zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

anarchia a ssClient



Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 5 z 7
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Rozq
c18 | Sandra


Fleet Captain
::: 4183 :::
STEAM_0:1:13758117
wiek: 36
ja juz o to pytalem i chyba tylko rada ma dostep


............................................
Sro Cze 15, 2005 8:13 pm


•  BORG Member
•  Clan FoD & V.S.
•  Clan STORM
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Mider
Zasadzka


Fleet Captain
::: 4151 :::
STEAM_0:0:1039742
wiek: 54
Prawdę powiedziawszy nie widzę powodów, dla których tylko rada miała by mieć dostęp do tych plików.
Proponuję, żeby rada udostępniła zrzuty wszystkim.


............................................
Sro Cze 15, 2005 9:04 pm


•  Clan STORM
•  Juniors only
•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Brunon
The Stig


Vice Admiral
::: 6974 :::
STEAM_0:1:9958739
wiek: 41
A po co ?


............................................
Sro Cze 15, 2005 9:07 pm


•  100+ Club Member
•  Adults only
•  Clan STORM
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


jury
[BORG] Boq'ta


Commodore
::: 4674 :::
STEAM_0:1:227154
wiek: 48
Zasadzka napisał:
Proponuję, żeby rada udostępniła zrzuty wszystkim.

jestem za


............................................
Sro Cze 15, 2005 9:31 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


volcano
wredny ch*j


Commander
::: 2684 :::
STEAM_0:1:6840883
wiek: 39
Bolo napisał:
Zasadzka napisał:
Ręce mi opadają

Nie dziwie sie!
LUDZIE DO CH**** CIEZKIEGO CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM!
JESLI NIE ODPALILISCIE ssClienta TO ssServer WAS NIE DOTYCZY I FIZYCZNA NIEMOZLIWOŚCIA JEST ZEBYSCIE ODCZUWALI JAKIEKOLWIEK KONSEKWENCJE JEGO UZYTKOWANIA! - BO GO NIE UZYWACIE!!!
Przypominam że ssServer jest progrmem zewnętrznym i nie jest zainstalowany na serverze, jest zewnętrznym programem łaczącym sie z serverem zabierającym znacznie mniej zasobów niż HL guard np.
Jakoś na innych serverach nikt nie marudzi pomimo ssClienta w trybie req.
pozdrawiam

a jednak Bolo odkąd wszedł ssC serwer laguja ty oto ludziom, a więc po **uj się unosisz. Ty teraz nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. jest ssC na serwerze dużo osób skarży się na:
-spadek fps
-skoki pinga
coś w tym musi być, wejdź na serwer to sobie posłuchasz, jak BORG'i i nie tylko narzekają.

btw. ludzie którzy mają klienta też narzekają.


............................................
Sro Cze 15, 2005 9:38 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Moderatorzy
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Koshal
psilosophy


Lieutenant Junior Grade
::: 1054 :::
STEAM_0:0:3966473
wiek: 43
no dobra to i ja napisze cos od siebie.
niestety nie mialem mozliwosci dluzszego potestowania bo lapa polamana ale.. zainstalowalem i napisze jak jest u mnie

ad ping - u mnie faktycznie zaobserwowalem wzrost pinga. na ogol mialem 11-17, teraz blizej 30 i troche ponad i pojawily mi sie te cyferki w netgraphie przy fps'ie. czasem faktycznie jakby lekko przytykalo. lacze mam 2mega

ad fps - na malej mapce nie zauwazylem jakis drastycznych spadkow, trzymalo sie 100fps, ale na otwartych, duzych mapach gdzie spadalo mi do 60 teraz mialem fps w okolicach 30 a to juz kicha

generalnie jestem za jak najlepszym zabezpieczeniem przed padalami czituchami ale jezeli ma to jakos znacznie pogarszac komfort gry to moze jednak nie jest to idealne rozwiazanie.

tak jak napisalem wczesniej testowalem dosyc krotko, ale tyle zdazylem zauwazyc..


