zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

"Pływanie" CS'a



Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 2 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

presto
c18 | Fedra


Captain
::: 3577 :::
STEAM_0:0:8406115
wiek: 51
wczoraj trochę pogralem i rzeczywiście minimalne skoki były.


............................................
Wto Sty 16, 2007 6:12 am


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Debesciak
Heaven and Hell


Fleet Captain
::: 4006 :::
STEAM_0:0:2046449
wiek: 61
wczoraj zauwazylem ze wartosc in w netgraph drastycznie spadla w porownaniu z poprzednimi dniami kiedy cs zle dzialal


............................................
Wto Sty 16, 2007 3:40 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


klopl


Senior Petty Officer
::: 142 :::
STEAM_0:0:172237

U mnie jest taki poslizg. Jak ide prosto i puszczam to jest efekt "poslizgu" postac przez moment leci dalej, podobnie ze strefowaniem. Zastanawialem sie ze moze to byc wina sterownikow bo wgralem niedawno nowe catalisty, ale jesli przypadek potwierdzony u wiekszej ilosci to napewno nie. Efekt spadania klatek tez u mnie wystepuje. Spadaja czasem do 30 i trwa to z 5sek. A moj sie przy byle czym nie dlawi wiec to nie niedomogi hardware.


............................................
Wto Sty 16, 2007 4:28 pm


•  Adults only
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Spe3dy
Cheetah; spidi*


Commander
::: 2805 :::
STEAM_0:0:1184706
wiek: 34
klopl napisał:
U mnie jest taki poslizg. Jak ide prosto i puszczam to jest efekt "poslizgu" postac przez moment leci dalej, podobnie ze strefowaniem. Zastanawialem sie ze moze to byc wina sterownikow bo wgralem niedawno nowe catalisty, ale jesli przypadek potwierdzony u wiekszej ilosci to napewno nie. Efekt spadania klatek tez u mnie wystepuje. Spadaja czasem do 30 i trwa to z 5sek. A moj sie przy byle czym nie dlawi wiec to nie niedomogi hardware.


ale ta gra już jest tak zrobiona zeby nie dalo sie w ulamku sekundy zatrzymać "w miejscu" ...
musisz przejść te jakies niecale pol metra, zeby sie zatrzymac


............................................
Wto Sty 16, 2007 5:36 pm


•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


klopl


Senior Petty Officer
::: 142 :::
STEAM_0:0:172237

Speedy ja to wiem ale to nie jest kawalek to jest slizg 2-3m. Wiec jest roznica miedzy tym co ma byc a co jest. No i to sie dzieje z 10 razy na mape, wiec widze roznice miedzy normalnym zatrzymywaniem sie.

A problem "slizgow" kiedys tez sie pojawil i bylo to zwiazane z updatem, wiec ci co grali wtedy wiedza o co mi chodzi.


............................................
Wto Sty 16, 2007 5:57 pm


•  Adults only
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


dEx


Rear Admiral
::: 5659 :::
wiek: 44
Zbanowany
Widzę, że Wy macie podobne (lub nawet takie same) problemy jak ja. Chciałem zapodać ten temat na boardzie CS.PL, ale nie pamiętam hasła, które podałem przy rejestracji tam wiele lat temu. A założenie nowego konta wymaga kilku dni, w których jakiś tamtejszy admin zweryfikuje i zaakceptuje nasze nowe konto. Jest to związane z kilkudniowym oczekiwaniem. Dlatego proszę, jeśli ktoś ma tam dostęp i może zamieszczać topiki, niech przekopiuje mojego pierwszego posta w tym temacie i wklei go na tamtejsze forum. Być może ktoś z tam udzielających się mózgów znalazł jakieś antidotum na tą naszą przypadłość. Tamten board jest o wiele obszerniejszy od naszego, udziela się tam multum ludzi, więc możliwe, że ktoś już ma jakieś rozwiązanie i nie musimy czekać na kolejny update zaserwowany przez Valve, który też nie musi wcale gwarantować nam zbawiennego lekarstwa. Będę wdzięczny za taką przysługę.


