zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

Nakładanie pasty termoprzewodzącej



Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Mister
[anarchy|sq] Mister


Commander
::: 2739 :::
STEAM_0:1:6987721
wiek: 31
Ogólnie mam takie pytanie, bo mi na sercu leży że mogłem/mogę coś popsuć (mam bardzo ostrożna naturę, a pytać nigdy nie zaszkodzi).
Czyściłem sobie komputerek z racji tego, że coś tam się wieszał no i z przypuszczenia, że karta graficzna się przegrzewa, wziąłem się za nią.
Wykręciłem, odkręciłem radiatorek, oczyściłem z kilkucentymetrowych warstw kurzu no i... wziąłem się za czyszczenie starej pasty, w bardzo mało profesjonalny sposób ( z racji braku odpowiednich środków!), gdyż po nieudanym poszukiwaniu izopropanolu, oraz czegokolwiek innego, użyłem do tego po prostu suchej chusteczki, oczywiście bardzo delikatnie no i dość długo, by jak najdokładniej pozbyć się starej pasty. Następnie nałożyłem nową ( AG Silver 1G ), bardzo cieniuteńką warstwę (mam nadzieję że nie za cienka...) rozprowadziłem po całym kwadraciku, resztki dałem pod spód radiatora. No komputer działa, ale temp. karty sprawdzić nie mogę (chyba nie posiada czujnika, to jakiś wykastrowany 9800GT od jakiejś inno3d), po raz pierwszy rozkręcałem w ogóle kartę, i trochę się bałem że coś popsuję, więc podnieście mnie na duchu i powiedzcie że nic się nie popsuło i ... że zrobiłem dobrze; D

I czy jak powtórzę tę samą operację na procesorze (też nigdy tego nie robiłem), to czy powinno się również udać, czy mogę coś... spierdolić?

Nie gryźcie mnie za głupi temat mimo że pełno o tym w necie, przed wzięciem się do sprawy czytałem o tym parę godzin, ale jak pisałem na początku... mam bardzo ostrożną naturę, szczególnie że komputer jest za pieniądze mamuśki


............................................
Pon Paź 17, 2011 6:35 pm


•  Anarchy Squad
•  BORG Junior Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


kiniu


Chief Junior Grade
::: 426 :::
STEAM_0:1:9483690
wiek: 33
Pamiętaj, żeby warstwa nie była ani zbyt cienka ani zbyt gruba, ciężko dokładnie określić. My w robocie do lapków używamy Thermal Pad'ów(takie małe sylikonowe plasterki) które się nakleja na radiator i one same się dopasowują do rdzeni. Samą pastą jako tako ciężko coś popsuć, z doświadczenia w robocie wiem, że lepiej dać za mało lub wcale niż za dużo. Pamiętać trzeba żeby radiator dokręcać w miarę równomiernie i delikatnie.


............................................
Pon Paź 17, 2011 8:00 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


MEC
The Janitor


Captain
::: 3104 :::
STEAM_0:1:2431296
wiek: 42
nakładasz ziarenko wielkości połowy ziarnka grochu i rozklepujesz po całej powierzchni procesora. Pamiętaj jednakże, żeby nie pobrudzić żadnego innego komponentu, gdyż srebrne pasty mają fatalny zwyczaj przewodzenia elektryczności.


............................................
Wto Paź 18, 2011 6:28 pm


Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Mister
[anarchy|sq] Mister


Commander
::: 2739 :::
STEAM_0:1:6987721
wiek: 31
A czy usunięcie resztek starej pasty jest ważne? Chodzi mi o to czy powinienem starać się o choćby zwykły spirytus, ponieważ czyszczenie zwykłą chusteczką higieniczną (jak to zrobiłem na karcie graficznej) może być niebezpieczne?

Komputer po wyczyszczeniu karty działa od 2 dni i ani razu się nie zawiesił, więc jestem z siebie dumny ( ).
Procesor mi się ani trochę nie przegrzewa, więc racjonalnie myśląc nie warto jest mi igrać z "ogniem".
Jednak moja ciekawska natura pcha mnie do coraz to większego rozkręcania każdego elementu w środku pieca... ahhh... gdyby tylko to było za moje pieniądze...


............................................
Wto Paź 18, 2011 10:51 pm


•  Anarchy Squad
•  BORG Junior Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004