............................................
Sro Cze 15, 2005 10:17 pm


•  Adults only
•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Bolo
c18 | kaflara co niemiara


Fleet Admiral
::: 10823 :::
STEAM_0:0:9062538
wiek: 41
Zbanowany
volcano napisał:
a jednak Bolo odkąd wszedł ssC serwer laguja ty oto ludziom, a więc po **uj się unosisz. Ty teraz nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. jest ssC na serwerze dużo osób skarży się na:
-spadek fps
-skoki pinga
coś w tym musi być, wejdź na serwer to sobie posłuchasz, jak BORG'i i nie tylko narzekają.

btw. ludzie którzy mają klienta też narzekają.

Volcano miałem Cie ignorować wg twojego zalecenia, ale mi na to nie pozwalasz, napisałem JAK WIDAĆ - jeśli przeczyta się ze zrozumieniem
do ludzi którzy nie odpalili ssClienta (żalili się że z tagiem [NO-SSC] mieli spadki fps i zwiechy - czyli go nie odpalili) wiec jak moga miec przez niego zwiechy?
Dlatego też jeśli nie chce Ci się nawet zastanowić nad tym co napisałem to nie komentuj tego.
Zauwazyłem że ostatnio czitkom strasznie ssClient przeszkadza i psioczą jak sie tylko da - co złego to ssClient!
Tyle że zaczeli się poważnie plątać w zeznaniach i nawet nie odpalając ssClienta mają lagi i zwiechy fpsowe czy jeszcze inne...
I znowu przypominam że ssServer nie jest zainstalowany na serverze, ale tylko komunikuje się z serverem i mało tego, pochłania znacznie mniej zasobów niż jeden podłączony do servera użytkownik.
Koshal masz na otwartych przestrzeniach mniej fps bo tam wiecej textur grafika ma do liczenia i więcej graczy się przewija (wiecej modeli do liczenia). Do tego mówisz o nagłym (stałym) wzroście pinga, tyle że ssclient nie podejmuje żadnej ciągłej akcji a zdjęcie wysyła 15-20s z trnasferem 10Kb/s zdaje się albo jeszcze mniejszym i robi to raz na kilka minut (chyba 5 obecnie).
Tak więc głęboko wierzę że przez ssClienta masz stały wzrost pinga Bo to akurat niemożliwe bo połączenie ssClienta z ssServerem nie jest sesyjne ale raz na jakis czas nastepuje połaczenie z hostem z wybranego IP ktory zalogował się na początku gry.
Możecie pisać że się mądrzę, wygaduje głupoty itd... niema sprawy wisi mi to, ale jeśli już wymyślacie bajeczkę to zadbajcie o to żeby się chociaż kupy trzymała.
pozdrawiam


............................................
Czw Cze 16, 2005 12:10 am


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


M@d Bob


Lieutenant Commander
::: 2496 :::
STEAM_0:0:1818936
wiek: 59
Wydaje mi się, że nasze serwery cały czas coś kuleją i szukanie winnego w ssc chyba nie jest właściwe.
Wystarczy poczytać posty z ostatniego miesiaca, gdzie az roi sie od skarg na ping, lagi, spadek FPS itd.......
Jeżeli ta aplikacja w jakiś sposób nie obciąża samego serwera gry, to nie mając jej zainstalowanej/uruchomionej, fizyczną niemożliwoscią jest spadek parametrów gry...
Chyba, że ona w jakiś sposób "spowalnia" sam serwer gry- tego nie wiem.

