zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

SPRAWA SERWERÓW BORG



Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 4 z 22
Idź do strony Poprzedni  4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny  [+10]  [22]

JaSiu
[BORG] JaSiu [m&s|sq]


Lieutenant
::: 1729 :::
STEAM_0:0:947706
wiek: 40
ewentulnie, ktoś mógłby zrobic jakies subkonto do swojego konta głównego, lub nawet założyc konto oszczędnosciowe. Ja mam konto w ING i mam dodatkowe konto oszczędnościowe i jedno i drugie obsługuje po zalagowaniu sie do banku.
Ewentulanie takie akcje będzie się przeprowadzało po akceptacji Sztabu.


............................................
Sro Cze 03, 2009 8:55 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Kompoty
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Mider
Zasadzka


Fleet Captain
::: 4151 :::
STEAM_0:0:1039742
wiek: 54
Jak by co bar już jest zrobiony. Kwestia wyceny tego na co zbieramy.
W tej chwili na potrzeby przymierza kupujemy następujące rzeczy:
Serwer na WWW
Serwer TS
Domenę theborg.pl
Fotocośtam

W sumie finansowanie jest z różnych źródeł. Fotocośtam i Serwer TS kupowany jest przez Karbiego, domena jest opłacana przeze mnie, Serwer WWW jest składkowy.

Do sfinansowania pozostaną dwa serwery gry.
W sumie finansowaniu podlegać będą różne usługi na łączną kwotę przekraczającą 6000zł rocznie (serwery gier liczyłem w/g cen normalnych pifpafa dla serwera publicznego i serwera prywatnego. Pozostałe ceny wziąłem z pamięci i podwyższyłem, żeby nie zabrakło

Dodano 2 minut temu:

I tu wraca kwestia stowarzyszenia.


............................................
Sro Cze 03, 2009 9:12 pm


•  Clan STORM
•  Juniors only
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


JaSiu
[BORG] JaSiu [m&s|sq]


Lieutenant
::: 1729 :::
STEAM_0:0:947706
wiek: 40
W skali roku to chyba te 6tyś nie wydaję się dużą kwotą, jeżeli regularnie będą napływały środki.

Na początek trzeba ustalic kto i gdzie zakłada konto BORGowe na które będę wpływac pieniążli, a po drugie trzeba ustalic gdzie bieremy serwer i ile na chwilę obecną musimy uzbierac.

No już kiedyś o tym mówiłeś, czy pisałeś


............................................
Sro Cze 03, 2009 9:14 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Kompoty
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Gandalf Szary
c18 | Ugly Betty


Commander
::: 2738 :::
STEAM_0:1:135014
wiek: 47
No wlasnie zasadzek, bo to juz konkretne pieniadze


............................................
Sro Cze 03, 2009 9:15 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan FoD & V.S.
•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Yelon
bulkowySKY || Yelon


Chief Junior Grade
::: 364 :::
STEAM_0:0:2865575
wiek: 33
:: LINK ::

a nie jakies tam pif pafy



Ostatnio zmieniony przez Yelon dnia Sro Cze 03, 2009 11:30 pm, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Sro Cze 03, 2009 11:28 pm


•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Alexei Stukov
c18 | Alexis


Vice Admiral
::: 8208 :::
STEAM_0:0:11395938
wiek: 42
jest tylu sztabowcow, ze spokojnie jeden moze zalozyc na sibie konto... sadze ze znamy sie na tyle, ze raczej nie powinno byc problemow z zaufaniem...


............................................
Sro Cze 03, 2009 11:30 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan STORM
•  Cytrynka18
•  Sztab BORG
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


markooff
[Unimatrix|sq] ZajceW


Rear Admiral
::: 6013 :::
STEAM_0:1:8071246
wiek: 106
Karbulot napisał:
markooff, ta propozycja wyglada ciekawie.

Wiesz, w zasadzie to nie jest "moja " propozycja, tylko taka sugestia , ot z doswiadczenia , jako ze prowadzimy rozne serwery dla rozmaitych uslug (od serwisow gieldowych po spolecznosciowe i czasem rozrywke jakas tez) wiec dziele sie tym co dobrze sprawdzilo sie juz w praniu.

Zaleta takiego rozwiazania jest to ze otrzymujesz wlasciwie serwer dla siebie + pewien support od firmy (stawianie systemu + czesciowy backup - zalezny od wykupionej opcji) , oraz to ze wieksze firmy - praktycznie nie limituja transferu w przypadku takich dedykow. Kolejna zaleta sa b. szerokie lacza do wiekszosci providerow europejjskich jakie posiadaja wiodace firmy w DE. Co d o samych systemow - szeroka gama linuxow co powinno zaspokoic potrzeby BORGa

Wada jest to ze nie w Polsce- no ale niestety u nas sa tak chore ceny podobnych uslug ze nie warto imho sie na nie decydowac. Zreszta wiekszosc polskich firm (z tego co sie orientuje) liczy sobie za transfer .

