zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

Zrzuta na Cavern



Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 5
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Chlopaki, zostal niecaly miesiac. Trzeba zbnierac kaske na strone i forum BORG. Okolo 1000 zlotych, ale zapytam Midera, czy nie bedzie taniej, bo podobno Cavern mial od nowego roku przeniesc sie na niemieckie tansze serwery. Poki co prosze o dotacje, link do konta - :: LINK :: . Pieniadze zbiera Robic.

Ja oferuje 100 zlotych.



Ostatnio zmieniony przez Karbulot dnia Wto Paź 26, 2010 12:30 pm, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Czw Mar 04, 2010 9:56 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


ojCieC dyRekTor
Silak


Ensign
::: 798 :::
STEAM_0:1:2815991
wiek: 39
Wlasnie wyslalem.


............................................
Czw Mar 04, 2010 5:43 pm


•  100+ Club Member
•  BORG Member
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


qki
qki


Chief Warrant Officer
::: 672 :::
STEAM_0:1:10962675

Na jaki okres czasu został wykupiony obecny serwer?


............................................
Czw Mar 04, 2010 6:36 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


qki
qki


Chief Warrant Officer
::: 672 :::
STEAM_0:1:10962675

No na pewno nie l4d. Ten na którym znajduje się obecne forum. Od kiedy do kiedy został wykupiony. Czy to on kosztuje ponad 1000 zł? Co to są za serwery 1 i 2? To nie jest czepialstwo, tylko po prostu przydałoby się trochę więcej informacji na co idą zebrane pieniądze. Żeby to wyglądało jakoś przejrzyście, a nie tylko pokazane jest kto zaksięgował.


............................................
Czw Mar 04, 2010 8:02 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Od 7 lat chyba. I co roku w okolicach marca-kwietnia trzeba za niego zaplacic. Czemu tak drogo? Bo takie wtedy byly ceny, a my mamy dodatkowo tam wsparcie technicze i nas znaja i dbaja o nas.

Ale moze w tym roku bedzie mniej, bo jak rozmawialem z Miderem trzy miesiace temu (on ma tam jakies udzialy w tej firmie Cavern), to powiedzial ze z poczatkiem roku 2010 chca sie przeniesc do Niemiec, bo tam sa tansze serwery. Wiec i oplaty powinny byc tansze.

Ja wiem, ze przy obecnych cenach 1000 rocznie za serwer to duzo. Szczegolnie, ze mamy tam slabe limity i nie za pojemne konto. Ale przeniesc sie gdzie indziej niestety odpada. Glownie z powodu rozbudowanej bazy i forum dyskusyjnego. Juz 7 lat temu jak sie przenosilismy na Cavern z Jabluszka, ciezko bylo to ogarnac. A wtedy baza byla 10 razy mniejsza i mialem Mientusa do pomocy. A teraz Mientusa nie ma, a forum jest tak chiolernie rozbudowane i polaczone ze strona, ze nawet nie podejmuje sie, aby to jakos przeniesc na inny serwer.

Zreszta jak juz pisalem, na Cavernie nas znaja i tam mamy jak to sie mowi "chody". Strona jest bezpieczna, codziennie sa robione backupy. Isc na obcy serwer mi nie pasuje. Szczegolnie, ze kiedys migrowalismy na jakis serwer zalatwiony po znajomosci przez niejakiego Kosme. Po 2 miesiacach skasowali nam konto, nawet nie wiadomo czemu. Posty i newsy z 2 miesiecy poszly sie jebac. Od tego czasu wole drozej, ale pewniej.


............................................
Czw Mar 04, 2010 10:06 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Pomix
Mike Wazalsky


BORG Moderator
::: 1148 :::
STEAM_0:1:146286
wiek: 51
Karbi powiedz jaki ruch generuje forum rocznie?