Ja tam ostatnio zanotowałem spory wzrost skilla i zajmuje wyższe miejsca w tabeli wyników
A że mi laguje (?), lagowało i zacinało jeszcze zanim był ssc ...
:szlug:

UPDATE:
Jest zresztą prosty sposób na sprawdzenie.
Niech kilka osób narzekających na ssc zrobi sceenshoty swoich obecnych parametrów bez właczonego ssc i prześle na Board.
Nastepnie właczy ssc i zrobi screenshoty i przesle na Board.
Nastepnie wyłączmy na 1 dzień ssc i niech zrobią znowu screenshoty ...
:zieeew:


............................................
Czw Cze 16, 2005 1:42 am


•  Adults only
•  BORG Member
•  Clan STORM
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


markooff
[Unimatrix|sq] ZajceW


Rear Admiral
::: 6013 :::
STEAM_0:1:8071246
wiek: 106
Cytat:
połączenie ssClienta z ssServerem nie jest sesyjne ale raz na jakis czas nastepuje połaczenie z hostem z wybranego IP


No nie do konca sie z Toba moge zgodzic, bo:
1) polaczenie ssc to polaczenie TCP a wiec jako takie ma swoje wyznaczone z gory specyfikacja protokolu timeouty
i tak (skracajact oco nieistotne) kiedy juz mamy transwer danych
polaczenie jest w stanie ESTABLISHED / ASSURED i w takim moze przebywac bez rozlaczania (jesli nie nastapi seria pakietow FIN/ACK , ACK ) do 5 dni , po ktorych jest automatycznie zamykane. To mowi specyfikacja TCP.
2) Nawet jesli wystapi ciag pakietow konczacych polaczenie to i tak nie nastepuje nigdy rozlaczenie i zamkniecie sesji od razu. Polaczenie przechodzi bowiem w stan TIME_WAIT ktory defaultowo trwa 2 minuty. Dopiero potem moze zostac finalnie zamkniete i wymazane z tablic routingu.

Wniosek - polaczenia TCP sa podtrzymywane , chyba ze istnieje koniecznosc ich zdecydowanego zamniecia, co tez nie odbywa sie od razu.
Polaczenia UDP roznia sie oczywiscie od TCP - tutaj ASSURED ma timeout 180 sek ( a nie 5 dni) Oczywiscie chodzi tu o samo zachowanie sie warstwy sieci (3 w modelu OSI) a nie timelimity poszczegolnych aplikacji (czyli warstwy 5).

Czemu o tym pisze? Ano temu ze tak naprawde jesli co pare minut nastepuje zrzut screena to najwygodniej jest klientowi podtrzymywac polaczenie TCP z serwerem i co jakis czas wysylac mu tylko dane, niz laczyc sie , potem czekac na rozlaczenie i znowu. I tak sie pewnie dzieje w przypadku SSC...

Niemniej jesli polaczenie (jakies) jest podtrzymywane, to nie znaczy wcale ze plyna nim jakies dane ... Moze sobie po prostu "byc" i czekac na zadanie wysylania/odbioru danych. Obsluga takich polaczen nie zabiera prawie nic z "mocy przerobowej" jaka dysponuje wspolczesny PCet
Przykladowo Komputer PC z systemem Unix-like (np. linux) posiadajac 256 MB RAMu moze obsluzyc 16376 polaczen w stanie ASSURED naraz...
A to cholernie duzo A nie zapominajmy ze w Windowsach NT (i pochodnych) obsluga stosu TCP zostala zywcem wzieta (nie napisze zerznieta ) z BSD ...

A wiec , nie ma zadnych powodow sadzic zeby polaczenie (samo polaczenie serwera z hostem zabieralo komus jego cenne fps'y

Dla niedowiarkow, moge podac ze grywajac czesto ostatnimi czasy w CSa
miewam jednoczesnie po pare- parenascie pootwieranych polaczen typu SSH na rozne serwery ktorymi sie piekuje (a wiec takich ktorymi plyna caly czas male pakiety). I nie odczuwam wcale spadku predkosci, ani wzrostu pinga (jakktos chce moge ciepnac zrzut z ip_conntracka routera w mojej sieci)

Pozdrawiam


............................................
Czw Cze 16, 2005 4:20 am


•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Nie mam zadnego odpalonego programu sieciowego, kontrolki na firewallu na taskbarze sa pogaszone. Odpalam SSC lacze sie i kontrolki w kolko migocza. Mimo, ze nie gram ani w CS-a ani nawet nie mam odpalonego Steama. Czyli program cos tam sobie przesyla.

