zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

Zostajemy na Pifpafie czy migrujemy?



Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 5
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Lagi i przycinki na Anarchii sa cholernie wkurzajace. Wielu z was narzeka, ze formalnie grac sie nie da. Sam bolesnie odczuwam dyskomfort gry. Niestety rozmowy z przedstawicielami Pifpafa nic nie daja. Niby sa uczynni, z checia odpowiadaja na maile i niby staraja sie rozwiazac problem, z drugiej jednak strony nasze rozmowy w niczym nas nie posuwaja do przodu. Jest to przyslowiowe lanie wody na mlyn.

W obecnej chwili Pifpaf zaproponowal nam wylaczenie na okres 1-2 dni calego metamoda, w celu przetestowania. Zatem czysty goly CS, bez pluginow, adminow, calego AMX-a, wszystkiego. Nie wiem, czy to ma jakis sens i niby co ma nam udowodnic. Napisali, ze jesli lagi zostana to nam zwroca pieniadze za reszte okresu. Jak wam wiadomo, przeprowadzilem na szeroka skale wielki test swego czasu. Postawiony zostal serwer od nowa i nie cial. Zaczalem stopniowo dodawac pluginy i tez nie cial. Stal przez jakis czas na pelnym wypasie i tez nie cial. Az pewnego dnia od nowa zaczely sie przycinki. To udowodnilo nam jedno, ze nasze pluginy nie sa odpowiedzialne za te lagi. Zreszta wszystkie pluginy mielismy na Asterze, a tam jakos CS zachowywal sie doskonale.

Niestety Pifpaf uparcie twierdza, ze wina nie lezy po ich stronie. Shu byl na AH i powiedzial, ze sa to typowe lagi spowodowanie niewydajnoscia maszyny. Albo nie wyrabia procesor, albo RAM, albo dysk twardy. Przyczyna moze byc tez przeciazone lacze. Tutaj ludzie z Pifpafa nabieraja wody w usta i uparcie twierdza, ze z ich strony jest wszystko w porzadku. Niestety, po sensacjach z Joltem przekonal m sie, ze rozmowa z dostawcami serwerow jest identyczna jak uslug internetowych. Zawsze wytykaja problem po stronie klienta, bo u nich przeciez nic zepsuc sie nie ma prawa. Na Jolcie z poczatku bylo ladnie, az Jolt zaczynal dopychac kupe serwerow na jedna maszyne. Spowoddowalo to, ze w koncowej fazie gra byla tam koszmarem. Ja wiem, ze ci ludzie nie sa charytatywni i ich zadaniem jest oprzede wszystkim zarobic. Ale oszczednosciowe pchanie serwerow na jedna maszyne ma tez swoje ograniczenia. Podsumowujac, zaplacilismy duzo pieniedzy i mamy prawo żądać.

Dlatego pytam was. Zostajemy, czy sie wynosimy gdzie indziej? Nie zakladam sondy, interesuja mnie wasze odpowiedzi a nie bezmyslne klikanie przez duza czesc ludzi, ktorzy nawet na Anarchii nie grywaja. Wole poznac wasze opinie.

Pamietajcie jednak, ze przenosiny nam troche zaszkodza. Z pewnoscia trzeba bedzie utrzymac abonament na Pifpafie przez okres 2-3 tygodni i odsylac stamtad ludzi na nowy serwer. Jednoczesnie prosze zachecac wszystkich graczy do dolaczania do nowej grupy graczy anarchijnych.

Interesuja mnie tez alternatywy. Prosze tylko pamietac, ze na nowym serwerze nie musi wcale byc lepiej. Zapychanie serwerami maszyn jest dosc powszechnie stosowane. Dlatego musimy miec pewnosc, ze nowy serwwer bedzie chodzil poprawniem, ze szczyci sie renoma, ktora niestety Pifpaf stracil. No i wazne, aby byla mozliwosc np uruchomienia statystyk (Jolt kazal nam to wylaczyc).


............................................
Czw Gru 10, 2009 9:30 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Maker


Boardowy PoKeMoN
::: 2129 :::
STEAM_1:1:10864643
wiek: 31
Moim zdaniem przeniosl bym serwer, jednak patrzac z perspektywy, ze jeszcze nie wszyscy sa w grupie i na forum i znowu budowac wszystko od nowa bedzie troche meczace. Wieczorami lagi sa po prostu okropne i wszyscy dookola sie teleportuja, potrafi to zdenerwowac jak jest tak co 5 sekund. Poprosil bym o zwrot pieniazkow i zostawil tak jak napisales na 2-3 tyg. zeby ludzie wiedzieli.


