line 187, column 43: an attribute value must be a literal unless it contains only name characters
...f="news.php?arch=012003" onfocus=blur() class="farch">|&gt; <b>styczniowe</b>


Od kiedy nie mozna stosowac parametru onfocus=blur()? Zobaczyl dwa nawiasiki i wrzeszczy, kiedy skladnia jest poprawna. Tylko rzadko uzywana, bo malo kto ja zna. A ja ja lubie, bo usuwa pojebane kroppki jak sie kliknie na link.

I to wszystko. Czepia sie o te dwie rzeczy tylko. Obie sa akceptowalne. Nie sa bledem, nie spowalniaja strony. A ze Pan Validator ich nie zna to juz nie moja wina. To sa poprawne skladnie rozumiane przez wszystkie przegladarki.


............................................
Sro Lut 02, 2005 12:15 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Rymek


Lieutenant Commander
::: 2224 :::

:: LINK ::

validator pochodzi od tworcow HTMLa i chyba oni sie lepiej znaja na skladni HTMLa nie? Pozatym to ze strona nie dziala poprawnie pod Opera i Firefoxem chyba nie znaczy ze przegladarki sa zle napisane. Do niedawna myslalem ze faktycznie opera jest rabnieta, ale jak pod firefoxem jest zle wyswietlana to sory. Zreszta jest wiecej bledow.niz tylko trawde spacje i nawiasiki po onFocus..().

na stronie masz validator do CSS, HTML, XML i czego tam chcesz. A to ze BORG nie dziala poprawnie pod Firefoxem to pewnie odpowiesz "mam w dupie robienie stron pod 100 przegladarek, dziala pod IE, zainstalujcie IE"

niefazne zreszta...



Ostatnio zmieniony przez Rymek dnia Sro Lut 02, 2005 1:38 pm, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Sro Lut 02, 2005 1:33 pm


•  Clan ReserVoir Dogs
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Rymek


Lieutenant Commander
::: 2224 :::

Brunon napisał:
Ano zyje zyje, ale po odejsciu z BORG zaczal duzo pic, zapuscil brode, ze wyglada jak niedzwiedz. Rozmawialem z nim, mowilem, ze w kazdej chwili moze wrocic do nas, no i zeby przestal pic, ale nie slucha sie mnie. Moze razem pomozemy mu, co ? :rotfl: :rotfl: :rotfl:


wyjdz
btw temat mozna zamknac, bo nie zakladalem po to zeby motloch sie ypowiadal bezsensownymi komentarzami.

i usuncie mnie kur** w koncu ze skladu, ile mozna prosic


............................................
Sro Lut 02, 2005 1:35 pm


•  Clan ReserVoir Dogs
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Brunon
The Stig


Vice Admiral
::: 6974 :::
STEAM_0:1:9958739
wiek: 41
rymek pamietaj o tym, ze ja wiem gdzie ty mieszkasz i moge Bola na Ciebie naslac, takze nie fikaj mi tu :rotfl:


............................................
Sro Lut 02, 2005 2:25 pm


•  100+ Club Member
•  Adults only
•  Clan STORM
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Rymek napisał:
A to ze BORG nie dziala poprawnie pod Firefoxem to pewnie odpowiesz "mam w dupie robienie stron pod 100 przegladarek, dziala pod IE, zainstalujcie IE"

niefazne zreszta...

Najpierw porob troche strony a potem sie wymadrzaj. Strona BORG chodzi poprawnie pod wszystkimi trzema przegladarkami. Zawsze sa jakies roznice, a to juz nie moja wina. Ale sa do odczytania. A to, ze pod Opera sie zbyt ladnie przyciski nie ukladaja to juz nie moja wina. Nie zamierzam przerabiac calej strony i kilkuset plikow, bo w nowej Operze cos tam wyswietlane jest w innych kolorach. Mam Mozille i firefoxa i wyswietla poprawnie.

Zreszta zobacz statystyki strony:

MSIE: 82.75 % (177859)
Netscape: 8.44 % (18141)
Opera: 5.21 % (11189)
Inne: 3.61 % (7758)

I juz wiemy pod jaka przegladarka sie odpala strona najczesciej. A to, ze paru pajacow ubostwia Opere to gowno mnie to obchoidzi i juz. Mozecie sobie odpalic pod MSIE. Jak tworzylem strone to testowalem ja pod stara Opera i bylo dobrze. A jesli Opera sobie w trakcie kolejnych wersji zrobila inne wyswietlanie, to nie zamierzam skakac wokol niej jak piesek.

Zamykam topik co by znowu nie rozpetala sie debilna dyskusja nad wyzszoscia przegladarek. Strona jest jaka jest i taka bedzie. Skonczylem.


............................................
Sro Lut 02, 2005 3:30 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004