zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

Coś zwinnego do miasta? Seat ibiza czy inne?



Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Duszek
Random player ;)


Lieutenant
::: 1735 :::
STEAM_0:1:6791175
wiek: 36
Witajcie,
Niedługo będę potrzebował auta, w miarę nowoczesnego technologicznie, choć jakichś tam fajerwerków nie potrzebuję. Raczej chciałbym skupić się na zminimalizowaniu kosztów eksploatacji. Auto małe, zwinne i zrywne, do miasta, ewentualnie dojazdy pod miasto. Coś z segmentu B, najlepiej z rodziny VW, bo mamy zaufany, pewny serwis.
Kwota - chciałbym się zmieścić w 9-10.000 zł ze wszystkim. Im mniej tym lepiej, ale jak będzie warto to dołożę. Niemniej jednak kwoty 10 tysięcy nie chcę przekraczać.
Myślałem nad Seatem Ibiza 2 FL z uwagi na sprawdzone silniki (1.6 benzyna, 1.9 TDI) i dobre opinie użytkowników, jak i znajomych mechaników (bez ironii;)) A może coś innego? Chociaż nie ukrywam, podoba mi się ta Ibizka... Taka na miarę
Acha... do Oplów (Corsa, nawet Astra...) i Fordów Fiesta się nie mieszczę... Skoda Fabia też bez rewelacji, ale ujdzie...

Możecie coś doradzić? Miał ktoś do czynienia z Ibizą?


............................................
Czw Wrz 22, 2011 9:34 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Shaft
[BORG] Shaft [ASQ]


Lieutenant Commander
::: 2085 :::
STEAM_0:1:8587600
wiek: 34
VW Golf 4 generacji i Audi A3 też sobie obejrzyj
Golf będzie młodszy
Audi jest drogie dlatego rocznik nie przekroczy 2000 w tym przedziale cenowym


............................................
Pią Wrz 23, 2011 12:28 am


•  100+ Club Member
•  Adults only
•  Anarchy Squad
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Piotrass
nocny_Gacek


Commander
::: 2500 :::
STEAM_0:1:164535
wiek: 40
Jak chcesz tanio jeździć szukaj auta 8V (osiem zaworów). Do tego koniecznie z instalacją gazową.

Jeżeli pytasz o VW to najlepiej Golf 1.6 SR, bądź 2.0 Obie wersje silnikowe są osmio-zaworowe i bardzo dobrze poddają się przeróbce na gaz (o ile już jej tam poprzedni właściciel nie zamontował). W diesle się nie baw bo nie fruwasz więcej jak 50.000km na rok, a i też części jak i robocizna są znacznie droższe w porównaniu do silników benzynowych. Zresztą za tą kwotę nie znajdziesz niczego ciekawego wśród diesli.

Jeżeli nie Golf, to polecam Octavie. Silniki identyczne jak w Golfie - za to pojemniejszy bagażnik i nieco mniejsze zainteresowanie złodziei. Bo jak wiadomo na 1 miejscu w PL w rankingu najczęściej kradzionych aut znajduje się VW Golf . Octavie z zamontowaną instalacją LPG można spotkać częściej od Golfów.

Jakiego auta byś nie kupił, to złota zasada:
1) Nie kupuj w komisie (bo zawsze robią szwindle)
2) Nie kupuj auta, które ktoś sprowadził rok/pół roku temu, a teraz sprzedaje jako "stan idealny".
3) Kupuj wyłącznie auto zarejestrowane w Polsce
4) Jeżeli posiada instalacje LPG to musi być ona wbita w dowód rejestracyjny oraz posiadać pozostałe wymagane dokumenty
5) Najlepiej kupić auto od 1szego właściciela z salonu z Polski
6) Zawsze na oględziny zabrać kolegę, ojca itp.
7) Nie napalać się
8) Przed podjęciem decyzji o zakupie koniecznie zabrać auto do warsztatu w celu przeglądu przed sprzedażowego, który może ujawnić zatajone przez sprzedającego fakty
9) Pamiętać, że po zakupie auta należy wymienić wszystkie płyny oraz zamontować nowy rozrząd

ps. Nie napalaj się na markę, patrz na stan techniczny auta i sprawdź cenę części zamiennych, akurat ceny części do Audi i pozostałych aut z tego segmentu do tanich nie należą


............................................
Pią Wrz 23, 2011 1:01 am


•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Duszek
Random player ;)


