zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

SPRAWA SERWERÓW BORG



Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 22
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny  [+10]  [22]

Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Wczoraj odbylem narade z Miderem i Big_Shu. Wspolnie uzgodnilismy, ze po licznych dyskusjach w Sztabie, nie posunelismy sie ani o krok w sprawie zapewnienia wam serwerow do CS-a. W zwiazky z tym postanowilismy przedyskutowac to w szerszym gronie, albowiem 200 glow to wiecej niz 9. Dlatego postanowilem, ze uzgodnimy z wami polityke w jaki sposob zapewnic sobie miejsce do grania.

Jak wam wiadomo, Astera juz nie ma. Dobrze jest wam wiadomo takze, ze obecne serwery Anarchy Hive i Unimatrix Zero niestety nie nadaja sie do grania. Moga stanowic forme zastepcza do czasu zalatwienia nowych serwerow, ale nie moga byc uzywane finalnie. Po licznych testach, probach oraz calkowitym i goglebnym sprawdzeniu parametrow okazalo sie, ze niestety ale lagow sie nie pozbedziemy. Na tej maszynie stoja dziesiatki portali i for dyskysyjnych i niestety ale maszyna do gry sie nie nadaje. Ci, co pamietaja czasy gniotow Kosmy wiedza co mam na mysli.

I nie myslcie sobie, ze to na czym teraz gramy bedzie za darmo. Dostalismy serwery do testow i jesli sie okazaloby, ze je bierzemy - trzeba by bylo rocznie doplacac jaka sumke. Jaka? Nie wiadomo. Ale na pewno dosc sporawo.

Dlatego musimy zastanowic sie, co dalej. Sztabowi pomysly sie wyczerpaly. Na pewno odpada zakup kupienia wlasnej maszyny i wstawienia do jakiejs serwerowni. To juz bylo przerabiane swego czasu wspolnie z misiami. O ile moglibysmy sie zrzucic na maszynke, tak nie wiadomo, gdzie mialaby stac. Nikt za frajer drucika nie da, a z tego co pisze rain, jeden serwer generuje miesiecznie od 100 do 300 GB. Nie wchodzi takze w rachube wziecia w abonament serwera dedykowanego. Ich ceny sa dla nas zbyt zaporowe.

Dlatego doszlismy wspolnie do wniosku, ze najlepsza alternatywa jest wykupienie serwerow w specjalnym serwisie, jakim jest przykladowo Pif-Paf. I teraz zachodzi pytanie, bo serwerow sa dwa rodzaje. Publiczne i prywatne, a wiec dostepne dla wszystkich i z zalozonym haslem. Szczerze powiedziawszy, nie bardzo sie orientuje jaka jest roznica miedzy tymi serwerami. A dokladniej, czy na serwerze prywatnym mozna grac 24 godziny na dobe. Wprawdzie dzierzawimy juz dwa takie serwery do HL2 i L4D, ale tam grywamy sporadycznie. Tutaj mowimy o grze przez caly dzien.

Sprawa wyglada nastepujaco. Prawdopodobnie stac nas albo na jeden serwer publiczny, albo na dwa prywatne. Z gory informuje - jesli zdecydujemy sie na jeden publiczny, nie bedzie to ani Anarchia ani Unimatrix. To bedzie serwer ogolny, a wiec mapcycle mieszany i normalna rozgrywka a nie fanaberie w postaci W3C czy mapek 4Fun. Oczywiscie mozemy postawic dwa serwery prywatne za podobna kase i wtedy bedziemy mieli i Anarchie i Unimatrix. Ale na serwerach beda zalozone hasla i nie wiem, czy gra na nich od rana do wieczora jest legalna. Nie mowiac juz o tym, ze haslo bysmy rozprowadzali poczta pantoflowa.

