zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

wiatrak na chipsecie, gigabyte K8NSC@nForce3



Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1

ml0dy
[DaRk_^_$iDe]


Captain
::: 3088 :::
STEAM_0:0:4364171
wiek: 36
witam,
prosba o pomoc, od jakiegos czasu wiatrak doslownie chodzi jak samolot, rozebralem, okazalo sie ze pekniety i zacina sie o radiator, w ktorym spoczywa. siostry ponoc go kiedys smarowaly olejem roslinnym, wiec mozliwe ze sie zatarl, chcialbym go zmienic/wywalic, ale nie wiem czy to mozliwe

wolalbym zeby zostal duzy radiator, ale nie wiadomo czy wydoli, bo na pokladzie jest athlon, a co do wiatraka z radiatorem, jestem sklonny, byle by nie halasowal jak pociag...

ktos cos moze doradzic w wmiare rozsadnej cenie, co napewno uda mi sie zamontowac?


UPDATE:
on poprostu zaczyna sie krecic, uderza peknieta czescia, zwalnia do zera i znow probuje sie rozkrecic na max, i w kolko...


............................................
Sro Sie 08, 2007 9:21 pm


•  Adults only
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


fri
free frag


Senior Petty Officer
::: 112 :::
STEAM_0:1:2577394
wiek: 33
nie masz jakiegos wolnego wiatraczka żeby go podłączyc na niskim napieciu i skierować nawiew na chipset? Ja tek zrobilem w przypadku wyjca na karcie graficznej prowizorka ale chłodzi

te dwa zalmany na dole są ponoć dobre z tym że musiałbys na 100% upewnic sie ze radiator bedzie pasowac


............................................
Sro Sie 08, 2007 10:46 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


ml0dy
[DaRk_^_$iDe]


Captain
::: 3088 :::
STEAM_0:0:4364171
wiek: 36
ale wlasnie, sek w tym ze nie wiem czy dobry radiator wystarczy, czy musi byc wiatrak? komp nie jest ekstramalnie obciazany, bo to komp moich siostr...


............................................
Sro Sie 08, 2007 10:57 pm


•  Adults only
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Mario.B
xces


Ensign
::: 858 :::
STEAM_0:1:1984716
wiek: 52
ml0dy napisał:
witam,
prosba o pomoc, od jakiegos czasu wiatrak doslownie chodzi jak samolot, rozebralem, okazalo sie ze pekniety i zacina sie o radiator, w ktorym spoczywa. siostry ponoc go kiedys smarowaly olejem roslinnym, wiec mozliwe ze sie zatarl, chcialbym go zmienic/wywalic, ale nie wiem czy to mozliwe

wolalbym zeby zostal duzy radiator, ale nie wiadomo czy wydoli, bo na pokladzie jest athlon, a co do wiatraka z radiatorem, jestem sklonny, byle by nie halasowal jak pociag...

ktos cos moze doradzic w wmiare rozsadnej cenie, co napewno uda mi sie zamontowac?


UPDATE:
on poprostu zaczyna sie krecic, uderza peknieta czescia, zwalnia do zera i znow probuje sie rozkrecic na max, i w kolko...



Jesli masz stary zasilacz do kompa, wyciagnij z niego wiatrak (12v) zrob konekt z tasma do napedow ( kolor żółty oraz czarny niewazne który, jest ich dwa w tasmie) zamontuj go jako prowizorka np: uzyj do montazu sznurek, dziala niezle i nie chalasuje. Pamietaj tylko o tym zeby nie zdejmowac radiatora. Prowizorka ale skuteczna.

Jezeli kupiles grafe z wentylatorem to znaczy ze chipset zbyt mocno sie grzeje, sam radiator nie wystarczy, chyba ze kupisz cos w rodzaju chlodnego chlodzenia.