W niemczech moge polecic smialo firme - Hetzner Online AG :: LINK :: - maja tam ceny zblizone do podobnych firm w USA - tyle ze niemcy sa znacznie blizej i wypadaja korzystniej w routingu Tak ze czesto korzystamy z ich uslug.

Big Shu zapytal mnie o moje/nasze rodzime serwery - owszem siedze teraz na paru calkiem mocnych SUNach - z serii XFire 2200 MX (8 rdzeni po 2300 Mhz 16-64 GB RAM + male macieze po 500 GB - 1 TB ) ale niestety sa to sprzety uczelniane - wiec nie daloby sie tego zalatwic formalnie - bo formalnie moga byc wykorzystywane wylacznie do zadan naukowych . A nieformalne rozwiazania maja te wade ze sa niestabilne...

Reasumujac wydaje mi sie ze lepiej byloby gdyby zlozyc sie na taki dedyk niz tulac sie po roznych pif pafach - choc oczywiscie byc moze znajdziecie jakas sensowna firme z serwerami CSowymi, ale wtedy nici z innych rzecyz (typu np. TS)

Pozdrawiam


UPD: pomylilem sie w jednym - HEtzner oferuje swoje root serwery akurat nie na AMD - tylkona Intelowskich Quadach - co zreszta jest imho nawet lepiej - przyklady (wraz z cenami ) :
:: LINK ::
:: LINK ::


............................................
Sro Cze 03, 2009 11:35 pm


•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Mysle,. ze jesli mozliwosci sa wieksze w Niemczech a i serwery wychodza taniej i stabilniej, mysle ze nie ma co sobie zawracac glowy lokacja w Polsce. Ja bym takze postawil na Niemcy. Wprawdzie pingi beda nieco wyzsze, ale w granicach normy. Ping 50 czy 60 nie jest wcale taki zly. A jak ktos uwaza, ze gra z pingiem powyzej 10 czy 20 uwlacza jego skillowi, to niech wypierdala szukac serwerow lanowych. Albo doplaci do maszynki w Polsce brakujaca sume.

Dawno dawno temu, przed Asterem dzierzawilismy jeden serwer przez rok. Byl to Jolt w Anglii. Ludzie cieplo wspominaja ten serwer. I mimo, ze mielismy tam ping po 100, to gralo sie wspaniale. Niemieckie maszyny gwarantuja jakosc. Z polskimi jest roznie, bywaja i takie co ping moze i niski, ale niestabilny i co chwili skaczacy. Poza tym mozna sie niezle wpierdolic na mine (pamietacie pierwszy H&S)?


............................................
Czw Cze 04, 2009 12:14 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


tasman
>..<


Captain
::: 3254 :::
STEAM_0:1:9779534
wiek: 39
Karbulot napisał:
(pamietacie pierwszy H&S)?


Owszem, tak to jest z firmami które są tanie i "dobre" ale już drugi był bardzo dobry.


............................................
Czw Cze 04, 2009 12:19 am


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Moderatorzy
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


markooff
[Unimatrix|sq] ZajceW


Rear Admiral
::: 6013 :::
STEAM_0:1:8071246
wiek: 106
tasman napisał:
Karbulot napisał:
(pamietacie pierwszy H&S)?


Owszem, tak to jest z firmami które są tanie i "dobre" ale już drugi był bardzo dobry.


Tanie wina sa dobre bo sa dobre i tanie, czyz nie ?

Pozdrawiam


............................................
Czw Cze 04, 2009 12:37 am


•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Mider
Zasadzka


Fleet Captain
::: 4151 :::
STEAM_0:0:1039742
wiek: 54
Karbulot napisał:
Niemieckie maszyny gwarantuja jakosc. Z polskimi jest roznie, bywaja i takie co ping moze i niski, ale niestabilny i co chwili skaczacy. Poza tym mozna sie niezle wpierdolic na mine (pamietacie pierwszy H&S)?


Wszędzie jest tak samo. Trzeba wybierać firmy z referencjami. Nie koniecznie duże i stare ale właśnie z referencjami.

Dodano 9 minut temu:

markooff napisał:
oraz to ze wieksze firmy - praktycznie nie limituja transferu w przypadku takich dedykow.