............................................
Pią Mar 05, 2010 2:16 am


•  Adults only
•  BORG Member
•  Cytrynka18
•  Moderatorzy
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Nie wiem dokladnie, ale z tego co sprawdzalem ostatnio z Miderem, nie przekraczamy limitu. Miescimy sie w okolo 60-70 procentach. Mnie raczej chodzilo, ze te limity jak i pojemnosc konta sa obecnie zbyt male na taka sume pieniedzy. Zreszta zobaczcie na ich strone - :: LINK :: . My mamy serwer "buissness". A to znaczy, ze za ponad 800 zlotych rocznie oferuja jedynie 20 GB pojemnosci i 40 GB miesiecznego transferu (480 rocznego transferu). To bardzo drogo za tak malo.

Na SuperHoscie, gdzie miesci sie nasz fotoserwis BORG, za 30 GB konto i transfer roczny 5000 GB (10 razy wiecej) placi sie jedynie 300 zlotych rocznie. Natomiast na OVH, gdzie mamy nasz FTP z mapami i mappackami, jest jeszcze lepiej. Za konto o pojemnosci 100 GB i rocznym transferem 12 TB placimy nieco ponad 300 zlotych.

Dlatego ja wiem, ze cavern wzial sobie te ceny z ksiezyca. W czasach, gdy bralismy u nich konto, czyli okolo 6-7 lat temu mieli ceny jak wszyscy inni. Ale sie skusilismy na nich, bo Mider za nich reczyl, ze to solidna firma itd. I ze jako ze ma tam udziialy, bedzie dbal o nasze interesy. Niestety po kilku latach konkurencyjne firmy znizyly ostro ceny, Cavern pozostal przy starych.

Jak juz wspomnialem, ja bym sie wyniosl z Caverna. Ale musze tez byc realista. Strona BORG jest za bardzo rozbudowana, aby ja co roku przenosic tam, gdzie najtaniej. Przenosiny 7 lat temu byly mordega, ze powiedzielismy sobie z Mientusem, ze to ostatni raz. Zreszta na dzien dzisiejszy przeniesienie takiego wielkiego forum jest praktycznie niemozliwe. I nie piszcie mi, ze wszystko da sie zrobic, bo nie wiecie nawet, jak cholernie rozbudowana jest nasza baza dabych obejmujaca, forum, piec serwisow BORG (newsy + komentarze + rozbudowany serwis map), strone misiow (nie istnieje, ale w bazie jest), + dodatkowe duperele, jak baza SID-ow czy statystyki i mnostwo innych rzeczy. Juz wtedy ledwo nam sie to udalo, a to bylo kilka lat temu.

Inna sprawa, ze po 7 latach na Cavernie, nabralem zaufania do tej firmy. Majac na wzgledzie sensacje jakie miewalismy na Jabluszku, czy Agrenoscie, a takze konto zalatwione przez Kosme, nie bede sie rzucac na jakis niesprawdzony, nieznany lub niezaufany serwis tylko po to, aby zaoszczedzic 500 zlotych rocznie. Cavern przez te lata udowodnil, ze mozna mu ufac, mielismy w tym czasie 2 wlamy hakerskie, proby atakow DoS i oni o wszystko dbali, na wszelki wypadek codziennie robia kopie naszego konta. To sa rzeczy, ktorych nie nalezy bagatelizowac. cavern moze jest drogi, ale pewny i bezpieczny. Oni nie ida ma masowke, u nich mieszcza sie strony powaznych firm, ktore ponad cene stawiaja bezpieczenstwo swoich stron. A nasza strona to nie jest jakas byle stronka, gdzie po przeniesieniu sobie wgramy pliki i odzyskamy wszysko po 20 minutach. To cholernie rozbudowany serwis.

Dlatego zostajemy gdzie jestesmy. Zebralismy co roku pieniadze, zbierzemy i teraz. Ja pogadam z Miderem, moze cos uda sie wynegocjowac jakas znizke.