Lieutenant
::: 1735 :::
STEAM_0:1:6791175
wiek: 36
Jasne, dzięki za te podstawowe zasady w jednym miejscu. O większości wiem, jestem bardzo ostrożny, ale i tak dobrze mieć je wypisane jeden po drugim.
Dlatego racjonalnie wybrałem Seata. Sprawdzona konstrukcja, części tanie, opinie dobre. Niemniej jednak jestem otwarty na inne propozycje ale Golfa nie chcę - niestety wiele aut jest pozajeżdzanych, bał bym się kupować. Audi za drogie w utrzymaniu. Może Polówka? Jako drugie auto mamy w rodzinie Felicję kombi więc chciałbym coś mniejszego, szczególnie że już niedługo mogę tego auta potrzebować na własność. Auto ma być małe, sprawdzone, niedrogie w eksploatacji, głównie do miasta/pod miasto. A w razie czego, od wożenia większych bagaży jest kombi.
Mimo że to zwykła Felicja, kombi jest zaskakująco duże jak na swoje zewnętrzne wymiary Oj, co tam nie weszło... Niestety wjechał w nas jakiś stary dziad cofając z parkingu i przejechał po całej stronie auta. Po 3 latach wzajemnego sądzenia się (prawnik ) otrzymaliśmy odszkodowanie (notabene dość pokaźne) więc wychodzi na to że tego kombiaka mamy "gratis". Jeździ bezawaryjnie, spora ładowność, spełnia swoją rolę, więc raczej go zostawimy

Piotras a co sądzisz o silnikach VW 1.6 benzyna 75 KM?
I jak z przebiegami? Po ilu tysiącach km może zacząć odciskać się to na silniku?

A może Corsa C ? Jakoś się w niej jeszcze mieszczę, choć rewelacji nie ma.


............................................
Pią Wrz 23, 2011 9:03 am


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Piotrass
nocny_Gacek


Commander
::: 2500 :::
STEAM_0:1:164535
wiek: 40
Co do silników i przebiegu to jest loteria. Wszystko zależy od tego jak właściciel dbał o auto. Mój ojciec jeździ Lanosem, ma go od nowości, silnik 1.6 16V i ktoś by powiedział, że to koreańska tandetna konstrukcja. Tyle tylko, że lanosik śmiga bezawaryjnie i ma już ponad 325.000km przebiegu. Bo wszystkie przeglądy robione są według zaleceń producenta. Pali na dotyk, nie ma grama rdzy.

Jednym słowem jak ktoś dba to tak ma. Dlatego auto przed zakupem trzeba zawsze sprawdzić. Czy to podejść z zaprzyjaźnionym mechanikiem czy podjechać na diagnostykę. Wtedy masz czarno na białym w jakim auto jest stanie.

1.6 75KM to już starsza konstrukcja jednak prosta w obsłudze i jak zadbana to niezawodna. Stosowana byłą w całej gamie aut produkowanych przez VW.

Corsa i Polo to auta miejskie. Raczej dla dwóch pasażerów. Corsą jeździłem okazjonalnie i nie miałem powodów do narzekań. Pamiętać też należy aby auto było bezpieczne, poduszki i abs to obowiązek. Myślałeś może nad Renault Megane? np. :: LINK ::


............................................
Pią Wrz 23, 2011 10:31 am


•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Duszek
Random player ;)


Lieutenant
::: 1735 :::
STEAM_0:1:6791175
wiek: 36
No właśnie wolałbym auto miejskie, nieduże i zwinne. Dość oszczędne ale w miarę dynamiczne. Wolałbym wybrać coś z koncernu VW z uwagi na zaprzyjaźnionego mechanika i zaufany serwis
Myślałem jeszcze o Polo, ale nie wiem czy nie będzie droższe z racji tego że to "pełnoprawny" Volkswagen.
A mógłbyś Piotras jeszcze napisać coś o jednostkach 1.4 75 KM i 1.6 100 KM? Które warto, które nowsze, bezawaryjne... Ogólnie benzynowce... Z góry dzięki Diesel przy dzisiejszych cenach zbliżających się do benzyny raczej odpada. Chociaż moooże... Orientujesz się może jak ze spalaniem poszczególnych jednostek w mieście? Póki co auta nie oszczędzam, ze spalaniem średnio na jeża wychodzi.
Myślę jeszcze nad Corsą C, Seatem Cordoba (Ibiza sedan), ewentualnie Leon, ale to już droższa zabawa i nie wiem czy warto dokładać. W końcu to tylko auto...


