zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

WE ARE BACK !!!



Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Jak zd±żyli¶cie zauważyć, przez ostatnie dwa tygodnie nie mieli¶my naszej strony internetowej. Niektórzy z was znaj± powód. Ni mniej ni więcej, "odpowiedzialny" administrator nowego serwera na którym trzymali¶my stronę po przeprowadzce z Zakopanego po prostu bez żadnego ostrzeżenia skasował nasze konto. Skasował nam wszystko, pliki strony, bazy danych i wykasował nas z DNS-ów. Nie raczył zrobić żadnych kopii bezpieczeństwa, nie zostali¶my wcze¶niej o tym poinformowani, maile do administratora nie doszły, okazało się, że skrzynka któr± mi podał była zwykłym fejkiem. Możecie sobie łatwo wyobrazić moj± "rado¶ć" z tego powodu, tym bardziej, że stracili¶my ostatnie bazy danych z nowego serwisu bezpowrotnie, a co za tym idzie wszystko co zostało napisane na stronie i boardzie przez ostatnie trzy tygodnie. Co gorsza Kosma, który załatwił nam te konto również stał się nieosi±galny, zatem nawet nie wiedzieli¶my do kogo zwracać nasze zażalenia.

Po tym incydencie cał± noc dyskutowali¶my z Holym nad rozwi±zaniem. Strona waży prawie 200 megabajtów i wci±ż się rozrasta. Postanowili¶my jednak już nie liczyć na załatwianie kont po tak zwanej "znajomo¶ci". Zawiodłem się i niestety nic już nie odbuduje mojego zaufania, nie powierzę więcej strony w nieznane i nieodpowiedzialne ręce. Zatem zostały nam dwie alternatywy. Albo wykupić komercyjne konto, albo samemu postawić serwer. Niestety ceny kont s± strasznie drogie. Ponieważ strona ci±gle się rozrasta, nie interesowało nas nic poniżej 500 megabajtów, a i to na długo by nie starczyło. Serwis map czy CS-a jest bowiem strasznie pojemno¶ciowożerny. Nawet mi szkoda wyrzucać rocznie 2000 złotych na utrzymanie strony.

Zostało zatem jedno rozwi±zanie. Je¶li zamierzamy dalej prowadzić ten serwis, musimy mieć własny serwer. Serwer z nieograniczon± pojemno¶ci±, z kórego nikt nas już nie wyrzuci. Serwer na którym my będziemy rz±dzić i nie będziemy musieli do nikogo i¶ć w przysłowiowe "łaski". Postanowiłem się szarpn±ć i sam kupiłem serwer. Solidna maszyna, żaden używany klamot. Procesor AMD XP 2200+, 256 MB RAM, 40 GB HDD. Zwiększyłem także pojemno¶ć swojego ł±cza do 2048 / 512, oraz złożyem wniosek o przyznanie mi stałego numeru IP. Cena tego wszystkiego wyniosa mnie tyle, co roczny abonament pojemnego konta, zatem sami widzicie że to było najlepsze rozwi±zanie. Serwer już działa od dwóch dni, trochę to trwało ale to zrozumiałe. Oczekiwanie na stałe IP, instalacja Linuxa i inne tego typy rzeczy. Mimo iż jestem sponsorem, głównym administratorem jest Holyboy, on też zajmuje się całym serwerem i decyduje "co i jak". Z góry jednak informuję, że nie będzie zakładanych żadnych prywatnych kont internetowych ani skrzynek e-mailowych.

My¶limy także z Holym nad postawieniem niewielkiego serwera CS-a. Wprawdzie 512 KB uploadu na serwer to raczej skromna przepustowo¶ć, ale niestety TDC nie chce mi dać więcej. Mam oczywi¶cie alternatywn± usługę z lepszymi przepustowo¶ciami, ale na razie sobie tym głowy nie zawracam. Korzystam z usług TDC od trzech lat, nigdy się na nich nie zawiodłem, to naprawdę solidna firma. Zrozumiałe jest zatem, że boję się wchodzić na nieznane podwórko, gdzie się może okaże że wyl±duję jeszcze gorzej. Jednak serwer na 10-12 osób można spróbować postawić, choć na to trochę sobie jeszcze poczekacie i nie jest to pewne w 100 procentach. Na razie musimy doj¶ć do ładu z nasz± stron± internetow±.