Można powiedzieć, że faktycznie nie limitują chociaż jeśli przekroczy się w miesiącu limit 2000GB transferu to obcinają łącze do 10 Mbps, cyba, że się wykupi specjalną opcję.
Cytat:
Traffic Usage is for free. We will restrict the connection speed to 10 MBit/s if more than 2000 GB/month are exceeded. Optional, a permanent 100 MBit/s-bandwidth will be charged 29 € (incl. VAT) per additional TB


Fakt, że cena niska. W sumie z dwoma lub trzema serwerami mieścimy się < 3000zł rocznie. A i TSa można tam zainstalować.


............................................
Czw Cze 04, 2009 8:52 am


•  Clan STORM
•  Juniors only
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Spe3dy
Cheetah; spidi*


Commander
::: 2805 :::
STEAM_0:0:1184706
wiek: 34
od razu uprzedzam, nie miałem czasu przeczytać całego tematu, strasznie zalatany jestem i mam tylko chwilkę na kompa, ale jeśli pozwolicie to sie wypowiem...

ja to bym zrobił tak:
każdy członek przymierza BORG zobowiązany do uiszczenia kwoty 20 zł rocznie - taka suma nikogo nie zbawi, raz sobie nie kupi papierosów i nie napije się piwa, albo nie zje żarcia w maku, na zdrowie każdemu wyjdzie i problem z kasą będzie z głowy - czyli servery będą na luzie

wiem, dość kontrowersyjna propozycja...


upd.
doczytałem resztę wątku widzę że wydatki mamy większe niż te ok 2 tys rocznie (ile nas jest właściwie w borg? bo liczyłem tu :: LINK :: i wyszło troszkę ponad 100)

ale powiedzmy sobie szczerze, ludzie to jest wpłata ROCZNA, więc jeśli nawet to będzie 60 zł rocznie, to daje nam zaoszczędzenie 5 złotych miesięcznie - chyba każdy podoła, nie?... - ja na pewno tak, a nie zarabiam...)

pozdrawiam


............................................
Czw Cze 04, 2009 8:58 am


•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Endokannabinoid
UltimaRatio'e


Ensign
::: 886 :::
STEAM_0:0:4858625
wiek: 35
nie zapominaj że są też osoby z poza przymierza które chętnie pomogą


............................................
Czw Cze 04, 2009 9:43 am


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


markooff
[Unimatrix|sq] ZajceW


Rear Admiral
::: 6013 :::
STEAM_0:1:8071246
wiek: 106
Mider napisał:

markooff napisał:
oraz to ze wieksze firmy - praktycznie nie limituja transferu w przypadku takich dedykow.


Można powiedzieć, że faktycznie nie limitują chociaż jeśli przekroczy się w miesiącu limit 2000GB transferu to obcinają łącze do 10 Mbps, cyba, że się wykupi specjalną opcję.
Cytat:
Traffic Usage is for free. We will restrict the connection speed to 10 MBit/s if more than 2000 GB/month are exceeded. Optional, a permanent 100 MBit/s-bandwidth will be charged 29 € (incl. VAT) per additional TB

Zgadza sie , ale spojz na to ile to bedzie tak praktycznie - 2000Gbit
przez miesiac = okolo 65 Gbit dziennie
Teraz wystarczy obliczyc/ przypomniec sobie transfer jaki generowaly
codziennie wszystkie nasze astery + dodac 30% dla rezerwy ....

Mnie po takich dosc teoretycznych i ostroznych wyliczeniach wychodzilo ze jeden slot w CSie obciazany przez 24 godziny NON STOP - generuje okolo 240Mbit ruchu . Czyli 4 sloty = 1 Gbit . A mielibyscie 65 Gbitow na dzien ....





Cytat:

Fakt, że cena niska. W sumie z dwoma lub trzema serwerami mieścimy się < 3000zł rocznie. A i TSa można tam zainstalować.


No i firma sprawdzona - z dobrym SL'em
Podobne mozna na peczki znalezc w USA, z tym , ze wtedy pingi beda znacznie wyzsze a tego raczej nie lubi sie grajac w CSa ...

Endokannabinoid napisał:
nie zapominaj że są też osoby z poza przymierza które chętnie pomogą

Ano fakt ze by sie i takowe mogly znalezc

Pozdrawiam


............................................
Czw Cze 04, 2009 11:06 am


•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Na jeden serwer potrzeba miesiecznie od 100 do 300 GB miesiecznie. To sa dane raina. Liczmy zatem 300, aby wziac dane z zapasem. Zatem 300 GB. 300 x 8 = 2400. Zatem na jeden serwer potrzeba 2400 Gb miesiecznie. Zatem przykro mi markooff, ale ta maszynka starczy najwyzej na jeden serwer CS-a.


............................................
Czw Cze 04, 2009 11:32 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 4 z 22
Idź do strony Poprzedni  4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny  [+10]  [22]


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004