Słuchanie radia internetowego w dzisiejszych czasach jest naprawdę bardzo łatwe i nie wymaga dużej znajomości kom- putera. Obecne oprogramowania są coraz przyjaźniejsze w obsłudze, coraz więcej też programów umożliwia słuchania muzyki z Internetu w trybie on-line.

W celu uruchomienia naszej audycji wystarczy mieć program Winamp z otwartm wyjściem do In- ternetu. Oczywiście są inne lepsze i gorsze prog- ramy do słuchania radia internetowego. Są także prawdziwe kombajny, chociażby takie jak słynny iTunes. Służą one jednak do zaawansowanych stacji radio- wych, na potrzeby Radia BORG fm w zupełności wystarczy Winamp. Jest to program darmowy, łatwy w obsłudze i na pewno większość z Was posiada go zainstalowanego na swoim dysku twardym, gdyż należy do tych najpopularniej- szych "samograjów" komputerowych. Jeśli nie posiadasz programu Winamp, ściągnij go ze strony jego twórców, zainstaluj i gotowe. Instalacji dokonujesz za pomocą instrukcji jego twórców. Musisz pamiętać, że jeśli posiadasz zainstalo- waną i aktywną zaporę ogniową (firewalla), musisz zezwolić programowi Winamp na łączenie się z Internetem.

Zakładamy, że doskonale dasz sobie radę z konfiguracją prog- ramu Winamp. Jeśli chcesz rozpocząć słuchanie naszego radia, wystarczy kliknąć na ikonkę głośniczka pod menu głównym podpisaną uruchom radio, lub kliknąć tutaj (to jest ten sam link). Twoja przeglądarka zapyta wtedy, co chcesz zrobić z ściąganym plikiem listen.pls. Klikasz wtedy otwórz za pomocą i wybierasz Winamp. Zresztą Twoja przeglądarka sama powinna wybrać program Winamp do otwarcia tego pliku. Możesz także zapisać ten plik na dysku i za jego pomocą uruchamiać naszą stację bez potrzeby odpalania przeglądarki internetowej.

Po uruchomieniu pliku, Winamp sam rozpocznie po chwili od- twarzać audycję. Można także wpisywać adres stacji bez- pośrednio do Winampa, w tym celu należy go uruchomić, włączyć kombinację klawiszy CTRL + L i wkleić poniższy link:

http://fasterspeed.de:8000/

A następnie cieszyć się słuchaną audycją radiową. Jak widzi- cie, słuchanie jest niezwykle proste, zatem życzymy Wam bezproblemowego słuchania naszych audycji.

Poradnik opracował:
K A R B U L O T

 
 
Prezentowana tutaj muzyka służy jedynie celom promocyjnym
The BORG Collective - All Rights Reserved - (C) BORG 2002-2003
BORG and Star Trek are Trademarks of Paramount Pictures
WWW Design by Karbulot, Prowadzenie by k4be