zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

Mapka de_borg - dyskusja



Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 7
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Dyskusja na temat tworzenia mapki de_borg
Z newsa na naszej stronie internetowej...


Rozmawiałem dzisiaj z tofifem. Otóż ma on kolegę, który byłby chętny zrobić dla nas mapkę w klimatach BORG. Na robieniu mapek się zna, niestety trzeba ustalić wytyczne, jak taka mapka by była zbudowana, jaki¶ plan, oraz tekstury. Ogólnie jak by ona miała wygl±dać i w jakich być klimatach.

Moja propozycja jest następuj±ca. Pamiętacie może mapkę de_747? Rzecz się dzieje we wnętrzu lec±cego Boeinga. Jest tam takie pomieszczenie na dole w ładowni, gdzie obie strony zaczynaj±. ¦ciany, to pl±taniny rur, jakie¶ leż±ce skrzynie metalowe i inne klamoty. Można wej¶ć do góry do kanału wentylacyjnego. W naszej mapce klimaty podobne. Zbudowana w formie sze¶cianu z kilkoma pomieszczeniami. Zarówno chodzimy w poziomie jak i w pionie po rozmaitych systemach drabinek. Mapka zatem nie byłaby płaska. Raczej co¶ jak w de_rats_2001. Gra by się toczyła we wnętrzu Sze¶cianu. ¦ciany to pl±taniny rur, za którymi prze¶wituje kosmos. Jako tło. A w kosmosie widać inne lec±ce sze¶ciany (oczywi¶cie statyczne bitmapki). Zaczynamy w dwóch kolejnych końcach, ze dwa bobsajty czyli miejsca, gdzie należy zdetonować bomby aby wysadzić Sze¶cian. O¶wietlenie ciemne, gdzieniegdzie zielonkawe po¶wiaty i ¶wiatła padaj±ce z terminali komputerów. Systemy wentylacyjne też mile widziane, choć trudne do zbudowania. Mog± też być korytarze między pomieszczeniami, na wzór tych z wnętrza Hadley (opuszczona baza w filmie ALIENS). My w korytarzach chodzimy po kratach, wszędzie slychać głuchy odgłos łażenia po kratach. Wzdłuż ci±gn± się jakie¶ rury i kable.

Słabo pamiętam jak wygl±da wnętrze Sze¶cianu BORG, ale tak to sobie mniej więcej wyobrażam. Zrobienie mapki jest całkowicie realne, ale go¶ć potrzebuje od nas solidnych materiałów. Musimy mu dostarczyć wszystkiego, co jest potrzebne aby wiedział jak zrobić tę mapę. Zdjęcia wnętrz Sze¶cianu BORG, tekstury które by wykładały mapę, plan pomieszczeń i całej mapki, speeche (z tym najmniejszy problem), jakie¶ loga, wzory terminali komputerów na tekstury. Słowem wszystko z czego można mieć wizję zrobienia mapki oraz czym wyłożyć tę mapkę. Sam temu nie podołam. Nie ma na to fizycznych możliwo¶ci. Za mało widziałem filmów z udziałem BORG, ciężko mi to sobie tak napisać i wymy¶lić. Potrzebuję pomocy ludzi zamiłowanych w Star Trek. Którzy dysponuj± jakimi¶ fotkami wnętrza Sze¶cianu BORG. Ja nic takiego nie znalazłem w Sieci. Może macie jakie¶ kolekcje na dyskach albo znacie linki gdzie to jest. Mam kupę linków stron o BORG, ale praktycznie na żadnej nie ma tego, co nas interesuje. Zatem... Pomóżcie. Chcecie własn± mapkę? Ciekaw± mapkę w naszych klimatach? Pomóżcie, bo sami z tofifem i jego koleg± nie damy rady.



Zapraszam do pomocy...
Uwaga! Temat pod ¶cisł± moderacj± tematyczn±!



