zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

Sprawa lagow i kiepskiej kondycji na Anarchii



Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 7
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Poniewaz na serwerze sa stale problemy, za rada Pif-Pafa postanowilem, ze sprobujemy to rozwiazac inaczej.

Jako, ze postawienie serwera na podbudowie Astera daje wyniki jakie daje, zamiast wylaczac stopniowo pluginy zrobie to inaczej. Postawie serwer od nowa z czystym konfigiem. Jedyne co, to tylko wrzuce na niego nasze mapki. I przez tydzien-dwa bedziemy testowac jego zachowanie. Jak sie okaze, ze serwer sprawuje sie dobrze, zaczne stopniowo dodawac do niego pluginy. Jesli bedzie scinal od poczatku, to wtedy bedzie wiadomo, ze powodem jest niska jakosc uslug Pif-Pafa i bede interweniowal dalej u nich.

Zakladam nowy topik, w dziale serwera Anarchii, bo sprawa dotyczy wlasnie jego.

I jeszcze jedno. Prosze w tym topiku nie pisac, ze obecnie serwer tnie i pokazywac swoje demka. To, ze tnie to juz dobrze wiemy. Nie ma sensu zasmiecac topiku znanymi nam informacjami. Tu bedziemy pisac dzialania serwera juz po postawieniu serwera od nowa.


............................................
Czw Paź 22, 2009 6:53 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Maker


Boardowy PoKeMoN
::: 2129 :::
STEAM_1:1:10864643
wiek: 31
A mozna wiedziec od kiedy ruszy ta 'czystka'? Wpadne potestowac i ludzie beda wiedzieli kiedy napisac co sie dzieje na serwerze.


............................................
Czw Paź 22, 2009 6:59 pm


•  BORG Member
•  Cytrynka18
•  Kompoty
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Shaft
[BORG] Shaft [ASQ]


Lieutenant Commander
::: 2085 :::
STEAM_0:1:8587600
wiek: 34
A co jeśli to nie wina pojedynczych pluginów a na przykład pary ?
Jeśli jeden gryzie się z drugim ? żeby to sprawdzić to już więcej zabawy bo musiał byś włączać i wyłączać pluginy na przemian.


............................................
Czw Paź 22, 2009 8:30 pm


•  100+ Club Member
•  Adults only
•  Anarchy Squad
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


sleep
c18 | Sharon


Commodore
::: 4704 :::
STEAM_0:1:2083247
wiek: 47
w tym momencie pluginy są mało istotne. Istotne jest to, kiedy serwer będzie "czysty" ( tylko amx+metamod) będzie lagować - wina lezy po stronie pif paf. W momencie kiedy będzie lagować zaczynamy od początku - startujemy od zera z czasem wykupu serwera, zmienią na inny serwer, lub po porostu wyniesiemy się od nich (zwrócą pieniądze, nie jesteśmy zadowoleni z usług, nie spełniają naszych wymagań).

Pozdro


............................................
Czw Paź 22, 2009 9:40 pm


•  100+ Club Member
•  Adults only
•  BORG Member
•  Clan Destructive Socks
•  Cytrynka18
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Jutro Pif-Paf robi backup aktualnego serwera i stawia on nowa goly serwer. Zaczniemy testy na golym serwerze.


............................................
Pią Paź 23, 2009 12:11 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Serwer zostal postawiony od nowa.
W tej chwili wgrywam mappacki i zapodam pozniej mapcycle.

Mapycle bedzie chwilowo obejmowalo okolo 30 najpopularniejszych map, jako ze nie ma koncertu zyczen.


............................................
Sob Paź 24, 2009 1:04 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


sunny
inflationisgoodforyou / A


Class Petty Officer
::: 43 :::
STEAM_0:1:1093598
wiek: 35
Kiedy mozna sie spodziewac zdatnosci do gry?
Btw. jakas zmiana jest, bo po raz pierwszy spingowalo mi anarchie ponizej 10ms ; )


............................................
Sob Paź 24, 2009 2:02 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Za jakies pol godziny.
Jak wgram mapki, to zapodam mapcycle oraz adminow.
Wiecej zmian na razie nie bedzie.