W tej chwili Pif-Paf ma promocje, jednak trwa ona TYLKO do 15-go czerwca, wiec nawet nie mamy co marzyc o tym. Wiem tylko, ze na pewno oplaca sie brac serwer usytuowany w Niemczech - cena jest polowe mniejsza. Przykladowo 20 slotow serwera prywatnego w Niemczech kosztuje rocznie 800 zlotych. Zreszta mozecie sobie wszystko policzyc - :: LINK :: .

Oczywiscie nie musi to byc Pif-Paf. Ale innej alternatywy nie widze. Jednakze jestem otwarty na propozycje, tym bardziej ze jak juz wspomnialem na poczatku - Sztabowi sie juz pomysly skonczyly. Zreszta jesli mamy sie zrzucac co roku na serwerek(ki), to musimy to obgadac kolektywnie.



Ostatnio zmieniony przez Karbulot dnia Czw Mar 04, 2010 9:34 am, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Wto Cze 02, 2009 12:25 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


AMI
c18 | Valkyria


Vice Admiral
::: 8163 :::
wiek: 33
Prywatny = z haslem, nie mozna go zdjac
Publiczny = bez hasla, mozna je zalozyc



ot cala roznica.


............................................
Wto Cze 02, 2009 12:28 pm


•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
•  Clan STORM
•  Cytrynka18
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Kajot
(:


Vice Admiral
::: 7102 :::
wiek: 34
mysle, ze sprawa z kupnem wlasnej maszyny moglaby powrocic do łask, o ile znajdzie sie kabelek właśnie, a w tej kwestii proponuje sie zwrocic o sponsora

pierwsze mysli:
co z tym asterem? ma jakies swoje serwery CSa, ktore go promuja? czy te co byly to byly serwery "oficjalne" czy jakos po znajomosci wstawiona maszynka?
chello
netia ostatnio ostro sie promuje, mysle ze mogliby byc chetni do udostepnienia takiego lacza, gdyz nie sa to dla nich specjalne koszty, a trzebaby przedstawic im to jako mozliwosc reklamy

ofkoz wtedy reklam bedzie raczej sporo, i na serwerach i na forum, ale sadze ze sprawa jest do zrobienia, stawiam, ze skladka na wlasna maszynke zwielokrotnilaby szanse na uzyskanie takiego sponsoringu, wstepnie trzebaby najpierw porozmawiac z samym operatorem

zachecic mozna poprzez organizowanie jakichs turniejow ze znakiem netii w tle, tj. zajac sie w zamian za dostep do kabelka promowaniem netii jako providera dla graczy CSa, to jest spory rynek przeciez, sama firma nie "siedzi" w srodowisku graczy, wiec mysle ze moga sie zgodzic

osobiscie stawialbym na netie, lecz najpierw chyba trzeba przemyslec co mozna im zaoferowac za takie lacze

pierwsze mysli:
- reklama na forum
- "Netia" w nazwach serwerow
- reklamy na samym serwerze
- organizacja turniejow/konkursow pod flagą netii wlasnie



Ostatnio zmieniony przez Kajot dnia Wto Cze 02, 2009 12:42 pm, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Wto Cze 02, 2009 12:37 pm


•  BORG Member
•  Clan Destructive Socks
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


^Mac^
Dale Cooper.


Chief Junior Grade
::: 455 :::
STEAM_0:0:12064311
wiek: 33
edit, doczytałem, proszę usunąć.



Ostatnio zmieniony przez ^Mac^ dnia Wto Cze 02, 2009 12:43 pm, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Wto Cze 02, 2009 12:40 pm


•  Anarchy Squad
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


ml0dy
[DaRk_^_$iDe]


Captain
::: 3088 :::
STEAM_0:0:4364171
wiek: 36
cholera, DarkSide serwer ma :-/
ale zaloze sie ze do zadnych ugod nie dojdzie.
z Dodem czasem nie macie kontaktu? ile u niego by taka maszyna kosztowala? powiem wam ze serwer kazde obciazenie wytrzymuje, pingi piekne, jak sam koszal to okreslil...