Nasza strona stoi już na nowym serwerze. Ponieważ nie możemy złapać Kosmy aby przekierował nam domenę borg.pl zmuszeni byli¶my wrócić do naszej starej domeny mieszcz±cej się na Celinternecie. W obecnej chwili dziaa już to co działa, choć jak już wspominałem materiał z ostatnich trzech tygodni stracili¶my. Nie działa do konca strona. Czytac ja mozna, ale nie mozna dodawac newsow ani ich komentowac. Musimy poczekać aż Holy wróci do domu za kilka dni i zajmie się tym ze swojej kopii bezpieczństwa. Ja nie posiadam bowiem kopii tych skryptow.Trochę czasu upłynie aż wszystko będzie zapięte na ostatni guzik. Póki co witam wszystkich ponownie na naszym boardzie dyskusyjnym.


............................................
Pią Paź 17, 2003 12:45 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
A teraz nieco mniej przyjemne rzeczy:

Po pierwsze, z gory informuje, ze nikomu nie bede zakladal konta. Ani WWW, ani pocztowego. Zaloze jednemu, bedzie chcial drugi, trzeci i tak dalej. Poza tym szkoda mi obciazac lacze na takie rzeczy, to jest serwer prywatny a nie komercyjny i liczy sie kazdy wyslany pakiet.

Po drugie pozabieralem prawie wszystkim administratory na boardzie. Nie zebym im nie ufal, po prostu wzgledy bezpieczenstwa. Tyle razy "cos sie jebalo" ze strona, ze juz jestem na tym punkcie przewrazliwiony. Poza tym naprawde nie widze powodow, aby administratora mialy osoby, ktore sie boardem nie zajmuja. Administrator to odpowiedzialne zajecie a nie zabawka. W obecnej chwili admina mam ja (zalozylem board), tofif (wspolzalozyl board), Dithor (zalozyciel BORG) i Holy (zainstalowale board). Reszcta administratora stracila, czyli Sledz, DiThor, Ciacho, Vernom i sadzik. Na otarcie lez dostali moderatora. Prosze sie na mnie nie obrazac, ale czym wiecej ludzi ma dostep do newralgicznych punktow boardu tym wieksze prawdopodobienstwo przypadkowego badz celowego go zepsucia.

Po trzecie, jak wiecie zamierzamy postawic niewielki serwerek CS-a. Tak na okolo 10-12 osob. Niewielki i nie wiem jakie beda u was pingi oraz jak sie bedzie sprawowal. Ale... swoj. Wlasny. Bez szamotania sie z rozmaitymi pajacami i wlazeniem ludziom w dupe. Od razu informuje, zeby mnie nie prosic o admina. W poczatkowej fazie NIKT nie dostanie admina na tym serwerze. Tylko ja, Holy i tofif. Powod chyba jasny. Dam jednemu, bedzie chcial drugi. I rozpocznie sie pierdolenie w stylu "Karbi szujo, jemu dales a mi nie? Juz cie nie lubie". A potem wybuchnie wojna o adminy tak jak jakis czas temu byla o serwer Hub 1. Dlatego aby tego uniknac, najrozsadniej bedzie jak nikt nie dostanie. W pozniejszej fazie pare najaktywniejszych graczy dostanie adminy. Adminy dostana oni nie po znajomosci, ale ze wzgledu na odpowiedzialnosc i czeste przebywanie na serwerze. I od razu mowie, ten serwer nie bedzie podlegal jurystykcji Rady Adminow. Nie dlatego, ze to moj serwer to sie szarogesze. Nie o to chodzi. Po prostu chce uniknac zbednych przepychanek i wasni miedzy wami.