Lista map:

----------------------------------

fy_bombworld
1hp
aim_headshot
aim_awp
aim_pistols
aim_speedball
ak_fun
blackhawkdown
scout_map-team74
cs_20fighter
cs_deagle7
cs_wiocha
de_dust2_long
de_mario_air
1hp_ruins
de_pacman
de_trash_metall
dedm_dust
awp_snowsk337
jail_riot
fun_asq_orange
fy_buzzkill
1hp_he
fy_comicjungle2
fy_cvillage
fy_dinoiceworld
scoutzknivez
fy_dustworld
fy_iceworld
fy_italian
fy_poolparty
fy_pool_suite
awp_india
fy_snow
fy_teczowe_nutki
2d_dust
he_hole
jeep_rally
ka_bridgefun
ka_legoland2
sa_treetops
starwars
st_bessjump2
woohoo2
awp_circular

Dodano 15 godzin 1 minut temu:

OK, pogralismy troche wczoraj, wiekszy czas przy niemal lub wrecz pelnym serwerze. Na starwars bylo nawet 19-tu graczy.

Wydaje mi sie, ze jest OK. Ja osobiscie nie mialem zadnych scinek, gra chodzila plynnie. Trafily sie jednak osoby, ktore narzekaly na lossy siegajace nawet do 100. Troche mnie to zdziwilo, bo tak czy inaczej wiekszosc osob na to nie narzekala, jedynie pojedyncze sztuki cos tam widzialy zlego.

Nim zaczne zawraca dupe ludziom na Pifpafie o waszych problemach, najpierw chcialbym we wspolnym gronie logicznie zastanowic sie, co moze byc przyczyna. Zacznijmy od tego, jakie macie ustawienia rate, cl_updaterate i cl_cmdrate. Z tego co z wieloma ludzmi rozmawialem, wielu z was ma wysrubowane ustawienia niemal pod lanowe. Ja wiem, ze odswiezanie czym czestsze, tym lepsze. Ale czy wy czasem nie przesadzacie? Ja gram z Danii i mam 2000 kilometrow do serwera, czyli najdalej z was, a jakos lossy i choke'i powyzej 0 sa dla mnie obce i nie przypominam sobie, abym kiedys je miewal. Moze dlatego, ze nie wymagam od swojego lacza cudow i gram na ustawieniach 25000/30/40. Jak wiec zatem osoba, z odlegloscia 100 kilometrow do serwera grajaca na pingu 10 moze narzekac na lossy i choke'i? Moze wina lezy nie po winie serwera czy lacza a waszych ustawien?

Kolejna sprawa to interp. Z tego co sie orientuje, to czesc z was ustawia sobie interp na 0.01, a co za tym idzie sami sobie powodujecie skakanie plynnosci gry. Moze czas aby jednak ponownie wymusic 0.1 co? Wtedy nie powinno wam ciac.

Zdaje sobie sprawe, ze wielu kreci nosem na niskie raty i zawyza sobie pod lanowe ustawienia. Ale ja jakos gram na niskich ratach i zyje z tym. Plynnosc i dynamika gry sa dla mnie wazniejsze, co najwyzej co jakas moja kulka nie trafi we wroga. Poki jednak zabijam i nierzadko wybieram mape mpge osadzic, ze z takimi niskimi ratae'ami jak moje da sie grac i wygrywac. A jak ktos chce byc super-hiper-pro-wymiatacz, to nie sobie ustawia nawet 30000/100/100. Tylko niech nie truje dupy, ze mu gra przycina.