Ostatnio zmieniony przez Karbulot dnia Czw Maj 15, 2003 12:26 am, w całości zmieniany 1 raz

............................................
Pią Gru 06, 2002 3:06 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Assimilated One


:: :::

Jaka rozdzialka ma byc tych texturek ? :devil: :szlug:


............................................
Pią Gru 06, 2002 8:18 pm


Odpowiedz z cytatem




DiThor
QueeN


BORG Moderator
::: 1803 :::
STEAM_0:0:3478627
wiek: 117
tyle ile ci sie zmiesci na tym LCD 19"


............................................
Pią Gru 06, 2002 8:21 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Gość


:: :::

1600 x 1200 ?? :devil:

Spoko pomysl z mapka


............................................
Pią Gru 06, 2002 8:43 pm


Odpowiedz z cytatem




Master


:: :::

pomysl jest spox warto sprubowac ... c hyba .. lol


............................................
Pią Gru 06, 2002 8:50 pm


Odpowiedz z cytatem




Gość


:: :::

Witam Wszystkich. Otóż to ja rozmawiałem z tofifem o tej mapce, tzn on ze mna i to ja mam podj±ć się jej wykonania.Jednak dawno nie ogl±dałem Star Trek, więc nie bardzo wiem jakie to sa klimaty.Łatwiej jest tworzyć co¶ co można zobaczyć.Dlatego jeżeli macie jakie¶ linki do miejsc np gdzie można zobaczyć te sze¶ciany borg itd to piszcie tu na formum.Co do teksturek to nie ma znaczenia w jakiej będ± rozdzielczo¶ci, zreszt± nie musza to być gotowe tekstury, wystarczy ze będzie grafika z której można co¶ wyci±ć.Napewo przydatne będ± różne loga Borg itp. Jedno jest pewne im wiecej materiału tym większa szansa na lepsza mapkę. Jeżeli chcecie zobaczyć pare moich mapek to zapraszam na strone http://ntech.4me.pl.Pozdrawiam Andzrej


............................................
Pią Gru 06, 2002 9:05 pm


Odpowiedz z cytatem




Assimilated One


:: :::

Dithur mial jakies linki, nawet ich sporo. Do mapek itp...


............................................
Pią Gru 06, 2002 9:36 pm


Odpowiedz z cytatem




Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Spoko Andrzej. Podziwiam to co robisz, honorowe czlonkostwo w BORG da sie zalatwic. A jesli chodzi o materialy, to jestesmy "lajkoniki" w tej sprawie. Nikt z nas nigdy nie robil mapy (oprocz Verniego, ale cholera go tam wie ), wiec nie wiemy co jest konkretnie potrzebne i w jakich formatach. Ja ten projekt sobie wyobrazam z jednej strony bardzo wyraznie, ale tylko w glowie. Ciezko mi to przedstawic na pismie czy grafice. Nie kumam tego, ja sie param grafika dwuwymiarowa a nie 3D. Ale postaram sie byc pomocny jak tylko moge. Zrozumcie, fajnie jest miec wlasna mape. Mape ktora stworzylismy dla BORG. W naszych klimatach. Na pewno wielu bedzie na nia narzekalo, ale to nie dlatego ze slaba, tylko w BORG nadal jest wielu graczy, grajacych wedlug schematu dust -> actec -> cala reszta.


............................................
Pią Gru 06, 2002 9:38 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


sadzik
c18 | Keyra


Rear Admiral
::: 5625 :::
STEAM_0:1:1648713
wiek: 25
:: LINK ::

tam troche znalazlem jak to wyglada w srodku i na zewnatrz


............................................
Pią Gru 06, 2002 10:05 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Junior Member
•  BORG Member
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