Ostatnio zmieniony przez Karbulot dnia Pią Paź 17, 2003 7:58 pm, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Pią Paź 17, 2003 1:30 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Teraz cos o nowym boardzie. Jak wiecie, w poczatkowej fazie board byl ogolny, bez przydzielania uprawnien. Po prostu osoba zarejestrowana mogla od razu pisac. Pozniej jednak zaczalem przydzielac uprawnienia indywidualnie, pozniej paleczke przejal sadzio. Jak wiecie bylem zmuszony do takiego dziwnego posuniecia. Nasz board stal na serwerze u Snipa, zas wielu pajacow od niego z cafe bruzdzilo nam na boardzie. Bany na IP nie wchodzily w rachube, Snip mialby pretensje ze zbanowalem mu kafejke na serwerze w kafejce. Paradoksalne, ale prawdziwe. Niestety indywidualne uprawnienia to duzo roboty i duza strata. Wiele osob by sie zarejestrowalo, ale tego nie uczynilo nie wiedzac co to wogole za board. Wielu po rejestracji odpuscilo sobie board wi8dzac, ze musza czekac na dostep.

Teraz zamierzam to zmienic. Poniewaz serwer lezy u mnie w domu, nie zamierzam sie szczypac z nikim. Zrobie board otwarty, czyli mozna pisac zaraz po zarejestrowaniu. Oczywiscie oprocz zamknietych for Przymierza i for klanowych (to chyba logiczne). A jak ktos mi zacznie tutaj spamowac i ublizac innym, po prostu dostanie bana na IP i po ptakach. I nawet nie bede sprawdzal z jakiego IP pisze. Ban na IP i zalatwione.

Oczywiscie na razie sie wstrzymuje. Chce wysluchac waszej opinii. Czy chcecie abym tak zrobil, czy po staremu ma pozostac przydzielanie uprawnien. Jesli bedziecie chciali po staremu, uszanuje wasza wole. W nowym systemie wiecej ludzi by sie rejestrowalo i pisalo. Zatem przemyslcie to.


............................................
Pią Paź 17, 2003 1:38 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


aCid


Chief Junior Grade
::: 316 :::
STEAM_0:1:14185920
wiek: 44
zadługi ten twój 1 posta aż mi sie czytać nie chciało
a co do 3 to mi to rybka zrób jak ci wygodniej


............................................
Pią Paź 17, 2003 1:50 am


•  Adults only
•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


aCid


Chief Junior Grade
::: 316 :::
STEAM_0:1:14185920
wiek: 44
przeczytałem 1 post i jest fajny polecam a teraz przydało by się co¶ :sniper:


............................................
Pią Paź 17, 2003 2:13 am


•  Adults only
•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Gandalf Szary
c18 | Ugly Betty


Commander
::: 2738 :::
STEAM_0:1:135014
wiek: 47
Nareszcie razem
Hip Hip Hura dla Karbiego,Holego i tofifa, swietna robota. Szkoda ze musiales sie wykosztowac
Jezeli chodzi o serwer to bylo by milo miec nasz serwerek nawet na 10 osob. Co do kont to twoja wola, jezeli bedzie ci latwiej to rob otwarty i tak masz duzo roboty, po co ci jeszcze dodawac.
Jeszcze raz swietna robota i powodzenia


............................................
Pią Paź 17, 2003 2:39 am


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan FoD & V.S.
•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Gość


:: :::

FORUM OGOLNIE DOSTEPNE !


............................................
Pią Paź 17, 2003 2:45 am


Odpowiedz z cytatem




Sledz98


BORG Moderator
::: 499 :::
STEAM_0:0:889677
wiek: 44
Ban na IP to pomyłka. Neo np ma dynamic IP. Nawet jak ktos jest poł±czony non-stop, to TPSA i tak potrafi zmienić IP. Proponuje blokować komu¶ takiemu dostęp do pisania. Wiem, że to trochę roboty (mogę się tym zaj±ć), ale będzie to lepsze. Poza tym, każda nowa osoba powinna mieć rejestrację potwierdzan± przez admina. Trochę czasochłonne, ale też skuteczne.