No i prosze pamietac o mapach. Mapy anarchijne zawsze byly bardziej obciazajace i lagujace niz mapy standardowe. Szczegolnie, kiedy co czwarta mapa jest Nippera, a z optymalizacji to on raczej nie slynie. Jak sie nagle pojawia 20 graczy w polu widzenia, serwer ma prawo chrupnac.

Konkluzja jest taka. Przedtem cielo, przyznaje. Sam to odczuwalem. Ale teraz juz nie tnie (przynajmniej wczoraj, testy potrwaja dluzej), wiec powinno byc dobrze. Skoro mi z Danii nie tnie, wam nie powinno tym bardziej. A jak wam tnie, to sobie zbijcie raty o 10 albo nawet 20 i wtedy porownajcie.

Co do pluginow, to beda dodawane stopniowo. I nie wczesniej, niz za kilka dni. Prosze mnie nie napierac jak Kotlet, ktory po 10 minutach na serwerze i 10 osobach stwierdzil "Jest OK, dawaj pluginy". Prosze pamietac, ze Pifpaf nie po to postawil od nowa czysty serwer, aby zaraz pchac do niego pluginy. Osobiscie mi napisali, zebysmy potestowali na surowym serwerze, aby wyeliminowac przyczyne - serwer czy pluginy. Jesli wrzuce teraz pluginy, a jutro zacznie ciac i ja napisze ponownie reklamacje do Pifpafa, nie beda nawet ze mna gadac.

Prosilbym, aby pozostali HA, czyli rain i Shu i sleep nie grzebali nic w serwerze Anarchii i nic nie ustawiali na razie. Chcialbym aby wszystkie zmiany przechodzily przez moje rece, bo nie zapanujemy nad tym.

Jak juz pisalem, pluginy na razie sa powylaczane. Pozniej zaczne dodawac je stopniowo. Ale tylko najpotrzebniejsze, czyli jingiel, full magazynki, pokazanie kto kogo przejechal, podnoszone granaty itp. Pozniej ewentualnie pozostale. Bede dodawal stopniowo aby wyeliminowac ewentualnie czy czasem ktorys z nich nie robi szopek.

I na koniec sprawa koncertu zyczen. Przyznam szczerze, ze votowanie na kilka map przez graczy jak na razie jest o wiele lepszym rozwiazaniem. Pamietajmy, ze serwer dopiero sie rozkreca na nowym IP i wysoce niewskazane jest, jak mape wygra jakis loś, zapoda mniej lubiana mape i ucieknie z serwera, albio wrecz sam jej nie ma. Sam grajac z wami, co trzecia mape musialem zmieniac recznie, bo krew mnie zalewala, jak specjalnie zapodaje lubiane mapki, ludzie sie schodza a jak juz jest full serwer to jakis debil daje mniej ladna mapke i zaraz serwer pustoszeje. Votowanie poprzez wybor wiekszosci zapewni nam, ze ludzie beda grali co chcieli sami. Co najwyzej bedziemy co godzine lupali dedm_dusta czy bombworlda. Alex na Unimatrixie i Robic na Neutralu takze okroili mapcycle do najbardziej lubianych map, ja tez nie bede szarzowal z dzikimi mapami. Poki co zostaniemy przy 44 mapach jakie wam przedstawilem. Oczywiscie mozecie zglaszac, ktora mozna usunac badz dodac, wszak nie jestem nieomylny.

A jak sytuacja sie ustabilizuje i graczy bedzie ciagle full, wtedy pomyslimy o powrocie koncertu zyczen. Bo poki co, nie ma nic gorszego niz wybor nieciekawej mapki, a na serwerze jak na zlosc nie ma admina, aby ja zmienil.

Alexowi i Robicowi radze przemyslec takze te opcje.
Aby ludzie wybierali map[y przez votowanie.