Pozdrawiam


............................................
Sro Sie 08, 2007 11:12 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


ml0dy
[DaRk_^_$iDe]


Captain
::: 3088 :::
STEAM_0:0:4364171
wiek: 36
tak widze ze ten radiaror jest b.podatny na krecenie roznych srubek, zatem skocze jutro do jakiegos sklepu jak wczesnie z roboty wroce i dowolny wiatrak do niego podczepie.... dzieki za pomoc, odezwe sie jak z czyms problem bede mial, ps. bloody ,pliki powinny byc na serwerze


............................................
Sro Sie 08, 2007 11:15 pm


•  Adults only
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


ml0dy
[DaRk_^_$iDe]


Captain
::: 3088 :::
STEAM_0:0:4364171
wiek: 36
cholera jasna, zawsze mialem tekiego pecha, jak tylko za komputer sie bralem

poszedlem wczoraj do sklepu, kupic jakiekolwiek chlodzenie z malym wiatrakiem w sobie, z mysla podmienienia go nawet z lekka modyfikacja radiatora...

tylko jedno chlodzenie znalazlem wogole, bylo to revolteca na karte graficzna, ale wzialem

w domu wzialem sie za podmiane, okazalo sie ze maja identyczny rozstaw srub, te karty graficzne do tego chlodzenia i moj radiator z uszkodzonym wiatrakiem na plycie glownej... no to porozlaczalem, wykrecilem plyte glowna i przykrecilem nowe chlodzenie, delikatnie odrywajac stary radiator... zamontowalem, pasta, bolce przytrzymujace i zasilanie i odpalilo, pieknie... ale! na monitorze zero reakcji... no to zajrzalem do kompa, poruszalem podzespolami z mysla ze cos moze nie laczy..., zaczal piszczec tak, jaki dzwiek wydaje uszkodzona/brak karty graficznej..., podlaczylem w zasilanie do plyty ten stary wiatrak luzem, bo ten nowy ma zasilanie z przejsciowki normalnego kabla MOLEX, nie piszczy, odpala sie niby, ale na monitorze zero reakcji, nie piszczy komp, a na monitorze nie ma napisau "no signal" cholera i nie mma jak sprawdzic karty graficznej, bo mam PCI-E a tam jest AGP

ktos cos moze podejrzewac? jesli chodzi o mechaniczne uszkodzenie plyty glownej to to raczej nie mozliwe bo nic celowo ani nie celowo z nia nie zrobilem, pozatym ze jedna sciezka lekko przetarta jak zaczepy odczepialem (przetarta, tj sciagnieta farba z tej sciezki, widac milimetrowy doslownie jak nie mniejszy kawalek miedzianej sciezki.....

jakies sugestie? bo ja narzie ide do kogos szukac karty pod AGP< ew ta swoja podlaczyc do kogos...


a tak sie cieszylem, jak spasowaly te srucki cholerne

UPDATE!
tak wyglada to, o czym piszę:
:: LINK ::
:: LINK ::

:: LINK ::
:: LINK ::

przy zaczepach od starego radiatora jest cos, co mnie wlasnei nie pokoi i wyglada jak na zdieciach u gory.. zadna ze sciezek nie wyglada na przecieta... mimo wszystko.. jest sposob zeby to naprawic?


............................................
Sob Sie 11, 2007 4:44 pm


•  Adults only
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


M@d Bob


Lieutenant Commander
::: 2496 :::
STEAM_0:0:1818936
wiek: 59
Ładne zdjęcia.
W większości ostre, oryginalnie oświetlone.
Trochę monotonny temat, ale ujdzie.
Najbardziej podoba mi się trzecie.

A tak poważnie, to uszkodzenia widzimy, ale czy ścieżki są przerwane, to trudno ocenić (chyba, że dasz coś z mikroskopu elektronowego!)

Spróbuj jeszcze raz wyjąć/włożyć - może nie skontaktowała!
Jak nie to sprawdzić możesz tylko w kompie z AGP i wtedy będziesz miał pewność...


............................................
Pon Sie 13, 2007 12:57 pm


•  Adults only
•  BORG Member
•  Clan STORM
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004