............................................
Sro Sty 17, 2007 3:17 am


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


presto
c18 | Fedra


Captain
::: 3577 :::
STEAM_0:0:8406115
wiek: 51
ja wczoraj wprawdzie nie grałem, bo wszędzie 16/16, 20/20, 21/20, itd. ale czatując na wolne miejsce co chwilę odświeżałem listę serwerów (same borgi plus misiek) i dwa z nich (neutral a drugi nie pamiętam jaki) co chwilę not responding, potem się pojawiały i tak w kółko. Może to też jest jakąś przyczyną tych przycinek?


............................................
Sro Sty 17, 2007 2:33 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


dEx


Rear Admiral
::: 5659 :::
wiek: 44
Zbanowany
presto napisał:
czatując na wolne miejsce co chwilę odświeżałem listę serwerów (same borgi plus misiek) i dwa z nich (neutral a drugi nie pamiętam jaki) co chwilę not responding, potem się pojawiały i tak w kółko. Może to też jest jakąś przyczyną tych przycinek?


Jak za szybko odświeżasz serwer(y), to występuje "not responding". To raczej normalne zjawisko.


............................................
Sro Sty 17, 2007 3:09 pm


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


klopl


Senior Petty Officer
::: 142 :::
STEAM_0:0:172237

U mnie juz problem nie wystepuje. Odinstalowalem sterowniki(7.1) i zainstalowalem starsze(6.12) oraz usunalem net framework 2. Nie wiem dzis nyl update ale przed updatem tez dobrze chodzilo. Wiec albo wina catalistow 7.1 albo framework 2


............................................
Czw Sty 18, 2007 12:28 am


•  Adults only
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


jury
[BORG] Boq'ta


Commodore
::: 4674 :::
STEAM_0:1:227154
wiek: 48
ja mam zainstalowane stare omegi do radka 9800pro
na nowych potrafil mi sie cs wywrocic razem z systemem
glupi czasowy antyaliasing i glupie nowe sterowniki


............................................
Czw Sty 18, 2007 7:15 am


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


dEx


Rear Admiral
::: 5659 :::
wiek: 44
Zbanowany
klopl napisał:
U mnie juz problem nie wystepuje. Odinstalowalem sterowniki(7.1) i zainstalowalem starsze(6.12) oraz usunalem net framework 2. Nie wiem dzis nyl update ale przed updatem tez dobrze chodzilo. Wiec albo wina catalistow 7.1 albo framework 2


Zaraz zastosuję u siebie.


............................................
Pią Sty 19, 2007 1:05 am


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


dEx


Rear Admiral
::: 5659 :::
wiek: 44
Zbanowany
Sprawa wygląda tak, że wczoraj wywaliłem tylko samego Frameworka 2.0 i trochę pograłem na Neutralu w nocy. Tragedii nie było, ale jednak "pływało". Dziś się zabrałem za sterowniki (6.12) i tu niespodzianka - żeby Catalyst Control Center wymagany jest Framework 2.0. No nic, zainstalowałem jeszcze go ponownie, wrzuciłem sterowniki 6.12 i dalej lipa. Obecnie mam jeszcze wcześniejszą wersję Catalystów i pobawiłem się dodatkowo suwakami "wydajność - jakość". Generalnie chciałem sprawdzić czy to coś zmieni, bo zawsze te ustawienia były standardowo ustawione (z wyjątkiem wyłączenia synchronizacji pionowej). Uruchomiłem CS'a i widać, że klatek jest więcej, ale muszę jeszcze raz to obadać z większą ilością botów\ludzi na serwerze.


............................................
Pią Sty 19, 2007 2:21 pm


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


klopl


Senior Petty Officer
::: 142 :::
STEAM_0:0:172237

No ja mam akurat orginalne sterowniki mojej karty i tam sam catalisty 6.12 ktore wymagaja frame 1.1 . Sprobuj je sciagnac moze pomoze, Sapphire.


............................................
Pią Sty 19, 2007 3:09 pm


•  Adults only
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


dEx


Rear Admiral
::: 5659 :::
wiek: 44
Zbanowany
klopl napisał:
No ja mam akurat orginalne sterowniki mojej karty i tam sam catalisty 6.12 ktore wymagaja frame 1.1 . Sprobuj je sciagnac moze pomoze, Sapphire.