............................................
Pią Wrz 23, 2011 7:48 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Duszek
Random player ;)


Lieutenant
::: 1735 :::
STEAM_0:1:6791175
wiek: 36
No dobra, byłem, przymierzyłem się, oto wrażenia.
Corsa C i Astra 2 za małe. Mam za długie nogi i zahaczam kolanami o kierownicę
Seat Ibiza okej, dość przestronny z przodu, choć z tyłu i w bagażniku rewelacji nie ma, ale liczyłem się z tym. Mechanizmy chodzą płynnie i gładko.
Cordoba - to samo w środku tyle że bagażnik większy, chociaż odpada bo otwiera się tylko klapa jak w sedanie. Co z tego że większy jak nic większego nie wrzucę bo otwór za mały ?
Polo - wrażenia jak w Ibizie bo auta bliźniacze, fajnie dość przestronnie. Przeszkadza bardzo wysoki próg bagażnika, w Ibizie jest lepiej.
VW Bora - autko innego segmentu i od razu większe wszystko, ale to raczej z ciekawości się przymierzyłem. Niemniej jednak fajnie rozwiązane.
Seat Leon - też sprawdziłem z ciekawości, bo to już droższe auto, ale bardzo fajne. Bagażnik spory, otwierany cały tył (hatchback) to czego brakowało Borze i Cordobie. Widać że lepiej wykonane, wszystko chodzi lekko i bez zarzutu. Podobała mi się skrzynia biegów, leciutko, szybko, płynnie i mały skok na lewarku. Super autko ale to już droższa impreza...
Coś mi się wydaje że jednak zdecyduję się na Ibizę 2 FL.
Piotrass, mógłbyś coś powiedzieć o silniku 1.6 75KM w gazie? Jak te silniki znosiły gaz?


............................................
Nie Wrz 25, 2011 4:07 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Piotrass
nocny_Gacek


Commander
::: 2500 :::
STEAM_0:1:164535
wiek: 40
Cordoba to jest to samo co Polo. VW Bora to Golf w wersji sedan. Leon to Audi A3 w wykonaniu Seata.

Silnik 1.6 75km jest dobrą jednostką do instalacji gazowej. Tylko pamiętaj, że instalacje musi montować doświadczony warsztat, a nie firma "krzaczek".


............................................
Nie Wrz 25, 2011 5:31 pm


•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Duszek
Random player ;)


Lieutenant
::: 1735 :::
STEAM_0:1:6791175
wiek: 36
Tak jeszcze się zastanawiam nad Leonem, bo jednak wyraźnie lepsze jest a ceny nie są aż tak wygórowane względem Ibizy 2 FL. Może warto dołożyć bo auto sprawia wrażenie znacznie solidniejszego. Może uda mi się coś wyrwać, najwyżej poczekam jeszcze chwilkę i uzbieram coś więcej, by sobie spokojnie powybierać. W sumie nie muszę mieć tego auta "na pojutrze". Spokojnie póki mnie tak bardzo czas nie goni robię przymiarki
W Leonach są silniki 1.6 w okolicach 100KM, podobno warto 16V bo lepsze parametry a spalanie niższe. Wychodzi na to że te silniki ogólnie palą mniej niż stary 1.3 który mam aktualnie Diesel chyba odpuszczę, bo aż tak dużo jeździć nie będę. Benzyna pali może więcej ale jest bardziej przewidywalna w utrzymaniu... Który z benzyniaków 1.6 warto brać do Leona?

Wielkie dzięki Piotras za opinie i pomoc Zapraszam na browar jak będziesz gdzieś w Łodzi


............................................
Nie Wrz 25, 2011 7:05 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Piotrass
nocny_Gacek


Commander
::: 2500 :::
STEAM_0:1:164535
wiek: 40
Dobrego Leona ciężko dostać. Większość to sprowadzane auta w kiepskim stanie i odpicowane na sprzedaż. Co do spalania to różnica jest znikoma. Zarówno 1.2/1.4/1.6 (obojętnie ile KM) pali bardzo podobnie - różnica sięga góra 1l/1,5l. Natomiast różnica jest przy kupnie polisy OC - im mniejsza pojemność tym tańsza polisa.

W Leonie były bodajże dwie wersje silnika 1,6 (obie 100 konne). Obie proste w serwisie. Ważne jest tylko to jak poprzedni właściciel dbał o silnik/auto.

Tutaj wyszukałem ciekawą ibize II FL z okolic Łodzi -> :: LINK ::


............................................
Nie Wrz 25, 2011 9:32 pm


•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Duszek
Random player ;)