............................................
Wto Cze 02, 2009 12:43 pm


•  Adults only
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
^Mac^ napisał:
Karbulot napisał:
W tej chwili Pif-Paf ma promocje, jednak trwa ona TYLKO do 15-go czerwca, wiec nawet nie mamy co marzyc o tym. Wiem tylko, ze na pewno oplaca sie brac serwer usytuowany w Niemczech - cena jest polowe mniejsza. Przykladowo 20 slotow serwera prywatnego w Niemczech kosztuje rocznie 800 zlotych. Zreszta mozecie sobie wszystko policzyc - :: LINK :: .


A czymś poza lokalizacją różni się serwer w Polsce od tego w Niemczech? Bo z tego linka co podałeś wynika to taniej wychodzi serwer w Polsce niż Niemczech, o jakieś 200 zł (patrzyłem na serwer prywatny 20 slotów). chyba, że ja czegoś nie zauważyłem.

Nie zauwazyles, ze na serwery polskie jest w tej chwuiili promocja do 15-go czerwca. Normalnie serwery niemieckie sa tansze o okolo 40%. Kiedy robilem ostatnio porownanie - serwer publiczny w Polsce kosztowal 2300, zas taki sam w Niemczech juz tylko 1700. A jaka roznica? W sumie zadna. Nieco wieksze pingi w okolicach 50-60 (a nie 30). Oczywiscie roznica zadna, chociaz oczywiscie znajda sie maruderzy, ktory uwazaja ze na pingu powyzej 10 to oni grac nie moga. Mnie to oczywiscie smieszy, ale sa tacy ludzie niestety.


............................................
Wto Cze 02, 2009 12:44 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


^Mac^
Dale Cooper.


Chief Junior Grade
::: 455 :::
STEAM_0:0:12064311
wiek: 33
Karbulot napisał:
^Mac^ napisał:
Karbulot napisał:
W tej chwili Pif-Paf ma promocje, jednak trwa ona TYLKO do 15-go czerwca, wiec nawet nie mamy co marzyc o tym. Wiem tylko, ze na pewno oplaca sie brac serwer usytuowany w Niemczech - cena jest polowe mniejsza. Przykladowo 20 slotow serwera prywatnego w Niemczech kosztuje rocznie 800 zlotych. Zreszta mozecie sobie wszystko policzyc - :: LINK :: .


A czymś poza lokalizacją różni się serwer w Polsce od tego w Niemczech? Bo z tego linka co podałeś wynika to taniej wychodzi serwer w Polsce niż Niemczech, o jakieś 200 zł (patrzyłem na serwer prywatny 20 slotów). chyba, że ja czegoś nie zauważyłem.

Nie zauwazyles, ze na serwery polskie jest w tej chwuiili promocja do 15-go czerwca. Normalnie serwery niemieckie sa tansze o okolo 40%. Kiedy robilem ostatnio porownanie - serwer publiczny w Polsce kosztowal 2300, zas taki sam w Niemczech juz tylko 1700. A jaka roznica? W sumie zadna. Nieco wieksze pingi w okolicach 50-60 (a nie 30). Oczywiscie roznica zadna, chociaz oczywiscie znajda sie maruderzy, ktory uwazaja ze na pingu powyzej 10 to oni grac nie moga. Mnie to oczywiscie smieszy, ale sa tacy ludzie niestety.


Tak, nei zauważyłem, że w cenniku od razu tę promocję uwzględnili, przed chwilą to doczytałem.


............................................
Wto Cze 02, 2009 12:45 pm


•  Anarchy Squad
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
ml0dy napisał:
cholera, DarkSide serwer ma :-/
ale zaloze sie ze do zadnych ugod nie dojdzie.
z Dodem czasem nie macie kontaktu? ile u niego by taka maszyna kosztowala? powiem wam ze serwer kazde obciazenie wytrzymuje, pingi piekne, jak sam koszal to okreslil...

