BORG ma ju 8093 dni
 
 
as_dolomiten
Szczyt we włoskich Dolomitach
Bruder D
3.48 MB
6.59 MB
14
 
 
   Dolomity to pasmo górskie znajdujące się we Włoszech, w Alpach Wschodnich, rozpościerające się miedzy dolinami Piawy i Adygi. Znane ośrodki sportów zimowych zachęcają do odwiedzenia tych okolic, więc turystów nie brakuje. Właśnie w jednym z tego typu ośrodków znalazł się niejaki B.D. Nieznana grupa terrorystyczna, która odcięła główną trasę powrotną, wysadzając drogę na dół, czyha na jego życie. Lokalne służby bezpieczeństwa, które szczęśliwie znalazły się we właściwym miejscu, mają za zadanie eskortować VIP-a aż do gondoli, która zwiezie go w bezpieczne miejsce. Oczywiście nie będzie to takie łatwe, zważając na to, że terroryści zadomowili się w jedynym budynku w okolicy i obstawili wszystkie drogi ucieczki.
   as_dolomiten, pomimo tego, że należy do nielubianego zbytnio rodzaju map (assassination), wydaje się być ciekawym sposobem na rozgrywkę. Mapę dobrze opracowano pod względem graficznym. Odpowiednie tekstury sprawiają, że czuć klimat alpejskich szczytów, a dołączone przez autora dodatkowe modele (m. in. buszująca po lesie sarenka) wprowadzają miły element obcowania z naturą. Mocnym elementem jest również płynący potok, który tworzy uspokajającą (jak na mapę do Counter-Strike'a) atmosferę.
   Interaktywność mapy może nie należy do najwyższych w swojej klasie, ale nie można też jej wiele zarzucić. Kilka miejsc, które pod naporem ognia rozpadają się na kawałki, sprawuje się dobrze. Szklane okna w budynku również rozbijają się tak, jak powinny i ustępują miejsca pędzącym, żądnym krwi kulom. Niestety grająca z odbiornika telewizyjnego muzyka jest obowiązkowa, bo sam odbiornik wykonano chyba z tytanu - nic go nie rusza. Zapewne dlatego, że reklamuje inne mapy autora. :) Na szczęście krótki kawałek, dobiegający z jego wnętrza, bardziej wpada w ucho, niż wykonanie operowe na cs_italy.
   Sama mapa rozmiarami nie powala, można by ją nawet zaliczyć do map małych. Pomimo tego, gra się przyjemnie, nawet przy większej ilości osób. Dobre rozplanowanie przestrzenne powoduje, że jest sporo miejsc, w których można się schować, przeczekać co gorętsze momenty rundy. Dach budynku stanowi ciekawe pole do potyczek, terroryści mają z niego widok na większość ważnych miejsc na mapie. W tym momencie ujawnia się chyba jedyny mankament testowanej mapy. Niestety nie jest ona do końca wyrównana. CT będzie miało nie lada orzech do zgryzienia, jeżeli napotka na zgraną drużynę przeciwników.
   Recenzowana mapa z pewnością wybija się z tłumu, jeśli chodzi o tryb gry assassination. Nie jest to dzieło idealne, ale posiada odpowiedni klimat, a grywalność również stoi na wysokim poziomie. Nie pozostaje mi już chyba nic innego, jak w tym momencie zachęcić do ściągnięcia as_dolomiten i rozkoszowania się świeżością górskiego powietrza. :)
   Jeszcze jedna sprawa techniczna. Chociaż w informacjach podałem, że nie ma overview i waypointów do POD-Bota, to sytuacja ma się trochę inaczej. Mapa, którą pobrałem ze strony wymienionej w linkach do ściągania, faktycznie nie posiadała pliku z podglądem z lotu ptaka. Jednak napotkałem się również na wersję w mappackach, która ów plik posiada. Jeśli zaś chodzi o boty, to standardowo nie ma waypointów, ale bez problemu ze strony autora można ściągnąć pack do POD-Bota z obsługą stworzonych przez niego map.
 
 
 
• cstrike\gfx\env\dolo_bk.tga
• cstrike\gfx\env\dolo_dn.tga
• cstrike\gfx\env\dolo_ft.tga
• cstrike\gfx\env\dolo_lf.tga
• cstrike\gfx\env\dolo_rt.tga
• cstrike\gfx\env\dolo_up.tga
• cstrike\maps\as_dolomiten.bsp
• cstrike\maps\as_dolomiten.txt
• cstrike\models\dolo_gondel.mdl
• cstrike\models\dolo_kamin.mdl
• cstrike\models\dolo_reh.mdl
• cstrike\models\dolomiten.mdl
• cstrike\sound\ambience\tjbr_dolo.wav
• cstrike\as_dolomiten.wad
 
 
rain
 
NIE
TAK
NIE
MAŁA
DZIEŃ
ŚREDNIE
ŚREDNIE
NIE
 
 
 
The BORG Collective - All Rights Reserved - (C) 2002-2009
BORG and Star Trek are Trademarks of Paramount Pictures
WWW Design by Karbulot, PHP by Holyboy and Mientus^