............................................
Czw Gru 10, 2009 10:12 am


•  BORG Member
•  Cytrynka18
•  Kompoty
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


PuciPuci


Master Petty Officer
::: 235 :::
STEAM_0:1:8288151
wiek: 35
Z tym ze nie ma co brac znowu kota w worku jezeli juz przenosiny i zanim ew. sie przeniesiecie to trzeba zebrac grupe ludzi (tak zeby nowy serw byl wypchany) wszystko powgrywac i zobaczyc czy nie tnie zeby nie bylo tak jak teraz ze jak to sie mowi zamieni dziadek siekierke na kijek. Fakt niestety lagi sa czasem takie ze mam ochote kompa wywalic bo to ludzkie pojecie przechodzi - szczegolnie gry gdzie serwer peka w szwach i na mapkach na ktorych brak scinek jest potrzebny - przykladowe knive czy he. Ja bym byl za przeniesieniem ale tym samym dobra reklama no i najwazniejsze na serwer na ktorym bede pewny ze nie bedzie cięło.
A może wykorzystać serwer na ktorym stoi biohazard powrzucac wszystko i stestowac czy tam by nie cielo przy full wypasie i maxymalnym wypelnieniu - i tak stoi pusty a mozna stestowac 1 firme bez zbednych kosztow ;]


............................................
Czw Gru 10, 2009 12:50 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Tez myslalem o Bio. Ale pamietajcie, ze to jest serwer frajerski. A co za tym idzie, nigdy nie ma pewnosci czy Shooters nam go nie odbierze w kazdej chwili. Chociaz naturalnie jesli serwer by byl pelny (jak teraz Anarchia), prawdopodobienstwo jest wtedy mniejsze. Bo im zalezy na pelnym serwerze i reklamie, pusty serwer moga nam odebrac bo jest bowiem dla nich niedochodowy.

To byloby dobre, bo nie likwidujac obecnej Anarchii mielibysmy szanse przetestowac nowy serwer.

ajt, co Ty na to?


............................................
Czw Gru 10, 2009 12:56 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Vincent
[anarchy|sq] Vincent


Lieutenant Commander
::: 2480 :::
STEAM_0:1:3371707
wiek: 33
BIO byloby najlepszym wyjsciem, poza tym na tym serverze, nie spotkalem sie z lagami, co jest duzym plusem.
A co z pieniedzmi przeznaczonymi za AHA w pifpaf?


............................................
Czw Gru 10, 2009 1:47 pm


•  Anarchy Squad
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Maker


Boardowy PoKeMoN
::: 2129 :::
STEAM_1:1:10864643
wiek: 31
Mysle ze Puciemu chodzilo o to, by wrzucic wszystko z AH na BIO i przetestowac firme, jezeli bylo by dobre to oplacic serwer na shootersie, i nie bylo by problemu z odbieraniem serwera.


............................................
Czw Gru 10, 2009 1:49 pm


•  BORG Member
•  Cytrynka18
•  Kompoty
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Jak odbiora to sie u nich wykupi. Po co placic za cos, co jest na razie za darmo?

Co do pieniedzy za AH, to z racji z tego ze nie wiadomo jak bedzie sytuacja w przyszlosci, po prostu zostana zamrozone u Robika. Owszem, moglibysmy dolozyc do Unimatrixa. Ale jak nam Shooters wymowi, to zostaniemy bez serwera i pieniedzy na niego, to co zrobimy? Kazemy Pifpafowi oddac polowe z Unimatrixa? Zatem pieniadze zostana zamrozone w oczekiwaniu na rozwoj wypadkow.


............................................
Czw Gru 10, 2009 1:54 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Maker


Boardowy PoKeMoN
::: 2129 :::
STEAM_1:1:10864643
wiek: 31
Ale jak odbiora i wykupisz to znow bedzie nowe IP i znow bedzie trzeba sciagac nowych graczy.


............................................
Czw Gru 10, 2009 2:09 pm


•  BORG Member
•  Cytrynka18
•  Kompoty
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Dlatego powstala grupa graczy Anarchijnych. I dlatego musimy ja promowac, aby naj najwieksza rzesza graczy do niej dotarla. Dzieki temu po zmianie IP pisze wiadomosc, ktora dociera do kazdego czlonka grupy i kazdy jest poinformowany o zmianach.

Maker, ogarnij sie patafianie.
Myslisz, ze zakladalem te grupe dla zabawy, aby bylo smiesznie?


............................................
Czw Gru 10, 2009 2:12 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


ajt
Mr. Foch


Commander
::: 2671 :::
STEAM_0:1:12257932
wiek: 36
Ehh nie chcę mi się pisać. Tym bardziej zapewniam was, że ten elaborat sprawi większy ból piszącemu niż czytającym...

Jak się sprawy mają na chwilę obecną. Są dwa serwery wykupione na PifPafie za bardzo ciężką sumę i jeden sponsorowany przez shootersów. Jak już mówiłem Karbulotowi serwer na którym stoi obecnie Biohazard może nam w każdej chwili zostać zabrany.

Jak to wygląda z punktu widzenia firmy shooters. O serwer sponsorowany starałem się u nich kiedy miał zostać wykupiony dedyk. Nie udało się zebrać na niego pieniędzy, ale mimo mojej namowy serwery zostały wykupione na PifPafie, ponieważ cyt. "Mamy już u niech wykupione serwery i nie ma z nimi problemów." Chyba nikomu nie muszę tłumaczyć jak to jest niezręczne.