Ujme to w nastepujacy sposob. Przed epoka asterową i joltową wlasnie mielismy takie serwery. I powiem, ze byly wieczne problemy. A to kickowano nas, bo ktos tam gral klanowke, z kolei to co sie dzialo na Zakopcu to byla parodia. Adminowaly jakies dupki z kafejki, bo Sniper dupa dawal adminy kmiotom. Niby serwer BORG, ale chyba tylko z nazwy. Dlatego nie chcemy lachy. Wolimy sami sprawowac pelna kontrole nic isc do kogos w lachy i zbierac ochlapy. To nawet nie wchodzi w rachube.


............................................
Wto Cze 02, 2009 12:47 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


ml0dy
[DaRk_^_$iDe]


Captain
::: 3088 :::
STEAM_0:0:4364171
wiek: 36
nie no ok karbi, dokladnie takie same mialem odczucie zanim to wyslalem, a teraz kwestia drugiego dna mojego posta? z dodem nie uda sie dogadac?

Dodano 52 sekund temu:

qzwa, sam bym postawił serwer na chacie, tylko nie mam do tego budy...


............................................
Wto Cze 02, 2009 12:52 pm


•  Adults only
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


sleep
c18 | Sharon


Commodore
::: 4704 :::
STEAM_0:1:2083247
wiek: 47
Karbi - czytaj w sprawach HA.

Pozdro


............................................
Wto Cze 02, 2009 1:08 pm


•  100+ Club Member
•  Adults only
•  BORG Member
•  Clan Destructive Socks
•  Cytrynka18
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
ml0dy napisał:
nie no ok karbi, dokladnie takie same mialem odczucie zanim to wyslalem, a teraz kwestia drugiego dna mojego posta? z dodem nie uda sie dogadac?

A po co sie dogadywac? Przeciez to ta sama sytuacja. Oni tam juz maja swoich graczy, swoich adminow. Wiec po cholere sie tam wciskac z butami? My musimy miec serwer zupelnie swiezy.


............................................
Wto Cze 02, 2009 1:11 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Cr3eD
[BORG] Kredek | .hajtowo


Lieutenant
::: 1604 :::
STEAM_0:0:9191719
wiek: 36
sluchaj Karbi mam znajomego wysokopolozonego w gamesfactory i moge z nim pogadac tylko ze teraz czego bysmy potrzebowali calej maszyny tak jak stal aster czy moze 2 serwerow ??


............................................
Wto Cze 02, 2009 1:14 pm


•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


tasman
>..<


Captain
::: 3254 :::
STEAM_0:1:9779534
wiek: 39
Kredek, to nie pisz tylko gadaj, ja jestem już umówiony z gościem z Astera krakowskiego, w tym tygodniu, na razie nic nie piszę bo to jest wstępna rozmowa. Jak coś z niej wyniknie to dopiero będę pisał o tym.


............................................
Wto Cze 02, 2009 1:40 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Moderatorzy
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


ml0dy
[DaRk_^_$iDe]


Captain
::: 3088 :::
STEAM_0:0:4364171
wiek: 36
ja z chlopakiem z gamepad.pl tez sprobuje jakas oferte wywalczyc, jego brat tez tam pracujacy jest mi dluzny przyslugę.

a co do doda, mialem na mysli dogadanie sie o postawienie OSOBNEGO serwera dla nas za doplata. wiem ze dwa conajmniej serwery takie trzyma. aczkolwiek nie wiem jak tam wyglada kwestia doda i borg.


............................................
Wto Cze 02, 2009 1:58 pm


•  Adults only
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


-=Bart=-
[trabi|sq]


Ensign
::: 853 :::
STEAM_0:0:7184405
wiek: 44
:: LINK ::
kto znajdzie lepsza oferte ? niech ktos kumaty to sprawdzi...
no i jeszcze to...
:: LINK ::


............................................
Wto Cze 02, 2009 3:20 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 22
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny  [+10]  [22]


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004