Wczoraj gralen na Anarchii przy wlaczonym SSC. Czulem, jak gra czesto szarpalo. Zrobilo mi w sumie 20 screenow a szarpalo non stop. Gram na Anarchii na tyle dlugo, ze wyczuwam to bezwiednie. Inni gracze tez sie skarzyli i chyba nie bylo ani jednego gracza, ktory by tego nie odczul. Narzekal Klopl, Ciachoo, Ginaw, Lolus, Hot, Don Juan i jeszcze kilku starych bywalcow.

Anarchia to serwer, gdzie sie grywa mapy typu DM. Wiele z nich wystarczajaco obciaza serwer, kiedy na jednej malej mapce w jednej chwili widzisz kilka osob. Wiele z nich i bez SSC sa fpsozerne. Poza tym jest jeszcze wlaczony alltalk i leci muza, co dodatkowo obciaza lacze serwera. SSC raczej swojego zadania na Anarchii nie spelnia. Przy tak szybkiej rozgrywce nawet cheater w kolko dostaje od kogos w dupe zza winkla lub w plecy. Tam sie ginie ekspresowo.

Dlatego prosze o odciecie Anarchii od tego pluginu. Sondy dawal nie bede, bo nie interesuja mnie glosy ludzi, ktorzy nawet tam nie grywaja. Sprawy Rada tez nie musi rozpatrywac Rada, bo tez z Rady to grywa na Anarchii moze polowa. Wystarczyl mi ogolny nastroj i zdanie ludzi na serwerze podczas gry. I nie wystepuje tu z jakas propozycja do przedyskutowania. Po prostu prosze o wylaczenie tego na Anarchii.


............................................
Czw Cze 16, 2005 6:34 am


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Rozq
c18 | Sandra


Fleet Captain
::: 4183 :::
STEAM_0:1:13758117
wiek: 36
good:)


............................................
Czw Cze 16, 2005 7:01 am


•  BORG Member
•  Clan FoD & V.S.
•  Clan STORM
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Piotrass
nocny_Gacek


Commander
::: 2500 :::
STEAM_0:1:164535
wiek: 40
Nareszcie rozsądna decyzja :jaaasne:


............................................
Czw Cze 16, 2005 10:46 am


•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Clan bulkowySKY
•  L4D Survivors
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Bolo
c18 | kaflara co niemiara


Fleet Admiral
::: 10823 :::
STEAM_0:0:9062538
wiek: 41
Zbanowany
n/c - wyłaczcie, a będzie to samo.
pozdrawiam


............................................
Czw Cze 16, 2005 12:39 pm


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Koshal
psilosophy


Lieutenant Junior Grade
::: 1054 :::
STEAM_0:0:3966473
wiek: 43
no nie wiem bolo.. ale jak pisalem.. testowalem tylko chwile wiec moze mi sie wydawalo i zasugerowalem sie wypowiedziami innych. moze jest inny powod, ping mam wiekszy.. ale nie skaczacy


............................................
Czw Cze 16, 2005 2:03 pm


•  Adults only
•  Clan bulkowySKY
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


markooff
[Unimatrix|sq] ZajceW


Rear Admiral
::: 6013 :::
STEAM_0:1:8071246
wiek: 106
Ja mam zawsze wiekszy jak moja kochana siec zacznyna przezywac oblezenie i zdecydowany wzrost aktywnosci userow Widac to od razu (Karbi nie mogl mnie pare dni temu nozem nawet trafic , bo "mu lagowalem" I dzialo sie to bez ssc. On tu nie ma nic (w moim przypadku )do rzeczy. Osobiscie mnie wali co z tym zrobia ,bo i tak nie uzywalem nie uzywam i nie mam zamiaru uzywac zadnych "dopalek" poza Coca-Cola :devil:.Pisze by dac swiadectwo
:

Pozdrawiam


............................................
Czw Cze 16, 2005 2:08 pm


•  UnimatriX Squad
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 5 z 7
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004