............................................
Pią Mar 05, 2010 8:38 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


sleep
c18 | Sharon


Commodore
::: 4704 :::
STEAM_0:1:2083247
wiek: 47
fakt faktem ceny mają z kosmosu, tylko zauważ jedną rzecz Karbi. Musimy zebrać 1.000 zł - to jest bardzo dużo. W innym firmach hostingujących: nazwa, home, az, superhost za serwer z parametrami 10 razy większymi zapłacimy 300 zł - 700 zł masz na inne rzeczy - serwery gier.

W końcu jest troszeczkę fachmanów od php, mysql - warto spróbować zmienić usługodawcę i przerzucić bazę ze stronami.


............................................
Pią Mar 05, 2010 9:00 am


•  100+ Club Member
•  Adults only
•  BORG Member
•  Clan Destructive Socks
•  Cytrynka18
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
sleep, niestety pewnych aspektow nie znasz. Zacznijmy od tego, ze pewnych rzeczy nie powierze naszym fachmanom. W bazie znajduje sie mnostwo informacji, do ktorych nie zamierzam dawac dostepu nikomu tylko dlatego, ze jest jakims tam fachmanem. Inna sprawa jest taka, ze Holy nie zyczyl sobie, aby do jego bazy mialy dostep osoby niepowolane. On stworzyl te baze i kategorycznie zabronil, aby dawac tam dostep komu innemu. Aby dopuscic tam Mientusa musialem go prosic o zgode. Ja szanuje jego decyzje i sie bede jej trzymal. Dlatego przenosiny moga byc tylko zrobione przez nastepujace osoby:

Holy - mam z nim slaby kontakt i o ile wiem - raczej nie ma czasu.
Ja - nie znam sie na tym.
Mientus - nie ma go.
Mider - nie ma go.
rain - nie podejmie sie raczej tego, to jest od cholery roboty.

Wierzcie mi, wiem co pisze. Poza tym mnie samemu nie chce sie przenosic tych tysiecy plikow i je kleic. Nawet sobie nie wyobrazacie, ile rzeczy trzeba zrobic, aby strona byla funkcjonalna tak jak jest teraz. Tam sa setki zaleznosci od roznych spraw i roznych drobnych dupereli. To nie jest kilka plikow PHP i pare fotek Tam jest ponad 9 GB i prawie 80 tysiecy plikow. Nie mowiac juz o tym, ze nie tak dawno wykanczalem serwisy i napotkalem na mnostwo nie dokonczonych spraw po przenosinach z Jabluszka. To jest mordercza i zmudna praca i na dokladke nie moge jej pwierzyc nikomu.

Dlatego darujcie sobie wszelkie pomysly z przenosinami. Bo wy nie znacie wieeeeelu spraw jakie tutaj sa w zanadrzu. A ja tez z wielu spraw nie zamierzm sie tlumaczyc. Niech wam wystarczy to, ze strony przeniesc sie nie da w tak latwy sposob, jak sie wam wydaje.


............................................
Pią Mar 05, 2010 9:21 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


sleep
c18 | Sharon


Commodore
::: 4704 :::
STEAM_0:1:2083247
wiek: 47
oki, oki - w takim układzie pozostało zbierać składkę, ale czy damy radę, pewnie tak.

Pozdro


............................................
Pią Mar 05, 2010 9:43 am


•  100+ Club Member
•  Adults only
•  BORG Member
•  Clan Destructive Socks
•  Cytrynka18
•  L4D Survivors
•  Sztab BORG
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Zawsze dwalismy, damy i teraz .

Dodano 43 minut temu:

No co jest chlopaki? Tylko ja i Ojciec dorzucilismy?


............................................
Pią Mar 05, 2010 10:29 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Eravinor
rain


Administrator
::: 2534 :::
STEAM_0:0:1918763
wiek: 37
Karbulot napisał:
rain - nie podejmie sie raczej tego, to jest od cholery roboty


Gdyby była rzeczywiście taka potrzeba, to jest to do zrobienia. Baza wcale nie jest taka duża - przy odpowiednich narzędziach kilka(naście) godzin (czas wyłączenia, nie roboty). Reszta powinna działać bez przeróbek, gdyby zreplikować obecną strukturę baz/użytkowników.