Lieutenant
::: 1735 :::
STEAM_0:1:6791175
wiek: 36
Coś nie wierzę w ten przebieg... ale kto wie... to działa w dwie strony
Aha... koniecznie 5 drzwiowy. Dlaczego? Wygoda. Jak się powstaje 10 razy by wypuścić tych z tyłu lub kilka razy samemu się tam wskoczy to zrozumiecie
Leon większy i droższy... ale sprawia wrażenie znacznie bardziej solidnego... może uda mi się dołożyć a póki co jeszcze się chwilę pobujam tym co mam. No chyba że mi coś pilnie wyskoczy i będę musiał szybko kupić auto... Zostaje Ibiza 2 FL, ewentualnie Polo...
Oglądałem dokładnie ten egzemplarz:
:: LINK ::
Ale trochę mnie przeraża przebieg... Nie sądzę że ma poniżej 200 tys. Cofa się na pogranicze dwustu, bo zawsze to bariera psychologiczna... Poza tym, jak ktoś ma gaz nie wierzę żeby stać go było na dbanie o samochód...
Tu kolejny "prawie 200":
:: LINK ::
No nic, zobaczymy jak wyjdzie, kiedy i jakiego będę potrzebował auta. Zniżki i tak polecą po rodzicach jako współwłaściciele więc nawet diesel 1.9 zbytnio po kieszeni podczas ubezpieczania nie trzepnie, tylko gorzej jakby się coś zaczęło psuć
A ceny Leona z łódzkiego zaczynają się od ok. 13 tysięcy:
:: LINK ::
A zupełnie inna klasa aut. Jak nie będę potrzebował w najbliższej przyszłości, to wolę dopłacić i kupić raz a porządnie
I Leony z całej polski:
:: LINK ::
Oczywiście masa sprowadzanych i odpicowanych tylko na sprzedaż trupów, ale znalazłem przykładowo:
:: LINK ::
:: LINK ::
:: LINK ::

To jak mam dać 10 tys. na Ibizę, wolę zapolować na Leona. Mocniejszy, solidniejszy, lepiej wykonany. Tyle. Aha... wiem że okazje nie istnieją to więc spokojnie powybieram, bez pośpiechu.


............................................
Nie Wrz 25, 2011 10:56 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Piotrass
nocny_Gacek


Commander
::: 2500 :::
STEAM_0:1:164535
wiek: 40
Z samych fotografii za dużo się nie wywróży. Czasami widać, że np. świeci się lampa inspekcji serwisowej albo "check engine" i wtedy wiadomo, że można już sobie odpuścić oglądanie.

Co do przebiegu to należy przyjąć, że auto o napędzie benzynowym pokonuje rocznie ok. 15.000km, LPG 30.000km, Diesel min. 50.000km.

Natomiast jakiego modelu byś nie wybrał, czy Ibizę czy Leona ważne jest aby zabrać auto do sprawdzonego warsztatu aby tam mechanicy ocenili czy warto je kupić i co w nim jest do zrobienia. Bo nie oszukujmy się, że auto 10 letnie będzie w stanie "nic nie puka nic nie stuka"

Zapraszam też do zapoznania się z bardzo dobrze opisującym bolączki kupujących oraz super oferty sprzedających, blogiem "tylika" pod adresem :: LINK ::


............................................
Pon Wrz 26, 2011 6:38 am


•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Duszek
Random player ;)


Lieutenant
::: 1735 :::
STEAM_0:1:6791175
wiek: 36
Świetny blog, niby o wielu rzeczach człowiek zdaje sobie sprawę, ale dopiero po przeczytaniu można sobie uświadomić skalę tych zjawisk
Wybór padł na Leona 1.6 16V, ewentualnie 1.9TDI ale wolałbym benzynę, nie wiem czy będę jeździł tak dużo co diesel nakazuje
Oczywiście spokojnie coś wybiorę, mam zaufany serwis i stację diagnostyczną VW więc auto zostanie solidnie prześwietlone przez zaufanych ludzi. Niestety liczę się też z koniecznością drobnych napraw już w momencie kupna, chociaż im mniej wkładu finansowego tym lepiej
Piotras (ale cię wymęczę ) które z tych 1.6 warto brać? Które są 16 zaworowe? Oczywiście najprościej zajrzeć pod maskę, ale te wszystkie silniki mają około 100KM i czasem ciężko zweryfikować tylko na podstawie danych technicznych, jak zajrzeć nie można. Są jeszcze 1.6SR, to chyba jednostki 8v znane z Octavii i innych VW, nie wiem czy warto, bo niby wyraźnie słabsze od 16 zaworowych, a oszczędność żadna.
Także chwilę jeszcze poczekam i wezmę Leona, kiedy będzie trzeba. Fajne autko, znacznie lepiej wykonane i solidniejsze od Ibizy. No i nieco większe. Ale żeby nie było tak słodko - plastiki w środku to porażka - w drzwiach szczególnie - nie wiem czy to już cecha tych modeli, ale po prostu trzeszczą, nie do zniesienia. We wszystkich Seatach jakie widziałem. No żeby już w takich autach oszczędzano na plastikach w drzwiach


............................................
Wto Wrz 27, 2011 8:14 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Piotrass
nocny_Gacek


Commander
::: 2500 :::
STEAM_0:1:164535
wiek: 40
Jeżeli znajdziesz dwie identyczna auta, tak samo dobrze utrzymane to bierz 1.6SR do gazu, albo 1.6 16V na paliwo PB95.


............................................
Wto Wrz 27, 2011 9:35 pm


•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004