BORG ma ju 6146 dni
 
 
cs_mga
Małpi gaj po polsku
34
595 kB
1.60 MB
2
 
 
   Czym jest MGA? Otórz pod tajemniczym skrótem MGA kryje się po prostu Małpi Gaj wersja A. Autor ukrywający się pod nikiem 34 pisze, że mapa ukazuje kompleks budynków o przeznaczeniu biurowym, usługowym itp. A  celem rozgrywki CT jest uwolnienie zakladników ukrytych w bydynkach lub na nich. Tak więc fabuły na tej mapie nie ma. Mapa została stworza na indywidualne potrzeby autora, potrzebował małej mapy do szybkiej rozgrywki, a że takiej nie mógł znaleść, to sobie taką stworzył.   Na mapie wbrew słowom twórcy znajdziemy wszystko, czołg, beczki, skrzynie, czy choćby londowisko dla śmigłowców na dachu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt iż miały to być budynki o przeznaczeniu biurowym. Dla mnie zatem takie elementy nie pasują zupełnie do tego typów budynków. Jednak nazwa mapy jest adekwatna do tego co znajduje się na mapie. Mapa to taki CSowy groch z kapustą. Znaczna część elementów znajdujących się na mapie to prefaby, czyli gotowe obiekty, które się tylko umieszcza na mapie. Nie potępiam tego, że używa się takich gotowców, jednak te użyte na tej mapie momentami nie pasują, jak chociażby czołg czy amfibia. Nie pełnią żadnej roli, a walor upiększenia jest wątpliwym walorem. Widząc mapę ma się wrażenie chaosu, w każdym niemal miejscu są elementy zupełnie nie pasujące do lokacji. O dźwięku nic nie napiszę, bo go po prostu nie ma. Jedyne co będziemy słyszeć to strzały z broni, czy kroki.
   Rozgrywka na mapie może być ciekawa, pod warunkiem, że ma się ciekawych przeciwników. Mapa za względu na swoją konstrukcje, umożliwia atakowanie się stron z różnych kierunków. Dostępne są kanały, którymi można dostać się zarówno do piwnicy, czy na dach. System drabinek również urozmaica rozgrywkę. Celu CT nie da się spełnić, ze względu na błąd autora, polegający na tym, że jeden z zakładników jest wkopany w ziemię i w żadan sposób nie może sie ruszyć. Pota tym zakładnicy są porozrzucani po całej mapie, ciężko ich zlokalizować. Zatem rozgrywka na mapie polega wyłącznie na eliminowaniu się. Mapa nie należy do dużych, więc rozgrywka jest w miarę szybka.
   Grając na tej mapie starałem się znaleść coś pozytywnego. Niestety nic takiego nie udało mi się znaleść chociaż małym plusem może być różnorodność. Gdyby całość była bardziej przemyślana, mapa mogłaby być nawet ciekawa. Na usprawiedliwienie autora dodam iż jest to jego pierwsza poważna mapa. Mam nadzieje, że kolejne będą lepsze.
 
 
 
• cstrike\maps\cs_mga.bsp
• cstrike\maps\cs_mga.txt
 
 
AHA
 
NIE
NIE
TAK
2
MAŁA
DZIEŃ
ŚREDNIE
BRAK
NIE
 
 
 
The BORG Collective - All Rights Reserved - (C) 2002-2009
BORG and Star Trek are Trademarks of Paramount Pictures
WWW Design by Karbulot, PHP by Holyboy and Mientus^