Przy obecnych wiatrach jest niemal pewne że nie uda nam się uzbierać pieniędzy żeby przedłużyć OBA serwery za rok. Potrzebny jest jakiś motor napędowy, jakaś zachęta, która ściągnie nowe osoby i które to osoby przylgną do przymierza i będą skłonne dorzucić się do wykupu serwerów.

Od trzech dni modyfikuję plugin CTF'a i kombinuję w jaki sposób go rozreklamować i gdzie, tak żeby grali na nim ludzie, których zamierzam również zachęcić do rejestracji na forum i uczestnictwie w jego życiu. Co mam nadzieję przełoży się też pozytywnie na istnienie Uni i AH. Jednak to już będzie zależeć od tego jak wy sami będziecie traktować nowych. Pomijam już to że od dawna zależało mi na przywróceniu Collective Awarness. W tym momencie najważniejsze jest żeby ściągnąć nowych ludzi z czym sama Anarchia ani Unimtrix według mnie sobie nie są w stanie poradzić. Od dłuższego czasu szukam pluginu który oprócz nowego sposobu rozrywki pozwalałby na komunikowanie się graczy, bo jak by gra fajna nie była bez tego nie zachęcicie ich do wtopienia się w naszą społeczność.

Uważam że wszystko dopracowałem na tyle, że uda mi się wprowadzić na forum parę nowych osób. Dlatego jestem przeciwny stawianiu na miejscu Biohazardu Anarchy na stałe.

Jestem jednak jak najbardziej za tym żeby przetestować na nim czy hosting, który dostarcza firma shooters jest w stanie poradzić sobie z wymaganiami tego serwera, a jeśli tak to zamiast zamrażać kasy z PifPaf'a wykupić serwer u shootersów. Poza tym nie jest powiedziane że nie dadzą nam jakiegoś rabatu przy wykupie serwera.

-
Wystarczy przerzucić pliki z AH na Bio i wgrać na AH plugin do przekierowania. Każdy kto będzie się chciał połączyć z anarchią połączy się z Bio na którym będziemy testować hosting u shootersów.

Oczywiście jeśli jednak uważacie że należy olać 3 dni mojej roboty i plan zwabienia świeżej krwi to pozostaje mi powiedzieć trudno.


............................................
Czw Gru 10, 2009 3:01 pm


•  100+ Club Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
No to stawiaj w takim razie CoA.
My zas cos tam wymyslimy.

Na razie chce sie przekonac, na ile upierdliwe sa lagi i jaki jest wasz stosunek do przenosin.


............................................
Czw Gru 10, 2009 3:22 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


ajt
Mr. Foch


Commander
::: 2671 :::
STEAM_0:1:12257932
wiek: 36
Jeszcze mi parę dni zejdzie zanim dopracuję serwer. Przez ten czas można go wykorzystać w celach sprawdzenia czy shooters zaspokoi żądzę anarchistów w sprawie wydajności.

edit>
p.s. dzięki



Ostatnio zmieniony przez ajt dnia Czw Gru 10, 2009 3:36 pm, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Czw Gru 10, 2009 3:35 pm


•  100+ Club Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Czlaper


Commander
::: 2858 :::
STEAM_0:0:4963561
wiek: 36
Lagi sa niestety upierdliwe. Co ciekawe nawet o tej godzinie i przy 4 graczach na serverze potrafilo dwa razy calkiem ostro przyciac przez dobra chwile.
Pifpaf jesli chcialby zalatwiby sprawe juz dawno. Wyraznie kombinuja i na poprawe sytuacji nie ma co liczyc, a lagi graczy do wchodzenia na server raczej nie zachecaja, tak wiec wybor wydaje sie oczywisty. Tylko zeby sie nie wpierdolic czasem w jeszcze wieksze bagno...



............................................
Czw Gru 10, 2009 3:35 pm


•  Anarchy Squad
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Yelon
bulkowySKY || Yelon


Chief Junior Grade
::: 364 :::
STEAM_0:0:2865575
wiek: 33
Ja bym dla pewnosci wycofal wedlug kolejnosci dodania ostatnie 4-6 pluginow, udziwnien i udogodnien (z koncertem włącznie) na tydzien. 100% pewnosci napewno pomoze w podjeciu ostatecznej decyzji. Wiele juz serwerow na pif pafie zwiedzilem (nasz klanowy tez mamy u nich) i nie przypominam sobie zeby na ktoryms dzialy sie takie jaja jak na anarchi.



Ostatnio zmieniony przez Yelon dnia Czw Gru 10, 2009 3:40 pm, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Czw Gru 10, 2009 3:37 pm


•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


qki
qki


Chief Warrant Officer
::: 672 :::
STEAM_0:1:10962675

Jest to duże ryzyko. Przez zmianę IP upadało wiele dobrych serwerów. Anarchię ledwo co nam udało się odratować, a już chcecie ją uśmiercać.


............................................
Czw Gru 10, 2009 3:38 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 5
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004