............................................
Nie Paź 25, 2009 5:17 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Czlaper


Commander
::: 2858 :::
STEAM_0:0:4963561
wiek: 36
Karbi fajnie, ze ty grasz na bardzo niskich ustawieniach i Ci to odpowiada, ale nie wszystkim.
Zreszta wczesniej server przycinal bo przycinal z wiadomych wzgledow, natomiast dobrze reagowal na jakiekolwiek ustawienie ratow. Nawet gdy mialem ustawienia lanowe nie bylo zadnych problemow.
Obecnie wszystko powyzej ustawien jakie ty podales = choke 100, a nawet przy takich czasem potrafi podskoczyc do 30-40.

Wiem, że ty zawsze miales dziwna manie ustawiania wszystkim interpa 0.1 i najnizszych ustawien mozliwych, ale naprawde po co sie meczyc i odstraszac niektorych graczy skoro wystarczy tylko troche checi zeby server smigal jak nalezy. Bo sam server i lacze wyrobia na pewno, kwestia ustawien.
Oczywiscie nie ma cos sie palic i juz koniecznie zmieniac to natychmiast. Lepiej przetestowac server na ustawieniach domyslnych zeby poniej w razie co nie zawracac dupy pifpafowi, ze server laguje jak to nie bedzie ich wina, ale po paru dniach moglbys juz dopuscic Shu do servera, zeby to wszystko pozmienial jak trzeba i ludzie nie narzekali.


............................................
Nie Paź 25, 2009 11:08 am


•  Anarchy Squad
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Oczywisxcie ze dopuszcze Shu do serwera. Na razie jednak PifPaf prosil o kilkudniowe testy i nie dlubanie w konfiguracji serwera. Chca sie przekonac, czy przyczyna scinek sa oni sami czy tez my i nasze pluginy badz asterowskie konfigi. Dlatego w tej chwili lepiej nic nie grzebac ponad to, co byc powinno (alltalki, timelimity itd).

Jesli pozmieniamy ustawienia na wlasne i zacznie ciac, to jak napisze do pifpafa kolejny mail z pretensjami to rozloza rece i powiedza, ze przeciez prosili aby tam chwilowo nie dlubac.


............................................
Nie Paź 25, 2009 11:16 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


qki
qki


Chief Warrant Officer
::: 672 :::
STEAM_0:1:10962675

Nie lepiej ustawić interp z 0.01-0.05. Każdy mógłby ustawić raty według możliwości łącza. Przyjemniej by się grało. No i zacząłbym grać mapy 1hp


............................................
Nie Paź 25, 2009 11:29 am


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Zulowy
Zulowy


Senior Petty Officer
::: 121 :::
STEAM_0:0:4496189
wiek: 33
jesli chodzi o rate itp to polecam strone
:: LINK ::

ustawienia mam aktualnie rate 20k , cmd 100 , upd 40

smiga elegancko

wczoraj pojawil sie choke ale grac sie dalo na pewno duzo lepiej niz tydzien temu przy full serwerze .

A jesli mozna to votowanie map po koniec , jak dla mnie jak najbardziej zostawic


............................................
Nie Paź 25, 2009 11:41 am


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Yelon
bulkowySKY || Yelon


Chief Junior Grade
::: 364 :::
STEAM_0:0:2865575
wiek: 33
polecam net_graph 0
wtedy zadne loss'y i choke'i nie stanowia problemu ^^

btw.
gram na 25000 101 101 0.01 i nie narzekam na lossy i choke'i czy tez jakies ciezsze lagi
klanowy serwer tez mamy wykupiony na pif pafie i tam tez zadnych problemow z tym nie mam


............................................
Nie Paź 25, 2009 3:46 pm


•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Rozumiem zatem, ze na serwerze jest juz dobrze? Bo poki co, to oprocz Czlapera nikt nie zglasza problemow? Czlaper gra na zwiekszonym pingu od jakiegos czasu na TZ, wiec mniemam ze moze po prostu jego lacze daje dupy.


............................................
Pon Paź 26, 2009 8:49 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 7
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004