Ale moim zdaniem kluczową kwestią jest inna sprawa - czy można znaleźć coś lepszego? Też uważam, że kwota jest spora za to, co się dostaje. Ale nieufnie podchodzę do serwerów współdzielonych - na takim home.pl czy SuperHost zanim uda się transfer wyczerpać, to często wyproszą za zbytnie obciążanie serwera i negatywny wpływ na świadczenie usług dla pozostałych klientów (mówię tu o dużych serwisach). To taka oferta trochę dla Kowalskiego z prywatną stroną/mała firmą - czy napiszą 50 GB transferu czy 500 GB nie ma większego znaczenia, skoro i tak nie wykorzysta nawet 5. Może trochę przesadzam, może strona BORG też się kwalifikuje do tej grupy (nie znam dokładnych statystyk) i wystarczyłoby takie konto. Ale po prostu nie zawsze parametry kont współdzielonych są porównywalne. To tak jak na zachodzie konta bez limitów:
:: LINK ::
:: LINK ::
Albo u nas: :: LINK ::

Takie coś działa, dopóki strona mieści się w kategoriach "małych". Potem okazuje się, że jakieś zapisy w regulaminie pozwalają zakończyć współpracę albo po prostu strona zaczyna strasznie mulić (jeden fizyczny serwer na kilkadziesiąt takich serwisów). Dlatego to, że na Cavernie faktycznie działa to obecnie bez problemów jest sporym plusem.

Znaczenie miałoby, gdyby obecne rozwiązanie nie wyrabiało, brakowało limitów. Wtedy nawet w trochę niższej cenie można dostać renomowane niemieckie VPS-y (gwarantowaną część fizycznego serwera, a nie konto). A na tym już przy odpowiedniej konfiguracji idzie postawić nawet bardzo prężnie rozwijający się serwis + jakieś duperele (TeamSpeak). Ale rozumiem, że nie ma takiego problemu obecnie.

Ewentualnie gdyby pójść rozważaną kiedyś drogą serwera dedykowanego (całej maszyny) - trzymać stronę, serwery gier i całą resztę na jednej maszynie - to może wtedy ma to sens. Ale przenosić się na jakieś konto a'la SuperHost to bym się trochę bał. Chyba że strona jest faktycznie na tyle mała, że nawet na zwykłym koncie nie będzie problemów - wtedy jest sporo do zaoszczędzenia. Przydałyby się jakieś statystyki (ilość odwiedzin, transfer etc.).


............................................
Pią Mar 05, 2010 4:18 pm


•  Administracja
•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan secforce
•  Head Admini
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Brunon
The Stig


Vice Admiral
::: 6974 :::
STEAM_0:1:9958739
wiek: 41
A czy zostala jakas kasa z serwerow? MOze jest szansa na zaplacenie carvena bez zbierania kasy? Robic musi sie wypowiedziec jaki jest stan konta borgowego


............................................
Sob Mar 06, 2010 1:26 pm


•  100+ Club Member
•  Adults only
•  Clan STORM
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Stan konta bborgowego masz na stronie glownej forum. Zostala kasa z serwerow, ponad 1600 zlotych. Ale to sa pieniadze zamrozone na tak zwana "czarna godzine", w razie jak nam Shooters wymowi a do tego czasu CS powroci do lask i bedziemy potrzebowali na nowy serwer. Poza tym ludzie dali te pieniadze na serwer CS-a a nie na forum i nie powinnismy ich na ten cel przeznaczac.

Oczywiscie Robic decyduje co i jak. Ja tylko przedstawiam swoj punkt widzenia.


............................................
Sob Mar 06, 2010 1:32 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 5
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004