vernom


Lieutenant Junior Grade
::: 1010 :::
STEAM_0:0:276476

Karbulot napisał:
Spoko Andrzej. Podziwiam to co robisz, honorowe czlonkostwo w BORG da sie zalatwic. A jesli chodzi o materialy, to jestesmy "lajkoniki" w tej sprawie. Nikt z nas nigdy nie robil mapy (oprocz Verniego, ale cholera go tam wie ), wiec nie wiemy co jest konkretnie potrzebne i w jakich formatach. Ja ten projekt sobie wyobrazam z jednej strony bardzo wyraznie, ale tylko w glowie. Ciezko mi to przedstawic na pismie czy grafice. Nie kumam tego, ja sie param grafika dwuwymiarowa a nie 3D. Ale postaram sie byc pomocny jak tylko moge. Zrozumcie, fajnie jest miec wlasna mape. Mape ktora stworzylismy dla BORG. W naszych klimatach. Na pewno wielu bedzie na nia narzekalo, ale to nie dlatego ze slaba, tylko w BORG nadal jest wielu graczy, grajacych wedlug schematu dust -> actec -> cala reszta.


zaraz ci strzele w gupi leb:P a propo to materialy moge przeslac
a nie robie mapki bo nie mam kufa czasu dajcie kogos kto mnie odciazy


............................................
Pią Gru 06, 2002 11:27 pm


•  Adults only
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Gość


:: :::

Co do materiałów to możecie wrzucać na skrzynke ahrycyk@o2.pl nieprzejmucie sie formatem plikow, najwzniejsze zeby bylo tam najwiecej scian, ekranow itp a jak najmniej postaci wkoncu one nas nie interesuja Pozdrawiam Andrzej


............................................
Pią Gru 06, 2002 11:45 pm


Odpowiedz z cytatem




Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Ta witrynka co sadzio dal linka jest spox. Fotki wprawdzie podlej jakosci, ale oddaja wyglad wnetrza Szescianu. Juz wybralem kilka i wyslalem Andrzejowi. A na ich podstawie przyjrze sie scianom i porobie jakies texturki. Albo lepiej bedzie cos dopasowac, bo ciezko zrobic fotorealistyczne texturki. Na tym trzeba sie znac, bo w przeciwnym razie mapka wyjdzie zbyt strylna.


............................................
Pon Gru 09, 2002 12:41 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Gość


:: :::

jakbym mial jakis odcinek stara na kompie to byscie mieli czad dzwieki do tego, ale nigdy nawet nie widzialem zadnego odcinka z szecianem borga takze nic na razie nie zrobie. Ewentualnie jakies sekwencje dzwiekowe ktore mogłbym przerobic lub pociac moglibyscie podrzucic do mnie na skrzynie. madshadow@go2.pl


............................................
Pon Gru 09, 2002 3:50 pm


Odpowiedz z cytatem




Gość


:: :::

btw... pomysl mapki jest zajebisty - tez potrafie ja sobie wyobrazic ... a do tego na poczatku walnac jeszcze borgspk który jest na hub 1 - takie wprowadzenie do klimatu Mapka powinna byc wizytówk± BORG - poszukam czegos na necie o tych szescianach. To musi być dobrze zrobione bo bedzie - mozna tak powiedziec - wyznaczało w pewien sposób nasz status jaaasne


............................................
Pon Gru 09, 2002 3:54 pm


Odpowiedz z cytatem




Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Wyslalem pierwsze screeny Andrzejowi, on cos podeslal. Zatem powoli dzialamy. Wiem co trzeba i jak to mniej wiecej zrobic. Problem w tym, ze musze mu naszkicowac model mapki. Czyli innymi slowy rozklad pomieszczen itd. Tu moga byc problemy, nie bawilem sie w te sprawy. Na pewno zrobie to na papierze i zeskanuje. Ale wymyslec ciekawa mapke to sztuka. Moze macie jakies pomysly?

Aha, tofif mi pokazal mapki zrobione przez Andrzeja. Sam ogladalem pare screenow. Powiem jedno, to nie jest jakis tam amator. Mapki robi fantastyczne, zatem cos mi sie wydaje, ze bedzie co rozkminiac i nikt nie bedzie narzekal.


............................................
Pon Gru 09, 2002 4:46 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 7
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004