zaprzyjaznione fora                    

forum teczowe nutki   •                 
forum anarchy squad   •                 
forum unimatrix squad   •                 
forum serwera unimatrix   •                 
the foto borg collective   •                 
 
Index Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Nasza strona  
 

Nowa karta gtraficzna i CS



Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1

dEx


Rear Admiral
::: 5659 :::
wiek: 43
Zbanowany
Witam. Od dnia wczorajszego jestem "szczęśliwym" posiadaczem nowej katry graficznej - Radeona X700 PRO 250 MB \ AGP. Do pełni szczęścia brakuje mi bezproblemowego działanie CS'a. Niestety doświadczam "rwania" grafiki i klatkowania w obu trybach graficznych (D3D i OpenGL). W czasie gry, gdy patrzę na ściany, wyraźnie widzę przeskoki. Na mojej poprzedniej - o wiele słabszej kracie graficznej - tj. GF4 Ti 4200 128 MB nie miałem żadnych problemów, podobnych do tych obecnych. Cóż mogę dodać więcej... Nowa karta działa na najnowszej dostępnej wersji Catalystów, standardowych ustawieniach graficznych. Sam CS działa w rozdzielczości 1024*768\32. Według wskazań, które pojawiają się po wpisaniu komendy "net_graph 3" mam ~100 klatek na sekundę. W czym więc tkwi problem? Czyżby była jakaś opcja, która przeszkadza? Może coś trzeba włączyć\wyłączyć? Sam nie wiem - nie miałem wcześniej styczności z tymi kartami. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.


............................................
Czw Sty 19, 2006 2:07 pm


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Bolo
c18 | kaflara co niemiara


Fleet Admiral
::: 10823 :::
STEAM_0:0:9062538
wiek: 41
Zbanowany
koffanie wytestuj właczanie/wyłaczanie synchronizacji pionowej i przerzuć sie na OpenGL. Tam we własciwościach sterowników sprawdz jak sie przedstawia sprawa ilości pamieci przeznaczonych na teksturki i te wszystkie alaysingi itd...
Może być też dupa z płyta... Być może się dławi przy lepszej karcie i nie wyrabia...
Zobacz benchmarkiem jak grafa działa na róznych trybach...
pozdrawiam


............................................
Czw Sty 19, 2006 2:17 pm


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Generalna zasada jest taka, ze po zmianie karty powinno sie przeinstalowac Windows. Zwlaszcza, jesli wymieniles GeForca na Radka.


............................................
Czw Sty 19, 2006 2:18 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


dEx


Rear Admiral
::: 5659 :::
wiek: 43
Zbanowany
Bolo napisał:
koffanie wytestuj właczanie/wyłaczanie synchronizacji pionowej i przerzuć sie na OpenGL.


Cały czas gram (i grałem) na OpenGL. W D3D na nowej karcie strasznie klatkuje i urywa dźwięki. Co do reinstalowania Windowsa, nie mam zamiaru tego robić. Z prostej przyczyny. Płynność działania jednej gry nie jest tego warta. Wszystkie pozostałe gierki, które sprawdzałem i benchmarki śmigają aż miło patrzeć. Nie będę dla jednej gry stawiał na nowo całego systemu i grzebał się na nowo z całą konfiguracją. Prędzej skasuje Steama jak jeszcze bardziej mnie wkurwi działanie CS'a. Zaraz sprawdzę jeszcze synchronizację pionową - być może faktycznie tu tkwi problem.

Pozdrawiam.


............................................
Czw Sty 19, 2006 2:44 pm


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Bolo
c18 | kaflara co niemiara


Fleet Admiral
::: 10823 :::
STEAM_0:0:9062538
wiek: 41
Zbanowany
Jeśli to nie pomoże spróbuj zjechać CSa do absolutnego minimum jeśli chodzi o ustawienia detali, rozdziałke daj 800x600 itd...
Zobacz jak wtedy bedzie chodziło.
Jeśli nie pomoże przeinstaluj steama. Ale ja bym jeszcze benchmarkiem sprawdził...
np cudowna płyta karbiego ma AGPx4, ale benchmark nie pokazuje AGPx4 ale AGPx2 bo płyta transmisji nie wyrabia
pozdrawiam


............................................
Czw Sty 19, 2006 2:57 pm


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email


dEx


Rear Admiral
::: 5659 :::
wiek: 43
Zbanowany
Wiesz, może troche spanikowałem. W sumie naprawdę nieźle działa. Nie ma opóźnień, tylko patrząc na ściany ma się wrażenie, że trochę "rwie". Prawdziwy Sajgon jest w trybie D3D, w OpenGL jest znośnie - da się grać. Także przeboleć to można. W opcjach niewiele będę zmieniał. Poczekam aż będziesz w Wawie po mojego GF-a - usiądziesz i sprawdzisz co i jak. Moja wiedza informatyczna nie jest na tyle obszerna, żeby bawić się zaawansowanymi opcjami karty. Wina może leżeć też po stronie samego CS'a. W każdym razie jestem cierpliwy, także zaczekam na Ciebie. :jaaasne:

Pozdrawiam.


............................................
Czw Sty 19, 2006 3:03 pm


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Karbulot
Chief O'Brien


Administrator
::: 33327 :::
STEAM_0:1:204232
wiek: 54
Rozjezdzanie scian to chyba efekt wylaczonej synchronizacji pionowej.


............................................
Czw Sty 19, 2006 3:56 pm


•  100+ Club Member
•  Administracja
•  BORG Elite Member
•  BORG Member
•  Dyplomowany Karbowłaz
•  Head Admini
•  Kompoty
•  L4D Survivors
•  Moderatorzy
•  Sztab BORG
•  Tęczowe Nutki Member
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


dEx


Rear Admiral
::: 5659 :::
wiek: 43
Zbanowany
Karbulot napisał:
Rozjezdzanie scian to chyba efekt wylaczonej synchronizacji pionowej.


Gdzieś mi się przewinęła ta opcja, a teraz jak na złość nie mogę się jej doszukać.

EDIT:

Dobra, znalazłem i włączyłem. Efekt: totalna zmiana na lepsze. :jaaasne: Wreszcie działa tak, jak powinno, żadnych szarpnięć, urwań, itp. No, to jestem już happy. Dzięki za pomoc Karbi!

Zamykam.


............................................
Czw Sty 19, 2006 4:13 pm


•  Clan STORM
•  Cytrynka18
Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość


Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach









Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004