No i sukces! Wywaliłem 6.12 i zainstalowałem nowsze Catalysty z płytki od karty. Nie są może najnowsze, bo to wersja 6.14, ale teraz już wszystko z CS-em jest w porządku. Jednak sprawdza się kolejny raz, że najbardziej kompatybilne i sterowniki producent sprzętu zamieszcza na swojej firmowej płytce. Thx za pomoc!

Zamykam temat.


............................................
Pią Sty 19, 2007 5:19 pm


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


dEx


Rear Admiral
::: 5659 :::
wiek: 44
Zbanowany
Pozwalam sobie ponownie otworzyć ten topic, gdyż moja radość była przedwczesna, a mój problem pozostaje nadal aktualny.

Po zainstalowaniu sterowników z płytki dostarczonej od producenta mojej karty graficznej Sapphire, wszystko zapowiadało, że problem z "pływaniem" CS'a został zażegnany. Okazało się, że owszem CS nie częstuje mnie już opóźnieniami, ale za to co kilka, kilkanaście minut zawiesza mi kompa na amen i muszę stosować twardy restart. Siedziałem myślałem i nie mogłem wykombinować co w takim razie jest źle i gdzie należy szukać przyczyny.

Tak się akurat złożyło, że wczoraj gościł u mnie Bolo i wspólnie podjęliśmy próbę rozwiązania tego problemu. Już wcześniej widziałem na programach monitorujących temperatury poszczególnych podzespołów, że mój procesor przegrzewa się nadmiernie. Przedstawiłem Bolowi wykaz temperatur (opierając się na programie SpeedFan) "zmęczonego" jakąś grą kompa. I rzeczywiście widać było czarno na białym, że procek się przegrzewa. Otworzyliśmy kompa, zdjęliśmy wiatrak, później sam radiator i zobaczyliśmy niezłe zwały kurzu, które osiadły w żeberkach radiatora, ale także na samym wiatraku i jego łopatkach. Było widać także, że srebrnej pasty także już brakuje i trzeba ją uzupełnić. Zabraliśmy się za odkurzanie wewnętrznych elementów kompa (w tym oczywiście wiatraka i radiatora), Bolo skombinował pastę (co prawdę nie srebrną, ale silikonową - według informacji równie dobrze przewodzącą ciepło) i wykonaliśmy kolejne testy. Okazało się, że temperatura procesora rzeczywiście spadła, a ja byłem przekonany, że tu właśnie był pies pogrzebany i że moje problemy zostały rozwiązane. Po wyjeździe Bola, szczęśliwy niesamowicie, postanowiłem że pogram sobie w Prey'a. Gra działała bez zarzutów, ale niestety po kilkunastu minutach zabawy zawiesiła się, tym samym wylądowałem w punkcie wyjścia, tyle tylko, z wyeliminowanym przegrzewaniem się procesora. Nie miałem już ani ochoty, ani siły żeby "bawić się" z blaszakiem i postanowiłem, że zajmę się tym na nowo w niedzielę. Dziś, po powrocie ze szkoły, zainstalowałem ponownie najnowsze Catalisty 7.1 i odpaliłem testowo Prey'a. Nie grałem, jedynie zostawiłem go na dobrą godzinę czasu, gdyż chciałem zobaczyć, co się będzie działo. I stało się to, czego się spodziewałem i o czym wiedziałem. Na najnowszych sterownikach gry w środowisku 3D się nie zawieszają. Super, tyle tylko, że CS znów ma "pływacki syndrom", więc problem całkowicie nie został rozwiązany.

Ale ja jestem cierpliwy i wiem, że któregoś dnia całkowicie pozbędę się tej przypadłości. Póki co wolę opóźnienia w CS-ie i stabilność pozostałych gier, niż sztywne zwiechy.

Jak napisałem na początku, otwieram ten topic, bo być może ktoś będzie w stanie podzielić się jakimiś cennymi informacjami, doświadczeniami w tej sprawie. Być może mnie uda się jeszcze coś nowego wykombinować i komuś pomogę. Pożyjemy - zobaczymy.


............................................
Nie Sty 21, 2007 10:38 pm


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 2 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004