A co do mnie. Na razie siedzę w domu i zajmuję się dzieckiem. Moja praca zaczęła się fatalnie. Firma okazała się bankrutem. Nie wiadomo czy będzie istnieć. Mam dużo wolnego. Jestem do dyspozycji.


............................................
Pią Paź 17, 2003 8:26 am


•  Adults only
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


sadzik
c18 | Keyra


Rear Admiral
::: 5625 :::
STEAM_0:1:1648713
wiek: 25
W końcu! Już mi zaczynało brakować tego boardu, czasem jak miałem chwilę w pracy, i nie wiedziałem co robić to było jak znalazł na zabicie kilku minut ..

¦wietna robota chłopcy (karbi, holy, tofif).

Moim zdaniem forum ogólnodostępne, jak będ± się zdarzać wypadki z którymi sobie nie będzie można dać rady, to wtedy może trzeba będzie pomy¶leć nad przydzielaniem zezwoleń.. przecież nawet na pocz±tku wielkiego bydła nie było, może i nie będzie teraz, a pracy o niebo mniej.

PS. tofif, gdzie¶ ty się tak strzelać nauczył????
PSI. Hm.. ci±gle mam administratora, karbi..


............................................
Pią Paź 17, 2003 8:39 am


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Junior Member
•  BORG Member
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


sztywna


Ensign
::: 754 :::
STEAM_0:0:708455

No extra
Nie zabardzo będe wiedział jak pomóc ale jeżeli karbi beędziesz potrzebował wsparcia " moralnego " to nie ma sprawy [ w granicach rozs±dku ] tylko podaj numer konta
superowo


............................................
Pią Paź 17, 2003 8:53 am


•  Adults only
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


sztywna


Ensign
::: 754 :::
STEAM_0:0:708455

a jesze jedno rzucić mi prosze pare ip gdzie grywacie


............................................
Pią Paź 17, 2003 8:58 am


•  Adults only
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Sledz98 napisał:
Ban na IP to pomyłka. Neo np ma dynamic IP. Nawet jak ktos jest poł±czony non-stop, to TPSA i tak potrafi zmienić IP. Proponuje blokować komu¶ takiemu dostęp do pisania. Wiem, że to trochę roboty (mogę się tym zaj±ć), ale będzie to lepsze. Poza tym, każda nowa osoba powinna mieć rejestrację potwierdzan± przez admina. Trochę czasochłonne, ale też skuteczne.

Sledzik, na wielu boardach bywalem i jeszcze sie nie zdarzylo, aby bylo cos takiego jak u nas. Na niektorych moglem pisac jako gosc, inne wymagaly rejestracji. Ale zaraz po rejestracji moglem pisac. Oczywiscie najlepsza opcja byloby to, ze po rejestracji automatycznie mozna pisac, ale nie mozna odpowiadac. Na odpowiadanie musialk dostac "pozwolenie" admina. Niestety, ale nie ma tutaj takiej mozliwosci. Chyba, ze w grupach, ale ja sie w grupy nie bawilem a teraz jest na to za pozno. Za duzo roboty.

Rejestracja potwierdzona przez admina to praktycznie jest to, co teraz. Zadnych zmian. Zauwaz jednak dlaczego chce cos takiego zrobic. Obecna skomplikowana procedura odstrasza wielu zarejestrowanych. Niektorzy nie rejestruja sie, bo nie wiedza co to za board. Inni sie rejestruje na przyslowiowa "pale", ale jak widza, ze po rejestracji dalej nie maja dostepu, to daja sobie spokoj z boardem. I wtedy nawet jak juz go dostaja, to albo o tym nie wiedza, albo maja to gdzies. Oczywiscie ma to i swoje zalety. Dzieki temu widac komu zalezy na boardzie, a nam nie potrzeba raczej pismakow ktorzy wpadli tu z nudow.

Bany na IP czy nicki... No, na pewno bedzie to wymagalo kolejnej rejestracji. Tylko ze przy rejestracji podaje zie adres mailowy. I to nie moze byc ten sam, co przy poprzedniej. Nie sadze aby byli tacy "nadgorliwcy" zakladajacy sobie skrzynki na hektary, aby tylko napisac pare postow, ktore i tak za chwile zostana usuniete. Generalnie admini na innych boardach daja sobie z tym rade. A na wielu maja wiecej ruchu i wiecej wrogow niz my. Nie kazdy ma Neo, nie kazdy kto ma Neo musi byc od razu potencjalnym spamerem.

Od razu mowie, ze jesli sie zdecydujemy na to posuniecie boardu otwartego jest to raczej nieodwracalne. To znaczy jest odwracalne, ale... O ile zrobienie boardu otwartego to kilka klikniec mysza, to ponowne zamykanie boardu wymaga kilkunastu klikniec przy kazdym uzytkowniku. Kiedy robilem board zamkniety mielismy niecale 100 osob. I wtedy siedzialem nd tym chyba z 5 godzin. Teraz jest 3 razy wiecej i 2 razy wiecej for. Nie chcialoby mi sie siedziec nad tym dwoch dni.


............................................
Pią Paź 17, 2003 9:10 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


aCid


Chief Junior Grade
::: 316 :::
STEAM_0:1:14185920
wiek: 44
sztywna włazisz do steama dodajesz ludzi do przyjacół i juz widziz gdzie kot gra
a tofif szczelac nie umie inne maszyby zaniego to robia


............................................
Pią Paź 17, 2003 9:10 am


•  Adults only
•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
sadzik napisał:
PSI. Hm.. ci±gle mam administratora, karbi..

Tak zgadza sie. A to dlatego, ze adminy pozabieralem przy ktorejs tam kolejnej probie uruchomienia boardu, ale pozniej sie okazalo ze sie krzaczylo pisanie postow (board tylko do odczytu) i na nowo wgrywalismy baze. Ale juz zrobione. I jeszcze jedna sprawa panowie eks-admini. Naprawde prosze sie na mnie nie gniewacx. Zauwazcie, ze ostatnio w BORG jest duzo okrawania ludzi z funkcji. Snip pozabieral swego czasu rcony pajacom z Cafe i innym osobom, tofif pozabieral adminy na Zakopcu. Zaczelo sie robic burdelowato. Dlatego i ja zabralem tutaj, aby po prostu uniknac balaganu. Tym bardziej, ze naprawde oprocz chyba tylko sadzika (jego admina zaluje i jeszcze przemysle nad przywroceniem mu tego uprawnienia), adminy innym sa niepotrzebne. Nie zajmuja sie boardem, wiec po co im admin? A dzieki temu i ja bede spal spokojniej. A bajzel czasami byl, pojawialy sie nowe rangi, czesto wielu sie skarzylo ze ktos im wylaczyl board (markooff tak chyba mial). I z gory informuje, ze nawet jesli ktos jest w BORG "kims" tego nie zmieni. Ja tez jestem "kims" w BORG a nie mam wszystkiego. Holy mi nie dal hasel do wielu zainstalowanych rzeczy, chociaz to "moj" serwer. Nie mam nigdzie rcona na serwerze. Nie bulwersuje sie jednak z tego powodu z tej przyczyny, ze to mnie nie obchodzi. Nie zajmuje sie bazami danych, nie zajmuje sie serwerami, wiec logiczne jest ze nie interesuje mnie full dostep do tych rzeczy.


............................................
Pią Paź 17, 2003 9:21 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


aCid


Chief Junior Grade
::: 316 :::
STEAM_0:1:14185920
wiek: 44
gniewam się ba Ciebie Karbulocie jeste¶ beebeebee


............................................
Pią Paź 17, 2003 9:26 am


•  Adults only
•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004